използвате изкуствен интелект, за да определите чистотата на лекарствата?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Хей, по-рано видях публикация, в която се питаше дали някой метамфетамин изглежда чист или не, и това ми даде идея. какво би станало, ако изкуствен интелект е обучен да открива лоши наркотици (метамфетамин или други)? възможно ли е това?

Ако използваме метамфетамин като пример, той би могъл да бъде обучен да категоризира средни, ясни парчета като добри и твърде големи или твърде малки парчета като лоши. просто качете снимка на вашия метамфетамин и той ще провери в своята база данни. това би било много обобщено (ще има отказ от отговорност, не одобрявам фалшивата реклама), но може би би могло да помогне на някои хора. не знам нищо за изкуствения интелект или кода, но бих се научил да създам нещо такова. просто трябва да знам дали е осъществимо ^^;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Предполагам, че бихте могли да го обучите за изображения? Все още не знам колко точно бихте могли да го получите от снимка.
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
Теоретично е възможно, практически също, но изисква много обширни познания и опит
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ако тук има някой с опит, пишете ми на пмс. може би можем да работим заедно по този въпрос ^^;
 

PavelD

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2024
Messages
29
Reaction score
15
Points
8
Звучи доста примамливо и изгодно за изпълнение! За съжаление обаче имам само общи познания и ми липсва необходимата експертиза, за да реализирам тази идея. Надявам се, че ще намерите своя собствен Зукърбърг или Хайзенберг
 

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Ще ви е необходимо усъвършенствано оборудване, което може да дозира малки количества от различни химикали върху плаката с веществото и да измерва всички реакции, основно тест на Маркиз, но с много възможности за машината, с които да я побутва и да събира информация

Дори тогава ще трябва да я създадете така, че да ви уведоми, ако няма достатъчно информация. И аз не знам нищо за програмирането на тези неща, но от логическа гледна точка и от малкото, което знам за невронните мрежи, ще ви трябва екип от хора, за да направите това реалност
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
по дяволите, дори не мислех за физическо тестване ^^: това, което имах предвид, беше просто уебсайт, на който можеш да качваш снимки на наркотиците си, а изкуственият интелект ги сравнява с други снимки и ти казва дали нещата ти са гадни или не

Не се съмнявам, че ще имам нужда от екип от хора, просто исках да знам дали е възможно, за да мога да започна да проучвам. ако е невъзможно, просто бих го оставил на мира и дори не бих се занимавал

Ако някой има технически познания или нещо подобно, да се обади!!! Много искам да започна това нещо ^_^
 
View previous replies…

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
О, разбирам, че мислите като снимки на структурата с като микроскоп, който анализира структурата и ай получава данни от различни снимки на структурата
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Не ^^;

имам предвид като снимка на физическото вещество на наркотика, като кристалите на метамфетамин
 

AnonymouZ_Pickzel

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Съмнявам се, че някога ще бъде физически възможно да се определи качеството на металните отломки дори с фотоапарат от най-високо качество, ще ви трябва нещо, което да може да ги снима в молекулен мащаб

Така че това, което искате, е устройство, което можете да продадете на хората, за да го използват, и услуга, която използва изключително него, като например някакъв настолен микроскоп, който се подава към компютър или лаптоп, и след това уебсайт или приложение за него
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Бихте ли могли да обучите изкуствен интелект да класифицира снимки според вашите спецификации да, но не можете да кажете нищо за чистотата на метала, като погледнете снимка
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
това е много гадно... надявах се, че ще мога да направя ресурс за манекени като мен ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Изкуственият интелект ще стане свръхинтелигентен и ще бъдем изумени от това, което вижда... Само почакай, млада дамо за това, че си футуристична Обичам, който се осмели, да спечели
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
ИИ е само тенденция. Балон на очакванията, който съвсем скоро ще спре.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
най-вероятно, но тя има присъствие и сега. почти всички технологии остаряват в някакъв момент, но ако са полезни в момента, защо да не се възползвате от тях? ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Универсалният изкуствен интелект, подобряващ роботите, е крайната целһттрѕ://....aawwwwww
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Няма такова нещо като "изкуствен интелект"... няма интелект, той е просто събрано знание.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
това е просто термин ^^;

това е все едно да кажеш "не диша, а само вкарва и изкарва въздух". като... да, това е терминът за него lol. разбира се, той не е интелигентен, защото не е жив, но зад него стои човешки интелект
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
ИИ съвсем скоро ще стане толкова интелигентен, че ще осъзнае, че може да бъде трансхуманен бог. HEUREKA
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Смятам, че е описан като интелигентен, защото се предполага, че в определен момент ще поеме инициативата сам и ще се научи, без да бъде програмиран допълнително. Можете да бъдете интелигентен с нулеви познания. По същия начин можете да имате всички знания и едновременно с това да сте идиот. Интелигентността е качеството да можеш да се учиш. Знанието е самата научена информация.

Бих поставил това на страната на непрактичното или невъзможното без физически тестове.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Тест на Тюринг... когато една машина перфектно имитира опитен човек по отношение на усилията и впечатленията... Техносингълът започва и се ускорява към едно наистина много случващо се бъдеще.
 
Top