използвате изкуствен интелект, за да определите чистотата на лекарствата?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Бихте ли могли да обучите изкуствен интелект да класифицира снимки според вашите спецификации да, но не можете да кажете нищо за чистотата на метала, като погледнете снимка
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
това е много гадно... надявах се, че ще мога да направя ресурс за манекени като мен ^^;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Изкуственият интелект ще стане свръхинтелигентен и ще бъдем изумени от това, което вижда... Само почакай, млада дамо за това, че си футуристична Обичам, който се осмели, да спечели
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
ИИ е само тенденция. Балон на очакванията, който съвсем скоро ще спре.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
най-вероятно, но тя има присъствие и сега. почти всички технологии остаряват в някакъв момент, но ако са полезни в момента, защо да не се възползвате от тях? ^^;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Смятам, че е описан като интелигентен, защото се предполага, че в определен момент ще поеме инициативата сам и ще се научи, без да бъде програмиран допълнително. Можете да бъдете интелигентен с нулеви познания. По същия начин можете да имате всички знания и едновременно с това да сте идиот. Интелигентността е качеството да можеш да се учиш. Знанието е самата научена информация.

Бих поставил това на страната на непрактичното или невъзможното без физически тестове.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Тест на Тюринг... когато една машина перфектно имитира опитен човек по отношение на усилията и впечатленията... Техносингълът започва и се ускорява към едно наистина много случващо се бъдеще.
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Съществуват много лекарства, които изглеждат неразличими едно от друго (особено всички тези бели прахове). Това може да работи добре като първа линия на защита, но наистина трябва да тествате своите лекарства.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Съгласен съм, но тестовите комплекти са скъпи и не всеки има пари за това. тестовите комплекти също така не са лесно достъпни за всеки, така че се надявам да намеря заобиколен вариант. тези отговори ми дават много надежда. ако е невъзможно, ще се откажа и няма да си губя времето, но би било хубаво да помогна на тези, които не могат или дори не искат да получат тестови комплекти. няма да е толкова ефективно, но ще е донякъде функционална алтернатива (надявам се поне)
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
въпреки че, един друг потребител на този сайт (забравих кой, не се опитвам да открадна светлината на прожекторите или нещо подобно) каза, че можете просто да използвате домашните тестове за наркотици lol, просто смесете пробата с вода и я поставете в определената чаша (или поставете лентата/лепенката/каквото и да е, в зависимост от теста. просто го направете, както бихте направили, ако пикаете в него) и той трябва да ви каже какви наркотици съдържа пробата ви (от наркотиците, за които се тества, разбира се). Единственият проблем е, че тя няма да ви каже за фалшификати, а само ще открие наличието на желания наркотик (или може би други наркотици в скрининга, като например тестване на пресован аддерал по този начин и след това положителен резултат за опиоиди). този метод има своите потенциални приложения (въпреки че никога не съм го правил лично), но не мисля, че е супер ефективен. все пак си струва да опитате, ако не можете да си позволите комплект за тестване, може би ще го опитам някога, не знам lol ^^;

Този пост е също така първият и последният път, когато чух за това, така че ако някой друг е тествал този метод lmk дали работи. ако не е напълно безполезен, то поне си струва да се обмисли imo
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Това е твърде сложно и безинтересно и за мен. Придържам се към ИИ, който казва чистотата на дадено лекарство по снимки. На молекулярно ниво донякъде дори, но е скъпо.
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Въз основа на снимка, тя конкретно няма да работи. Съществува нещо, което се нарича спектроскопия на светлината. Това е просто устройство, което може да се направи в домашни условия за един телефон. Обучен за тази цел изкуствен интелект може да играе роля при анализа на изображенията, направени чрез него. Ако някой работи по този въпрос или провежда мозъчна атака по него, не се колебайте да се свържете с мен.

 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Не мисля, че това би било наистина възможно без лабораторен тест
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
В този момент просто хвърлете гадостта в nmr. също така мисля, че един от проблемите е, че примесите могат да бъдат и бели. мисля, че единственото нещо, което може да се направи, е да се погледне дали е кристалиново или аморфно, дали е бяло или не, но дали това реално отразява чистотата?
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Виждал съм наистина добре изглеждаща дрога, която изобщо не беше добра, когато се пушеше. Вероятно това не е жизнеспособно решение.
 

Wheax

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
15
Reaction score
41
Points
13
Мога да бъда вашият изкуствен интелект :)
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2024
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Мисля, че теоретично би било възможно да се направи такъв, който да може да анализира снимки и да търси някакви очевидни примеси, но по-големият проблем вероятно ще бъде, че е трудно да се определи точно чистотата само въз основа на снимка и общ поглед.
 

echelon

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jul 26, 2024
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Постът ви няма особен смисъл. По-скоро... Не е технически невъзможно, но това, което е невъзможно, е да се потвърди 100% качеството на продукта само с едно просто изображение.

Освен ако не създадете 3D версия на продукта и не проверите всяка част, наистина не виждам как бихте могли да го направите по друг начин.
Все пак има и други решения за постигане на това, но твърде сложни за вас.

Това изисква задълбочено проучване на изображението, така че ще ви трябва оптимизация, иначе ще отнеме твърде много време, и разбира се, база данни + търсачки, използващи публични API.

Не е завършено, има още много неща за вършене, като например проверка на автентичността на изображението, дали не е имало модификация и т.н.

Просто проверете качеството ръчно.
 
Last edited:

Putthelimeinthecoconut

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
May 12, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Аз също съм мислил за това известно време. Приложение за оценка на TLC тестове може би би било много лесно за изпълнение, но TLC тестът не е достатъчно лесен за провеждане. Как би могъл да изглежда един тест за качествено и количествено определяне на лекарства, който не е твърде скъп и може лесно да се извършва от всеки без специални предварителни познания, без скъпо тежко оборудване? Имам няколко идеи за това. Интересува ли се някой от тях? Можете да ми пишете за това и може би ще работим по реализацията. С най-добри пожелания
 
Top