Question Вашето мнение за това лабораторно оборудване?

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
за евтин бюджет :)

гореща плоча + магнитна бъркалка: https://www.vevor.fr/agitateurs-mag...?v_tag=5b3ee781-884a-11ed-a374-ef9393e9e8fb.1

air aspirator: https://www.vevor.fr/ventilateur-a-...?v_tag=63773e70-884a-11ed-94d6-411a5f21ce3d.1

Вакуумна помпа: https: //www.vevor.fr/pompe-a-vide-c...1l-min-hvac-auto-climatisation-p_010666811937

Ph хартия: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/en/paper-indicator-universal-ph-1-11-and-ph-1-14.html

Кондензатор с мехурчета: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/en/bulb-condenser.html

Колба с плоско дъно с 3 гърла: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/ballon-tricol-fond-rond.html

колба с плоско дъно и 1 гърло: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/flacons-a-fond-plat.html

Градуиран цилиндър за изпитване: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/cylinder-measurement-class-a.html

Бехер: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/bechers.html



какво друго? неща за дестилация, но не съм сигурен какво би могло да се използва за синтез на амфетосулфат или мефедрон
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Моят човек,

Най-напред, какво ви интересува да синтезирате?

Амфетамин или мефедрон?

Така или иначе, ако влезеш в статиите и ги прочетеш, има списък на необходимото лабораторно оборудване за всеки синтез и адаптация след това.

С най-добри пожелания
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Здравей, братко, и двете
Да, аз съм глупав, не съм мислил за този начин 😭

но нещата на вевор са добри?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Вевор е оборудване за "специалист по всички професии", така да се каже.

Ако се занимавате сериозно със синтез и производство, бих ви препоръчал да си купите истинско лабораторно оборудване, ако го правите за забавление, в малък мащаб, да, сигурен съм, че Vevor ще ви свърши работа.

С най-добри пожелания
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Да за малки мащаби !

Благодаря, братко
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Първо, както вече ви беше казано в други публикации, трябва да изучите добре синтеза на всяко съединение, което ще искате да синтезирате, защото мога да ви гарантирам, че има съединения като посочените от вас, които дори да не изискват скъпо оборудване или стъклария, с малко изобретателност. и домашни инструменти бихте могли да произведете катинони и амфетамини. поздрави и честита нова година, приятелю!!!
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
бихте ли казали, че е добра идея да се направи 3 или 4-mmc от хметилбромокетон без подходящо лабораторно оборудване? Защото ми е интересно да опитам това един ден, започвайки от този химикал, но не искам да харча твърде много пари за оборудване, тъй като така или иначе ще бъде в малък мащаб, без намерение да печеля пари от него
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Убеден съм, че можете да синтезирате 4 mmc или каквито и да е катинони без лабораторно оборудване, от собствен опит ви го гарантирам.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Това е бкмдма и не използвайте никакви лабораторни мисли
 

Attachments

  • IOya6S2RPC.jpg
    IOya6S2RPC.jpg
    2.7 MB · Views: 199

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Какви неща сте използвали за това? Интересувам се от синтезиране на 4mmc
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Хората се гаврят с VEVOR като компания, но истината е, че тя не е лоша за любителите. Ако започвате да работите, тя е удар за парите. Само не забравяйте, че обикновено има някои забележително добри причини, поради които по-скъпото лабораторно оборудване струва повече. Всъщност не очаквайте да спрете дотук. Очаквайте да надграждате инвентара с напредването си и сте добре.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Те не синтезират свои собствени кетони ,киселини или алкохоли. добре е да се научите как да правите това, което е повече от реакционен съд, но се възползвайте от съветите на членовете на og. Съжалявам, че не разполагах с тази информация, когато започнах за първи път. да бъде анонимна и безопасна най-вече!
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Точно така. Никой не прави това, когато започва работа. Учите се, докато вървите, и купувате, когато имате нужда.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Както вече сте заявили, искате да се занимавате с малки мащаби. Тогава направете си услуга и засега останете извън радара, тогава не купувайте стъклото си от утвърдени европейски химически компании, имате ли изобщо основателна причина да го правите?

1. Има изобилие от висококачествено, ЛЕКО лабораторно стъкло от Китай. В някои случаи те имат доставка от страни от ЕС или ускорени процеси на доставка, при които пакетите им се обработват в насипно състояние чрез споразумение с платформата, на която продават (помислете за уебсайтовете на Alibaba).
2. Снабдявайте се с химикали от нормални компании (има цяла тема за оправдания за химикали, за химикали без рецепта, намерете компания, която е специализирана например в почистването на мастилените глави на принтерите, и поръчайте изопропиловия алкохол от нея), купувайте химикали от технически клас, пречиствайте ги, това също е учебен опит, научавате нови неща за това, с което работите.
3. Vevor е достатъчно добър, но не купувайте директно от тях, бих казал. Те също са китайци, според мен, но имат повечето от стоките си в складове в ЕС, свързани с платформата alibaba. Alibaba служи като един вид ескроу услуга. Не се нуждаете от нищо по-добро за дребномащабни реакции (под 10 литра, бих казал), но очаквайте Vevor да нямат най-добрата QC.
4. Ebay е ваш приятел, както за стъкло, така и за лабораторно оборудване. Ликвидациите, затварянето на лаборатории, нещата се разпродават, можете да купите мръсно евтино.

След като се дипломирате и разберете как да си купите 20-литров реакционен съд от химическа компания, няма да ви се налага да задавате тези въпроси, защото вече ще знаете отговорите. Дотогава също така ще сте похарчили куп пари за различно оборудване и ще ви се иска просто да сте купили 20-литров реакционен съд от самото начало. Но няма да съжалявате за опита, който ще натрупате по пътя, или за разбирането на оборудването, което ще ви е необходимо.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Съгласен съм. Не бива да купувате директно от тях. Виждал съм, че оборудването на VEVOR се продава например в AliExpress. Когато купувате непряко, поне имате някаква сигурност, че в случай че дойде повредено или нещо подобно, можете да създадете спор в платформата за продажба, което ви дава някакъв лост за влияние.
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Здравейте, Локи,

Защо не мога да си купя неща от източника UE? Това е твърде опасно за мен?

Добре, разбирам, но когато имам предвид малки мащаби, имам предвид например 1 г от крайния продукт или дори по-малко (за да се научат основните умения и т.н.)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Никога не съм казвал, че не можете да го направите. Намекнах, че най-вероятно ще ви е по-добре. Всичко зависи от рисковете, които сте готови да поемете, и от това колко добра е OPSEC. Ако имате регистрирана, утвърдена компания, която би могла да има легитимна употреба на лабораторна стъклена посуда, включително флакони с кръгло дъно с 3 гърла, разделителни фунии, фунии на Бюхнер и т.н., и се чувствате сигурни, че купувате всички тези неща наведнъж, тогава не е необходимо да задавате тези въпроси.
Просто знайте, че някой може да прегледа историята на покупките ви и ако това се случи, ще трябва най-малкото да се обясните чрез телефона, който давате при поръчката.

Едно е да си купите дори 5 л кръглодънна колба и дестилационна колона, по дяволите, мисля, че дядо ми има по-голяма инсталация от това, но никой никога няма да погледне 3-гнездовите РБФ и да си помисли, че просто дестилирате захарни промивки, за да правите евтин алкохол х)
Фуниите на Бюхнер, вакуумните помпи, разделителните фунии, това не са евтини неща, освен ако не сте студент по химия със скъпо хоби или както казах, нямате законна компания, в която сте задължени да използвате тези неща, каква е причината да ги имате? В общи линии сте поръчали достатъчно неща, за да оборудвате малка лаборатория. Направихте ли това под собственото си име?

Повечето продавачи от ЕС водят регистри, не купувате от частно лице, това са компании, които имат сървъри с данни за клиентите, където покупката ви ще се появи след пласирането и ще се съхранява бог знае колко дълго. От някои продавачи в ЕС се изисква (а някои всъщност доброволно) да съобщават на полицията за подозрителни поръчки, вие все още ще си получите нещата, но най-вероятно ще бъдете включени и в списък за наблюдение или дори може да почукат на вратата ви, може би след ден, а може би след 10 месеца, може би полицейското ви управление е твърде затрупано или може би ще следят покупките ви и ще ви оставят да изкопаете по-дълбока дупка. Познавате ли законите, свързани с производството на химикали във вашата страна? Посещавали ли сте някакви форуми, свързани с хоби химията, фотографията, взривните вещества, които съществуват във вашата страна? Обзалагам се, че съществуват и се обзалагам, че имат и раздел за местните закони и разпоредби, може би дори можете да намерите някои истории на хора, които се занимават с производство на светкавични ракети или правят черно-бяла фотография в мазето си и са посетени от полицията...

Вие сте в ЕС, нали? Знаете ли какво представлява REACH? Знаете ли кои химикали се смятат за прекурсори на взривни вещества и кои на наркотични вещества? Наясно ли сте, че дори на NileRed (в youtube специалист по химия, прави образователни видеоклипове), който живее в Канада, са се обадили от федералната им полиция, защото е купил твърде голяма фуния? Между другото, купил я е от EBAY... Мислите ли, че канадците дават повече акъл, отколкото нашите местни полицейски управления и Интерпол? Имаме цяла група държави, които обменят подобна информация помежду си и отделят цели оперативни групи за издирване на тайни лаборатории. когато дойдат и видят мръсната ви колба с 3 гърла заедно с прекурсори за амфетамин и 4 ммк, мислите ли, че ще им пука за историята ви как сте синтезирали само един грам, преди да ви хванат? Ще ви набият в очите за производството, теглото на прекурсорите и бог знае какво още.

Предполагам, че въпросът е, че е по-добре да купувате от Китай, защото там на никой не му пука какво правите в Европа, горките китайци просто искат да си изкарат гащите, а вие можете да си купите примерно 40 броя стъклария за 1 хил. евро, всичко от кондензатори до фунии и прочие, вярвам, че дори VEVOR има такъв комплект на dhgate или aliexpress или w/e и вече го имат в европейски склад най-вероятно, така че ще платите 1/4 от цената и ще трябва да чакате няколко допълнителни дни... изглежда изгодно, нали?
Вероятно все пак трябва да избягвате да изпращате пакета до собствения си дом или на собственото си име, просто за да спите спокойно. Не знам колко опит имаш, затова и дългият пост, но като цяло искаш да следваш правилото "не се изсирай там, където спиш/ядеш"...
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Благодарим за съобщението ви

Не знаех, че полицията е толкова внимателна към закупуването на материали 😮

Със сигурност ще купя в Китай и ще изпратя в пощенската си станция, това е безопасно ?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Бих казал, че не става по-безопасно. Не е като Китай да си сътрудничи много с външните правителства.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Добре, разбирам, така че ако купувам неща от alibaba или aliexpress, очевидно не посочвам истинския си адрес, а пощенския адрес, но относно името си? Не вземам паспорта си, за да докажа самоличността си, защото ме познават, така че не мога да променя името си с фалшив паспорт
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Що се отнася до адреса за изпращане, моята поща ме познава и мога да ги попитам дали могат да променят името ми чрез дружество, което мога да създам за 1 евро, или мога да ги помоля да променят името ми с друго име и да им кажа, че е защото не искам да слагам името си в уебсайтове, мисля, че ще приемат (в склада има листче с името ми и телефонния ми номер, ако получат писмо за мен, ми се обаждат и не е необходимо да показвам личната си карта, защото виждат лицето ми много пъти)

И за контакт, имам двама, които един, който е известен на стероидния пазар, те са най-големият препродавач на стероиден прах, gH и т.н. (qingdao sigma chemical) и друг контакт, който продава DNP, може би мога да ги попитам дали знаят контакт, който може да ми продаде неща или smtg като това
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Добре, но AliExpress, Alibaba или made-in-china? те са толкова сходни.
Толкова е интересно wtf Не знаех, че е толкова трудно да се купуват химически неща..
Ако искаш да знаеш, аз съм от Франция, така че не знам дали това се променя за smtg?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
U dont need lab equipment to made 4mmc u need only glass bottel from vodka to made 4mmc
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@StarWars

Да, смятам, че това също е валиден въпрос, който ОП трябва да разгледа. Ако правите това, за да получите пари, приятелю наш, тогава честно казано бихте могли да се справите без закупуването на много лабораторни стъкленици и просто да използвате каквото имате на разположение. Похарчете останалото за реактиви, така че да произведете, да речем, 3 килограма метамфетамин, да почистите, да скриете тези 3 килограма и да ги продадете направо, действайки като посредник на някого, или да ги прехвърлите в, да речем, 6 по-малки сделки, като посредник, разбира се, винаги се държите така, сякаш не знаете нищо за гадовете...

Сега, ако химията е нещо, което ви интересува и искате да научите повече от един синтез и действително да станете компетентен по дадена тема... тогава колкото и незаконно да е производството на наркотици, изглежда, че сте го избрали за свое хоби. Така че може би подхождайте по друг начин и се опитайте да намерите законна причина да имате тези неща в дома си... направете малко луминол, запишете синтеза и го съхранявайте, за да може полицията да го намери, сложете някои метали в малки бурканчета и ги изложете до трикраката си колба... и дръжте всичките си незаконни глупости като прекурсори за амфетамин на друго място в другия край на града.. можеш да научиш малка химия и от легални неща и когато искаш да направиш онзи един грам от каквото и да е, можеш да отидеш да си вземеш реагентите, да завършиш синтеза, да почистиш и да имаш само чистата стъклария и малкото количество продукт... просто един чудак с 2 грама скорост и увлечение по химията...
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Много ви благодаря за информацията!
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Гледайте "Never get busted" (Никога не се измъквай) два едночасови видеоклипа от бивш нарком, в които се обясняват много предпазни мерки, които можете да вземете, когато поръчвате неща, и много други, които са ви полезни.
 
Top