Question Вашето мнение за това лабораторно оборудване?

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
за евтин бюджет :)

гореща плоча + магнитна бъркалка: https://www.vevor.fr/agitateurs-mag...?v_tag=5b3ee781-884a-11ed-a374-ef9393e9e8fb.1

air aspirator: https://www.vevor.fr/ventilateur-a-...?v_tag=63773e70-884a-11ed-94d6-411a5f21ce3d.1

Вакуумна помпа: https: //www.vevor.fr/pompe-a-vide-c...1l-min-hvac-auto-climatisation-p_010666811937

Ph хартия: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/en/paper-indicator-universal-ph-1-11-and-ph-1-14.html

Кондензатор с мехурчета: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/en/bulb-condenser.html

Колба с плоско дъно с 3 гърла: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/ballon-tricol-fond-rond.html

колба с плоско дъно и 1 гърло: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/flacons-a-fond-plat.html

Градуиран цилиндър за изпитване: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/cylinder-measurement-class-a.html

Бехер: https: //www.laboratoriumdiscounter.nl/fr/bechers.html



какво друго? неща за дестилация, но не съм сигурен какво би могло да се използва за синтез на амфетосулфат или мефедрон
 
Last edited:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Първо, както вече ви беше казано в други публикации, трябва да изучите добре синтеза на всяко съединение, което ще искате да синтезирате, защото мога да ви гарантирам, че има съединения като посочените от вас, които дори да не изискват скъпо оборудване или стъклария, с малко изобретателност. и домашни инструменти бихте могли да произведете катинони и амфетамини. поздрави и честита нова година, приятелю!!!
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
бихте ли казали, че е добра идея да се направи 3 или 4-mmc от хметилбромокетон без подходящо лабораторно оборудване? Защото ми е интересно да опитам това един ден, започвайки от този химикал, но не искам да харча твърде много пари за оборудване, тъй като така или иначе ще бъде в малък мащаб, без намерение да печеля пари от него
 
View previous replies…

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Какви неща сте използвали за това? Интересувам се от синтезиране на 4mmc
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Както вече сте заявили, искате да се занимавате с малки мащаби. Тогава направете си услуга и засега останете извън радара, тогава не купувайте стъклото си от утвърдени европейски химически компании, имате ли изобщо основателна причина да го правите?

1. Има изобилие от висококачествено, ЛЕКО лабораторно стъкло от Китай. В някои случаи те имат доставка от страни от ЕС или ускорени процеси на доставка, при които пакетите им се обработват в насипно състояние чрез споразумение с платформата, на която продават (помислете за уебсайтовете на Alibaba).
2. Снабдявайте се с химикали от нормални компании (има цяла тема за оправдания за химикали, за химикали без рецепта, намерете компания, която е специализирана например в почистването на мастилените глави на принтерите, и поръчайте изопропиловия алкохол от нея), купувайте химикали от технически клас, пречиствайте ги, това също е учебен опит, научавате нови неща за това, с което работите.
3. Vevor е достатъчно добър, но не купувайте директно от тях, бих казал. Те също са китайци, според мен, но имат повечето от стоките си в складове в ЕС, свързани с платформата alibaba. Alibaba служи като един вид ескроу услуга. Не се нуждаете от нищо по-добро за дребномащабни реакции (под 10 литра, бих казал), но очаквайте Vevor да нямат най-добрата QC.
4. Ebay е ваш приятел, както за стъкло, така и за лабораторно оборудване. Ликвидациите, затварянето на лаборатории, нещата се разпродават, можете да купите мръсно евтино.

След като се дипломирате и разберете как да си купите 20-литров реакционен съд от химическа компания, няма да ви се налага да задавате тези въпроси, защото вече ще знаете отговорите. Дотогава също така ще сте похарчили куп пари за различно оборудване и ще ви се иска просто да сте купили 20-литров реакционен съд от самото начало. Но няма да съжалявате за опита, който ще натрупате по пътя, или за разбирането на оборудването, което ще ви е необходимо.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Съгласен съм. Не бива да купувате директно от тях. Виждал съм, че оборудването на VEVOR се продава например в AliExpress. Когато купувате непряко, поне имате някаква сигурност, че в случай че дойде повредено или нещо подобно, можете да създадете спор в платформата за продажба, което ви дава някакъв лост за влияние.
 
View previous replies…

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Да, може би може да ви се размине с една поръчка на разделителна фуния например, но няколко, които се добавят към цяла лаборатория? Не бива да рискувате това.

Изглежда, че нямате много опит в подобни неща... така че нека ви кажа една малка тайна... това, че имате китайски "приятели" в WhatsApp, може да се окаже най-голямото ви предимство. тези хора продават фалшиви дрехи, фалшиви бижута, ще ви изпратят химикали, стига да знаят, че няма да си навлекат неприятности и че не сте идиот, дори ще ви фалшифицират митнически фактури, за да минат реактивите ви! А сега да се установят тези връзки, е, това е по-трудно, отколкото изглежда... Можеш да тръгнеш и по лесния път и да започнеш да купуваш фалшиви дрехи чрез китайски спедитор и да видиш дали ще ти позволят да поръчаш други неща в склада им, за които ще платиш допълнително... Не виждам защо да не го направят...
Китайците също са контролирани от правителството си, хората, за които говоря, особено, те получават лабораториите си нахлуват, децата им Gucci sweatshops и техните Apple Ipad ферми демонтирани и тежки глоби от правителството си за случаен закон, който се приема или някой доносничи за тях .. Мислите ли, че ще получат искане от федералната полиция на ЕС и ще се почувстват задължени да им дадат името на човек, който е купил химикали от тях, за да им позволи да спечелят малко пари? Не са длъжни и ЕС не може да направи нищо, за да ги накара, нито пък може да поиска от китайците да се намесят в..

Имате ли възможност да получавате поща под "името на фирмата" до пощенската кутия? Направете малко ролева игра. Да речем, че продавате детски играчки в eBay. Сега се регистрирайте в eBay. Изберете нещо, от което да става ясно с какво се занимавате, без да се налага някой да гледа. Да речем BESTKIDSTOYS.
Сега, когато получавате поща от eBay на пощенското място, обяснете, че продавате в eBay и не искате адресът ви да бъде публична информация. Просто и легитимно оправдание. Купили сте нещо от акаунта си в eBay, така че то е дошло под това име. Просто.
Все пак се регистрирайте в някои сайтове за дропшипинг или дори поръчвайте през Aliexpress и запишете "Returns BESTKIDSTOYS" като име на една от поръчките (нещо доста малко). Запишете се за някои списания, свързани с бизнеса, може би седмични/месечни каталози от такива като COSTCO или WALMART например, ако знаете какво имам предвид... Обзалагам се, че такива за бебета можете да намерите безплатно, може да не са за играчки, но винаги можете да обясните, че "приятелката" ви харесва това списание или че сестра ви току-що е родила... на кого му пука, стига да сте с широка усмивка на лицето и да поздравите, да поговорите с човека, който обработва пощенските кутии, и да му кажете приятен ден. Най-лошата грешка, която някога съм виждал, е хората просто да са нелюбезни или да се държат толкова подозрително, че ако са видели тази гадост, биха се обадили на полицията.

Ако ще се занимаваш с нещо незаконно, особено с това, че скачаш направо в производството на наркотици, трябва да се научиш да измисляш такива истории в движение. Никога не е прекалено подробно, но и никога не можеш да бъдеш хванат без обяснение за това, което правиш.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ще трябва да платите с кредитна карта в AliExpress, но на банката ви и на полицаите тя се показва само като "поръчка от AliExpress", те не могат да видят какво точно сте поръчали.

От друга страна, те биха могли да пишат на AliExpress, за да им кажат какво сте поръчали, но на тези китайски компании наистина не им пука. Вероятно дори няма да отговорят и до този момент, тъй като така или иначе сте разследвани, наистина няма какво друго да направите. Полицаите вероятно така или иначе ще нахлуят в дома ви и ще намерят всички тези стъклени изделия, така че няма смисъл да криете факти, които са очевидни.

Когато това се случи, вместо това кажете на органите на реда законна причина за притежаването на стъклените изделия. Просто потърсете десетките неща, които можете да правите с нея, и химикалите, които използвате, и им кажете, че сте направили това вместо какъвто и да е незаконен наркотик.

Loki12 спомена, че е купил стъкленицата през WhatsApp. Лично аз не бих тръгнал по този път. Първо, тези хора лесно могат да ви измамят, второ, полицаите така или иначе ще намерят стъкленицата у вас и трето, безумно рисковано е изобщо да имате инсталиран WhatsApp на телефона си. Нищо по отношение на криптирането от край до край, което WhatsApp твърди, че има, не е вярно, доколкото съм запознат. Кодът не е с отворен изходен код, така че никой не може да провери или да знае дали твърденията на WhatsApp са верни (сигнал за спойлер, че не са и те редовно си сътрудничат с правоприлагащите органи). Дори бих стигнал дотам да кажа, че закупуването му от AliExpress всъщност е по-безопасно, отколкото използването на WhatsApp.

Сега, накрая, но не на последно място, полицаите обикновено не се интересуват чак толкова много от това, че купувате стъклени изделия. Това не е проблем, нито е незаконно. Той се превръща в такъв, когато ви нападнат, но както казвам, до този момент така или иначе сте прецакани.

Моят съвет? Отпуснете се. Мисля, че сте добре. Просто поръчайте каквото ви трябва от AliExpress или други подобни и ще се справите. Те не контролират и не могат да контролират всяка поръчка от AliExpress и никога няма да могат да го направят. Не стъкленицата трябва да се притеснявате, а химикалите, които използвате, повдигат вежди.

Успех.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
А, разбира се, никой не трябва да използва WhatsApp. Това е шибан рак, приятелю. Също като фейсбук, месинджър, инстаграм и всичко останало. Аз дори нямам регистриран шибан телефонен номер и никога не бих ви посъветвал да купувате нещо, което сте намерили, докато скролвате приложение за незабавни съобщения на смартфона си, защото най-вероятно е реклама или измама (lol).

Наистина се получи неправилно, тъй като при писането на поста си мислех за китайските компании, които предлагат услуги за препращане. Те имат складове, пълни с боклуците на хората, и преопаковат каквото хората купят в Китай, за да го изпратят през HK най-често до ЕС. По-малко контрол, по-малко проверки, разходите са по-малки. Щом започнете да се държите приятелски с някои продавачи, те искат да се свържат с вас чрез WhatsApp, особено тези от Китай, които технически не правят нищо лошо - вие сте този, който нарушава закона, ако поръчате в страната си вещество или предмет, който е забранен във вашата страна. Нормално е да искат, защото те са нормални хора. След това от вас зависи дали искате това да се случи - ако обгрижвате тези хора с цел те евентуално да купуват химикали за вас и да ви ги изпращат, маскирани като нещо друго... е... може би просто ще трябва да си купите смартфон и да убедите някого да регистрира номер за вас... и да го поставите точно върху другите 10 постоянно пикаещи парчета лайна...

Горещо съветвам всеки да постъпи като рапъра Кевин Гейтс и да има "2 телефона" (чуйте песента, тя е запомняща се). И не, никога не си взимайте нови телефони на договор, не регистрирайте телефонни номера на свое име, може и да си сложите гривна на глезена, ако прасетата ви преследват или правите нещо, което може да доведе до това...
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Bruh 2 телефони :LOL:. Спомням си едно време, когато слушахме тази песен дни наред.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Що се отнася до адреса за изпращане, моята поща ме познава и мога да ги попитам дали могат да променят името ми чрез дружество, което мога да създам за 1 евро, или мога да ги помоля да променят името ми с друго име и да им кажа, че е защото не искам да слагам името си в уебсайтове, мисля, че ще приемат (в склада има листче с името ми и телефонния ми номер, ако получат писмо за мен, ми се обаждат и не е необходимо да показвам личната си карта, защото виждат лицето ми много пъти)

И за контакт, имам двама, които един, който е известен на стероидния пазар, те са най-големият препродавач на стероиден прах, gH и т.н. (qingdao sigma chemical) и друг контакт, който продава DNP, може би мога да ги попитам дали знаят контакт, който може да ми продаде неща или smtg като това
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Добре, но AliExpress, Alibaba или made-in-china? те са толкова сходни.
Толкова е интересно wtf Не знаех, че е толкова трудно да се купуват химически неща..
Ако искаш да знаеш, аз съм от Франция, така че не знам дали това се променя за smtg?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
U dont need lab equipment to made 4mmc u need only glass bottel from vodka to made 4mmc
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@StarWars

Да, смятам, че това също е валиден въпрос, който ОП трябва да разгледа. Ако правите това, за да получите пари, приятелю наш, тогава честно казано бихте могли да се справите без закупуването на много лабораторни стъкленици и просто да използвате каквото имате на разположение. Похарчете останалото за реактиви, така че да произведете, да речем, 3 килограма метамфетамин, да почистите, да скриете тези 3 килограма и да ги продадете направо, действайки като посредник на някого, или да ги прехвърлите в, да речем, 6 по-малки сделки, като посредник, разбира се, винаги се държите така, сякаш не знаете нищо за гадовете...

Сега, ако химията е нещо, което ви интересува и искате да научите повече от един синтез и действително да станете компетентен по дадена тема... тогава колкото и незаконно да е производството на наркотици, изглежда, че сте го избрали за свое хоби. Така че може би подхождайте по друг начин и се опитайте да намерите законна причина да имате тези неща в дома си... направете малко луминол, запишете синтеза и го съхранявайте, за да може полицията да го намери, сложете някои метали в малки бурканчета и ги изложете до трикраката си колба... и дръжте всичките си незаконни глупости като прекурсори за амфетамин на друго място в другия край на града.. можеш да научиш малка химия и от легални неща и когато искаш да направиш онзи един грам от каквото и да е, можеш да отидеш да си вземеш реагентите, да завършиш синтеза, да почистиш и да имаш само чистата стъклария и малкото количество продукт... просто един чудак с 2 грама скорост и увлечение по химията...
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Много ви благодаря за информацията!
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Гледайте "Never get busted" (Никога не се измъквай) два едночасови видеоклипа от бивш нарком, в които се обясняват много предпазни мерки, които можете да вземете, когато поръчвате неща, и много други, които са ви полезни.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
По темата за използването на алтернативно по-креативно оборудване, някъде прочетох, че 55-галонен барабан е напълно подходящ съд за реакция, ако монтирате върху него бъркалка. Можете ли да го използвате като съд за редукция на NaBH?
 
Top