Video Syntéza 1-fenyl-2-nitropropenu (P2NP) z benzaldehydu a nitroetanu. Henryho reakce.

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Mohu vědět, zda se nitrometan rovná nitroetanu?

A je možné tuto položku (podle přiloženého snímku obrazovky) použít jako n-butylamin? Pokud ano, jak byste navrhovali postupovat?
 

Attachments

  • 0h1LVI52xe.jpg
    0h1LVI52xe.jpg
    365.5 KB · Views: 1,483
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Problémy s nitroethanem v Evropě začaly již v roce 2007, poté postupně všechny země zavedly omezení pro toto cenné činidlo. A nyní existují dvě možnosti: hledat dodavatele v zemích, kde je slabá legislativa s rozvinutým chemickým průmyslem, například v Bangladéši, nebo syntetizovat samostatně, metodiku k tomu jsme navrhli my.
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Čím lze nahradit nebo syntetizovat nitroethan?
 

mactipo01

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den!
Co je to ipa?
A kolik metanfetaminu mohu tímto postupem získat?
ty beforhand :)
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Isopropylalkohol známý také jako 2-propan-ol
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u může nahradit cyklohexylaminem
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Hexamethylentetramin lze použít pro Piperon na MDP2NP?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Ahoj
Nejsem si jistý, zda je to správná sekce, ale nevíte někdo, zda bude tento recept fungovat?

Příprava fenylnitropropanolu:
Do vhodné kádinky nebo kónické baňky vložte 51 ml benzaldehydu a poté 33 ml nitroetanu,
ihned poté přidejte 30 ml 30% roztoku uhličitanu draselného, rychle promíchejte celý roztok a vlijte do baňky.
při pokojové teplotě po dobu 2 hodin.
K udržení reakční směsi při pokojové teplotě může být zapotřebí studená vodní lázeň nebo ledová lázeň.
(pokojová teplota) nebo nižší. Nedovolte, aby reakční směs překročila teplotu 25 °C.
Po dvouhodinovém míchání přidejte do reakční směsi 200 ml diethyletheru, krátce poté přidejte
90 ml 10% roztoku disiřičitanu sodného a celou reakční směs mírně míchejte po dobu 30 minut.
Poté celou reakční směs přelijte do separační nálevky a odstraňte spodní vodný podíl.
etherovou vrstvu, etherovou vrstvu ponechte v oddělovací nálevce a etherovou vrstvu promyjte 3 x 75ml dávkami roztoku
studenou vodou, přičemž pokaždé odstraňte spodní vodnou vrstvu.
Eterovou vrstvu umístěte do vhodné kádinky nebo kónické baňky a přidejte 15 g bezvodého hořčíku.
síranu hořečnatého a celou směs míchejte po dobu 10 minut, aby se absorbovala veškerá voda v éteru. Poté odfiltrujte
síran hořečnatý.
Přefiltrovanou směs éteru vložte do destilačního přístroje a odstraňte éter, když už není žádný další éter.
Nechte zbytek vychladnout na pokojovou teplotu a poté tento zbytek sbírejte, jakmile se uvolní.
se skládá z požadovaného fenylnitropropanolu.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nitroalken lze redukovat pomocí Fe a HCl. >Zde<
Dl24ZzwxB3
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
redukce pomocí Fe a Hcl plíživá a není vhodná pro použití ve velkém měřítku, místo toho chlorid cínatý (II) je jednodušší a proveditelný v laboratorním i velkém měřítku.
 

strong

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Smíchal jsem kyselinu sírovou a ethanol, pak jsem nepoužil uhličitan vápenatý, přidal jsem pouze uhličitan sodný a vyrobil jsem ethylsíran sodný, pak jsem vyrobil nitroethan zahříváním ethylsíranu sodného a dusitanu sodného.

Bude tato metoda fungovat i při výrobě P2NP a P2P?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Pěkné, vydal jsem se cestou P2NP. Nyní můžeme přes fenylaceton vyrábět amfetamin nebo metamfetamin.
 
Top