4-MMC - Co je zde špatně.

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Ahoj lidi, chci si vyrobit mefedron, ale nechápu to.

Rozpustil jsem 100 g 2b4mp v tuším 300 ml DCM. Pak jsem přidal 150 ml methylaminu ve 3 krocích.
Produkty jsem promyl vodou a oddělil.
Produkt byl sytě oranžový.
Pak jsem začal přidávat roztok Aceton/HCl, dokud nebylo pH 5,5. Pak jsem začal přidávat roztok Aceton/HCl.
Ale pak jsem si všiml... Žádný mefedron nevypadl. Proč ne?

Naposledy jsem dělal metodu shake and bake s benzenem místo dcm a fungovalo to.
Ale tentokrát... co mi chybí?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nic nevím. Zdá se, že jste měli použít 200 ml ( nebo g?) methylaminu, pokud gramů, tak 232 ml. To by bylo stokorunové množství. Myslím, že v závislosti na tom, kolik jste použil hcl, by se ho v té vodě mohlo rozpustit hodně.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Znovu jsem udělal háček.

Jednou jsem použil 500 ml DCM a v RBF jsem rozpustil 100 g 2b4mp. Pak jsem do RM dal 200 ml methylaminu 40% v čase a nechal ho reagovat za míchání při 38 °C po dobu 2,5 hodiny.
Pak jsem ji promyl dH2O a odebral organickou fázi.
Pak jsem k ní za Sterlinga přidal 37% HCl až do pH = 5,5 a opět nic... Pouze tmavě hnědý oranžový roztok.

Druhý pokus jsem provedl paralelně, dal jsem do láhve 500 ml DCM a rozpustil 100 g 2b4mp.
Pak jsem k němu dal 200 ml methylaminu v 50ml krocích a 2,5 hodiny protřepával.
Pak jsem promyl a tak dále, jak jsem to udělal v zápise výše. A opět nic... Proč?

Naposledy jsem udělal přesně to samé, ale s benzenem jako rozpouštědlem a fungovalo to perfektně.
Co je tady špatně?
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Dobrý den,

Měli jste na paměti, že při použití DCM je organická fáze s vaším produktem obvykle spodní vrstvou a voda plave nahoře?

Pokud to respektujete, je zde stejně servilní problém.
Frita byla na správné cestě, ale použil jste příliš mnoho methylaminu.
Stechiometrický poměr reakce je 1:1. 1 mol 2-bromo-4'-methylpropiofenonu reaguje s 1 molem methylaminu za vzniku 1 molu volné báze 4-MMC. Vámi použité množství odpovídá 0,440 molu 2b4mp na 1,931 molu methylaminu. Použili jste přibližně 4,4krát více methylaminu, než bylo skutečně zapotřebí.
Při 100 g 2b4mp a stechiometrickém poměru 1:1 potřebujete 38,12 ml 40% methylaminu ve vodě.
Použití nadměrného množství methylaminu vede k servalovým problémům, které byste nyní mohli řešit:

1. Potenciál vzniku vedlejších syntetických produktů
Zvyšuje se pravděpodobnost vzniku nežádoucích vedlejších produktů. Nečistoty mohou mít obrovský vliv na krystalizaci hydrochloridu.

2. Nerespektování Nernstova distribučního zákona
Promývání 1krát vodou není dostačující,, musíte to udělat alespoň 3krát (s čerstvou vodou). Jinak do volné báze převezmete mnoho nečistot. Pokud něco zkrystalizuje, musíte to následně vymýt acetonem. Čím méně nečistot v bázi, tím menší ztráty produktu v důsledku promývání acetonem.

Pokud jste výrobek omylem nevyklopili do záchodu, musíte se nyní vypořádat s úklidem nepořádku.
To je nejen nepříjemné, ale také zbytečná práce navíc. Máte destilační přístroj, kterým se zbavujete rozpouštědel?

S pozdravem
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Ano, ponechal jsem si prohranou organickou fázi.
Nepočítal jsem, kolik methylaminu potřebuji. Vím, že methylamin byl přidán v nadbytku a použil jsem stejný poměr, který je popsán ve většině témat zde.
Naposledy jsem použil stejný poměr a fungovalo to dobře.
A ano, promyl jsem to několikrát vodou, ne jen jednou.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Před několika měsíci jsem v jednom vlákně uvedl, že ten člověk použil 8x steiciometrické množství methylaminu, a on odpověděl, že postupoval podle návodu, takže jsem se podíval na syntézu na této stránce a je pravda, že se tam požaduje několikanásobek vyváženého množství. Zkontrolujte si je sami a uvidíte.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdá se tedy, že jediné, co zbývá, je, že reakce nedosáhla požadované teploty, nereagovala dostatečně dlouho nebo byly hcl nedostatečně/příliš protonovány. I mně se tato syntéza nepodařila. Vlastně dvakrát, v ethylacetátu. Naposledy jsem získal krystaly, které vypadaly správně, měly správnou rozpustnost ve více rozpouštědlech, tavily se při správné teplotě a 8s byly identické s produktem, který jsem vyráběl, až na to, že měly 0 síly. Vyrábím si vlastní methylamonium chlorid a rafinuji ho. Jsem bezradný. CH³NH²HCl vypadá jinak než chlorid amonný. Vypouští hořlavý plyn, když se neutralizuje NaOH+ voda..... Nechápu to. 2-b-4-mp vypaluje oči a teče z nosu a zároveň smrdí jako pomerančový likér. Taky jsem ztracen.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Jednou jsem to také zkusil v ethylacetátu a produkt nebyl silný. Nevím, ale možná reakce s ethylacetátem není dobrá cesta?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Bratře, jsem tu nový, ale takový nesmysl jsem ještě neslyšel. Výroba mefedronu je jako výroba zmrzliny, jednoduchá a příjemná. Metylamin vyrobit můžeš, ale mefedron ne xD. Ph s tím nemá nic společného, můžeš mít ph 1 a stejně dostaneš 4mmc. methylaminu by mělo být 20ml 200nl 2l záleží na množství 2b4m 10g 100g 1kg. To samé platí pro rozpouštědlo, čím víc ho je, tím víc je výsledného produktu. Existuje tabulka z Ruska jak dlouho se má vařit dcm a jak dlouho se má protřepávat dmso. to samé s vodou+sodou čištění několikrát voda a extrakce rozpouštědlem aceton není ani potřeba jen při krystalizaci. To je filozofie výroby 4mmc a 3mmc.
 

Attachments

  • NB4PsIAQRi.jpeg
    NB4PsIAQRi.jpeg
    4.8 MB · Views: 176
  • zr9xI5Ogo1.jpeg
    zr9xI5Ogo1.jpeg
    5.1 MB · Views: 288
  • oxbnyTZj3s.jpg
    oxbnyTZj3s.jpg
    4.7 MB · Views: 105
  • KU0cMW4gNR.jpg
    KU0cMW4gNR.jpg
    4.1 MB · Views: 101
  • bhPKSYpnWV.jpg
    bhPKSYpnWV.jpg
    4.2 MB · Views: 154

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takové nesmysly jako co? O Ph mluvím proto, že vycházím z methylaminu HCL ( methylamonium chlorid) a deprotonuji ho in-vitro ( no, snažím se o to) methylamin je u nás nesehnatelný, kéž bych si ho mohl koupit. Nechat si ho sem poslat poštou je stejně snadné a nebezpečné jako nechat si poslat crack nebo LSD.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Takový otravný přístup, nevidím důvod, proč se vysmívat někomu, kdo hledá pomoc. Pokud chceš pomoct, tak prostě řekni, co by se mohlo pokazit, místo toho, abys vyprávěl svoje životní příběhy, jako by to někoho zajímalo.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Bratře, z videa o benzenu se učím sám. Ale z toho, co jsem zde napsal, to zvládneš perfektně, jak vidíš. V životě jsem již provedl 3 syntézy 4mmc. Nevím jak mu pomoci, když neukázal jak jeho syntéza probíhá, tak by mu mohl někdo poradit.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Když hodím všechnu kyselinu, dostanu to, že to není tak špatné O jiné barvě jen bílé mléko
 

Attachments

  • 29RTMsPvqI.jpg
    29RTMsPvqI.jpg
    4.1 MB · Views: 107

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Dnes jsem to zkusil 2krát a mám stejný efekt.
U potřebujete te jako co u dělat a možná vám někdo pomůže brácho.
 

Attachments

  • OkfG592cYn.jpg
    OkfG592cYn.jpg
    3.3 MB · Views: 92
  • e142pmyVR5.jpg
    e142pmyVR5.jpg
    2.7 MB · Views: 93

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Dostávám ph 4.
Potřebuji suchou kapalinu a zítra vám řeknu, kolik gramů dostanu.
 

Attachments

  • PAb4rYHOsJ.jpg
    PAb4rYHOsJ.jpg
    4 MB · Views: 95

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Od 100g 2b4m ale potřebujete suchý tomorow poslat u suchý prášek
 

Attachments

  • RHkoBh1ZGu.jpg
    RHkoBh1ZGu.jpg
    3.5 MB · Views: 147

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Ve sklepě není teplo a dlouho schne. Stále je to mokré
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Tvrdíte, že z BK4 získáváte výtěžnost přes 100 %, že?
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Proč ho prostě nerozmělní a nevytvoří tenkou vrstvu pro rychlejší odpařování rozpouštědla?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Byl dobře 146g.
Je stále mokrá, ale ztratila nyní 46 g.
Pokud je suchý, může získat 75g udělat 60g suchého prášku
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Co je s vámi? Posíláš mi obrázky přes DM, a pak sem zase všechny obrázky napíšeš... A teď? Tomu nerozumím. Otázka zněla, jestli mi někdo může říct, co se tady pokazilo, protože jsem udělal všechno jako obvykle, až na to, že jsem benzen nahradil DCM a kupodivu se žádný produkt nevysrážel. Postup je stejný, jako je popsán téměř v každém druhém tématu zde a také stejný, který jste mi popsali, až na rozpouštědlo.
Máš něco užitečného, čím bys mohl přispět, nebo se jen snažíš pochlubit, že jsi neměl žádné problémy? Už jsme se o tom samém bavili přes DM, ale zatím jsi nedokázal vypíchnout chybu v mém postupu... Tak by mě zajímalo, co se mi tu snažíš sdělit.

A teď zpátky k tématu... Znovu jsem se zamyslel a uvědomil jsem si, že moje rozpouštědlo i methylamin byly velmi studené, pocházely přímo z lednice, když jsem je míchal dohromady. Nejsem si jistý, jestli to může být příčinou, protože jsem to celé zahříval 2,5 hodiny při 38 °C za stálého míchání a i při pokusu o protřepání a zapékání se v reakci vytvořilo dost tepla. Při příštím pokusu se ujistím, že můj roztok 2b4m/DCM a methylamin mají před smícháním alespoň pokojovou teplotu.
Jinak to budu muset příště zkusit znovu s jiným rozpouštědlem.
Má ještě někdo nějaký nápad? Já na to prostě nemůžu přijít... Kromě záměny benzenu za DCM jsem nedělal nic jinak než obvykle a nic jiného, než je popsáno na mnoha místech tohoto fóra.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mnoho lidí propaguje své metody syntézy v PD a nabízí placené služby. Nevytvářejí svá vlastní vlákna, ale přispívají do vláken jiných lidí.
V obtížných situacích se syntézami se můžete zdarma obrátit na odborníky z fóra v soukromých zprávách. A my se vám pokusíme pomoci.
Poslal jsem vám zprávu.

Je třeba pochopit vaše jednání krok za krokem a provést opravy.
 
Top