4-MMC - Co je zde špatně.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdá se tedy, že jediné, co zbývá, je, že reakce nedosáhla požadované teploty, nereagovala dostatečně dlouho nebo byly hcl nedostatečně/příliš protonovány. I mně se tato syntéza nepodařila. Vlastně dvakrát, v ethylacetátu. Naposledy jsem získal krystaly, které vypadaly správně, měly správnou rozpustnost ve více rozpouštědlech, tavily se při správné teplotě a 8s byly identické s produktem, který jsem vyráběl, až na to, že měly 0 síly. Vyrábím si vlastní methylamonium chlorid a rafinuji ho. Jsem bezradný. CH³NH²HCl vypadá jinak než chlorid amonný. Vypouští hořlavý plyn, když se neutralizuje NaOH+ voda..... Nechápu to. 2-b-4-mp vypaluje oči a teče z nosu a zároveň smrdí jako pomerančový likér. Taky jsem ztracen.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Jednou jsem to také zkusil v ethylacetátu a produkt nebyl silný. Nevím, ale možná reakce s ethylacetátem není dobrá cesta?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Ve sklepě není teplo a dlouho schne. Stále je to mokré
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Tvrdíte, že z BK4 získáváte výtěžnost přes 100 %, že?
 
View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Byl dobře 146g.
Je stále mokrá, ale ztratila nyní 46 g.
Pokud je suchý, může získat 75g udělat 60g suchého prášku
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Co je s vámi? Posíláš mi obrázky přes DM, a pak sem zase všechny obrázky napíšeš... A teď? Tomu nerozumím. Otázka zněla, jestli mi někdo může říct, co se tady pokazilo, protože jsem udělal všechno jako obvykle, až na to, že jsem benzen nahradil DCM a kupodivu se žádný produkt nevysrážel. Postup je stejný, jako je popsán téměř v každém druhém tématu zde a také stejný, který jste mi popsali, až na rozpouštědlo.
Máš něco užitečného, čím bys mohl přispět, nebo se jen snažíš pochlubit, že jsi neměl žádné problémy? Už jsme se o tom samém bavili přes DM, ale zatím jsi nedokázal vypíchnout chybu v mém postupu... Tak by mě zajímalo, co se mi tu snažíš sdělit.

A teď zpátky k tématu... Znovu jsem se zamyslel a uvědomil jsem si, že moje rozpouštědlo i methylamin byly velmi studené, pocházely přímo z lednice, když jsem je míchal dohromady. Nejsem si jistý, jestli to může být příčinou, protože jsem to celé zahříval 2,5 hodiny při 38 °C za stálého míchání a i při pokusu o protřepání a zapékání se v reakci vytvořilo dost tepla. Při příštím pokusu se ujistím, že můj roztok 2b4m/DCM a methylamin mají před smícháním alespoň pokojovou teplotu.
Jinak to budu muset příště zkusit znovu s jiným rozpouštědlem.
Má ještě někdo nějaký nápad? Já na to prostě nemůžu přijít... Kromě záměny benzenu za DCM jsem nedělal nic jinak než obvykle a nic jiného, než je popsáno na mnoha místech tohoto fóra.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mnoho lidí propaguje své metody syntézy v PD a nabízí placené služby. Nevytvářejí svá vlastní vlákna, ale přispívají do vláken jiných lidí.
V obtížných situacích se syntézami se můžete zdarma obrátit na odborníky z fóra v soukromých zprávách. A my se vám pokusíme pomoci.
Poslal jsem vám zprávu.

Je třeba pochopit vaše jednání krok za krokem a provést opravy.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Ukažte mi a ostatním lidem obrázek a řekněte, co děláte krok za krokem. brácho, jak vám někdo pomůže, když nevidí vaši práci?
Ano, ukážu vám, že je možné získat čistý prášek, používám stejné kroky jako na videu s benzenem a nmp. Nevyráběl jsem na dcm, ale myslím, že je to podobný způsob.
Používám 4-methylenopropiophenone a brom a kroky, které máte na videu.
Máte také video pouze s ethylacetátem a nmp.
 
Top