Syntéza 5-MeO-tryptaminu z melatoninu

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Někdo by měl udělat ten krok navíc a přidat dimethylaci před okyselení nebo místo něj pro

5-meo-dmt....(?)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
V prvním kroku lze provést hydrolýzu acetylové skupiny (N-deprotekci) jak kyselinou, tak zásadou (pro kterou bych se rozhodl), ale to asi není to, co jste myslel okyselením, a získá se primární amin (R-NH2) mexamin, který lze dále dialkilovat (dimethyl je právě oblíbenou volbou mezi mnohými) a preparativním selským rozumem snadnou metodou izolovat a přečistit N,N-dialkyl-5-MeO-triptaminu je vytvoření hydrochloridové soli s HCl, čímž se získá stabilní bílá (v případě hydrochloridu mexaminu) pevná látka namísto nahnědlé pevné látky, kterou je lepší skladovat v mrazáku.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Měl jsem na mysli 5-meo-dmt, a to byla moje přirozená myšlenka, protože v této formě je kouřitelný a je to přírodní forma, vyskytující se v rostlinách a sekretu ropuchy říční z Colorada. vit se také snadno připravuje dimethylací, pokud monamin koncovou polohu etanové části. Má mnoho prokázaných příznivých účinků, které nebyly prokázány u dialkylové odrůdy a 30 mg dávkování pro průlomový zážitek.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Všechny tyto materiály jsou legálně dostupné, abych si je mohl koupit. přečetl jsem si komentáře a viděl jsem, že není aktivní a je prekurzorem pro jiné chemikálie 5meo. Bude snadné vyrobit 5 meo mipt, je to jediná chemie, která mě zajímá v tryptaminech. dipt by také fungoval.
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
No melatonin je k dispozici ve velkém množství za relativně nízkou cenu a melamin se z něj snadno získává ve slušných výtěžcích, 5-MeO-trypamin prodávají i někteří zde na tomto fóru (podívejte se na nabídky). Z komerčního mexaminu (5-MeO-tryptaminu) je lepší, protože lze očekávat, že bude mít větší čistotu. Alkylační reakce se konvenčně provádí s formaldehydem a STAB (Na triacetoxyborohydrid), výtěžky jsou lepší, pokud použijete adiční sloučeninu formaldehyd-bisulfit, ale jednoduchá také postačí, stejně jako NaBH4 místo STAB. Zdá se, že 1,2-dichlorethan je z toho či onoho důvodu vhodným rozpouštědlem. Na zdraví!
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Symetrické produkty se připravují snadněji, například DMT, DET, DPT a DIPT, který má kuriózní účinky na diisopropyltriptamin (bez 5MeO) účinky jsou 100%auditory. 5-MeO-MIPT je super, ale složitější na výrobu i z mexaminu.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Moc děkuji za odpověď. Jsem vlastně v tomhle všem nováček a ive rozsáhle četl o chemických látkách, které mohu připravit legální cestou. 5-meo-tryptamin je jediný prekurzor, který mohu vyrobit, protože všechna činidla a chemikálie, které jsou k tomu potřeba, jsou v mé zemi legální a docela levné, kromě melatoninu. Na ostatní chemikálie potřebuji alespoň jeden nelegální prekurzor. Takže jsem si prozatím vybral 5-meo. Mám dotaz - udělal jsem základní extrakci DMT z MHRB vím, že je to velmi snadné ve srovnání se syntézou chems se zde diskutuje, ale jsem dobrý návod následovník. Myslíte si, že jako úplný nováček mohu postupovat podle pokynů a syntetizovat 5 meo mipt nebo alespoň některou z chemických látek jiných než mipt. ? toto je čistě na základě mé zvědavosti a nemám v úmyslu škálovat a prodávat. A opravdu nechci kupovat šedé legální chemikálie zvenčí. i když nemáme žádný analogický zákon, přesto nechci riskovat objednávání prekurzorů tryptaminu. za 100 dolarů seženu všechny chemikálie zmíněné v tomto příspěvku. a dalších 100 dolarů na skleněné nádobí a můžu jít. co navrhujete?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Chcete říct, že mohu připravit DMT,DET,DPT s tryptaminovým prekurzorem a je jednodušší než 5-meo-mipt z tryptaminového prekurzoru? omlouvám se za hloupou otázku jsem tu nový a snažím se naučit co nejvíce se všemi chemickými názvoslovími.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Z melatoninu můžete získat 5MeODMT, 5MeODET a só. U jednoduchých, jako je DMT, DET a só on, začínáte od tryptaminu.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Bylo by snadné vyrobit mipt z tryptaminu? Pokud budu správně postupovat podle návodu? Nebo je to složitější než uvedené pokyny
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Dobrá otázka, k alkylaci dusíku dochází prostřednictvím dočasného vzniku iminu (dvojná vazba uhlíku s dusíkem), který se redukuje pomocí STAB, který je pro redukci iminů nejselektivnější. Pokud chcete, aby obě substituem-na dusíku byla identická, je to mnohem jednodušší přidáním stoechiometrického množství řekněme formaldehydu za methyl. Pro mipt musíte tryptamin (s MeO na 5 nebo bez něj) upravit tuším nejprve acetonem, pak redukovat na RHN-iPr imin a následně upravit formaldehydem a redukovat. Alkylhalogenidy jsou notoricky známé pro tvorbu halogenové kvartérní amonné soli, takže MeI je vyloučen. Dalším činidlem je dimethylsulfát, ale ten je vážně nebezpečný. Já to vidím tak, že po redukci acetonem následuje redukce Me2SO4.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Může být také pravděpodobné, že hydrolýza melatoninu bude jednodušší a s vyšší výtěžností než dekarboxylace tryptofanu. Existuje také rozdíl v ceně... pokud jde o tryptofan, měli byste vědět, že LD (racêmic) je stejně dobrý jako opticky čistý L-Trp jen v případě, že je levnější. Melatonin jsem viděl super cenově dostupný až do kilového množství, pokud koupíte třeba čtvrt kila nebo víc ... 15-25g bych také ocenil. Mám tak 5g a měl bych ho hydrolyzovat, měl jsem úspěch s methanolovým KOH.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Opravdu si vážím vaší podrobné odpovědi. Podíval jsem se na vlákno, kde uživatel úspěšně provedl mipt. Měl bych to podle vás zkusit ? jsem úplný nováček, mohu se dobře řídit pokyny. co si myslíte o tom, že úplný nováček syntetizuje tryptamin a pak z něj mipt?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
U nás stojí kilogram melatoninu 200 dolarů. ale za 20 dolarů seženu 100 gramů melatoninu. ostatní chemikálie jsou pod 10 dolarů.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
také vůbec nehodlám toto rozšiřovat a prodávat. je to čistě na základě mé zvědavosti zkusit si vyrobit tuto látku a pouze pro osobní spotřebu. takže i když budu mít 2G každé chemikálie, budu jenom rád! haha.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Jsem rád, že při chemii nemyslíte na finanční prospěch. Pocit, který máte, když vezmete něco, co jste sami vyrobili nebo dostali od někoho, koho jste považovali za preparátorské temné umění. V tuto chvíli si užívám nějaký D-amp od kamaráda, který se z mého popudu dostal na chemickou fakultu. Vaše cena za melatonin je velmi dobrá, kéž bych ho mohl sehnat za tak nízkou cenu, ale zase mám jen malou část své bývalé laboratoře a některé zásadní chybějící položky se musí dokoupit. S tryptaminem jsem pracoval jak v domácí laboratoři, tak v akademickém prostředí a doporučuji udělat alespoň dva symetrické produkty dimehyjl a diisopropyl, pak možná budete znát svou cestu k výrobě mipt. Vzhledem k tomu, že váš melatonin je tak cenově dostupný, nevidím důvod, proč cvičit s nesubstituovaným tryptaminem. Buďte opatrní s konzumací nebo náhodnou interakcí s 5MeO jsou silné a raději je užívejte dobrovolně ve vhodnou chvíli. Dělal jsem hydrolýzu melatoninu a nějaká náhoda mě přivedla k objevu pěkného způsobu, jak ho dobře vyčistit, ale ten sešit se ztratil.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Nemůžu se dočkat, až se vydám na cestu. chemikálie jsou tu levné, ale nemám zkušenosti s jejich nákupem, takže musím před nákupem hodně pátrat. Určitě nejprve vyzkouším jednodušší látky, které jste zmínil. Ano, těch 5 meo je aktivních v mg. určitě budu opatrný. děkuji za pomoc. :D
 

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 6, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Velká syntéza :)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jsem v podstatě ve stejné situaci jako OP, jen iv zkusil ketolýzu oof tryptophan to tryptamine pomocí cyklohexanonu.
Zkoušel jsem to třikrát podle literatury o rhodiu a ve dvou případech se tryptofan ani nerozpustil, vše se jen zbarvilo tmavě (rozpouštědlo) do hněda a sraženina (což byl, jak předpokládám, nepřeměněný tryptofan) byla žlutá.
Při druhém pokusu jsem si řekl, že na to kašlu, a přidal jsem mnohem víc cyklohexanonu a tryptofan se rozpustil.
Pak jsem to smíchal s DCM nebo methylenchloridem a teď si musím koupit jedlou sodu nebo hydrogenuhličitan sodný, abych to promyl.
Pak budu pozorovat, co se stane - možná to budu muset dát do mrazáku, aby se tryptamin vyboural - pokud tam skutečně nějaký je!
Co se týče žlutého slizu, udělal jsem totéž. Extrahuju to pomocí DCM a pak to promyju - odrazuje mě, že to nikdy nepřestalo být práškem na dně baňky. Uvolnilo to spoustu bublinek, ale to dělá i tak, když se to refluxuje.🤣
Řekl bych, že jako úplný začátečník to je dost těžká reakce.
Také jsem zkoušel metodu přeměny máty peprné nebo máty klasnaté, ale bez úspěchu.
Tbh, teď právě přemýšlím o použití cyklohexanonu pro další reakci s jistou látkou extrahovanou a vyrobenou z pepře. Překvapilo mě, jak snadno to vypadá.
Kéž by někdo ty syntézy prostě napsal správně (pokud to není jen můj případ).
Musím si ještě trochu nastudovat TLC - mám na to křemíkové destičky a malé skleněné zkumavky.
Myslím, že YouTube je potřeba k přečištění extraktu z černého pepře, který mám, na piperin a pak na piperidin.
Odtud VÍM, že cyklohexanon může být velmi užitečný pro výrobu PCC.
Znovu opakuji, že se nesnažím rozšiřovat ani prodávat - ty časy jsou dávno pryč. Udělal jsem si úsek pro prodej a teď zůstávám sám sebou.
Říkám si, že i kdybych dokázal přeměnit gram tryptofanu na tryptamin - mně to za to stojí.
V podstatě jsem si dal rok na výrobu DMT, DET, DPT místo pouhé extrakce kořenové kůry, kdybych na to přišel, mohl bych si DMT vyrobit na celý život...🤷‍♂️🤔👍
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Možná jste si nevšimli, že cyklohexanon je karbonyl a za bezvodých podmínek je připraven reagovat s aminem za vzniku cyklohexyl iminu, jen by to mohlo být v tomto konkrétním případě méně použitelné. Léta jsem četl tihkal, než jsem přišel na to, že oxalylchlorid může reagovat se dvěma molárními ekvivalenty indolu a trvale tu dávku zkazit. Věděl jsem jako fakt, že tryptaminy potřebují více zkušeností a pečlivé zpracování detailů, jako je laboratorní teplota, okolní vlhkost a inertní plyn. Je pravda, že LAH je zastaralý a člověk by si měl pořídit věci jako Red-Al pro bezpečnou redukci indol-3-yl glyoxylamidů na tryptaminy bez nebezpečí požáru.
 
Top