Syntéza alfa-PVP (stupnice 1-10 kg). Kompletní výukové video.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mělo to fungovat
Jaký je výsledek?
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Omlouváme se za pozdní odpověď. Do cesty se mi postavil život spolu s několika experimenty, které mi zabírají čas.


Mám za sebou několik málo úspěšných syntéz, které měly nízké výtěžky, a mám za sebou několik syntéz, které nepřinesly nic. Uložil jsem si veškerý "mateřský líh" z úspěšných i neúspěšných pokusů.

Nyní mám asi 2 galony tohoto matečného louhu, většina z něj je pravděpodobně voda a kontaminace sodnou solí a uhličitanem.

Nějaké tipy na redukci a/nebo extrakci zamýšleného produktu?
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Kolik methylaminu by se použilo na 1 kg bk ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Absolutní minimum je 262 g, reálně 280 g - 300 g.
To znamená 700 g - 750 g 40% roztoku MeNH2 ve vodě, podívejte se na syntézu 4-MMC, která používá EtOAc pro zpracování/krystalizaci, protože to nebude fungovat tak, jak je zde popsáno pro vodu.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jistě, šlo mi o první příspěvek ve vlákně, který se o alkáliích nezmiňuje. Nejlepší zásadou by byl uhličitan cesný, ale je známo, že funguje i uhličitan draselný, osobně bych MeNH2 ve vodě stejně nepoužíval, i když určité množství vody neuškodí, to se dostává opravdu hodně. Použil bych 1,2 ekv. MeNH2.HCl a Triethylamin, aby se uvolnil methylamin ze soli a aby se odloučil vzniklý HBr.

Také si nejsem jistý, jak je výsledná sloučenina aktivní, mám pocit, že pyrovaleron by mohl být lepší. Budu vděčný za jakékoli skutečné poznatky týkající se této otázky.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Proč potřebujete uhličitan cesný? )))))))))
Jediné, co musíte udělat, je navázat kyselinu hydrobromovou, aby nereagovala s methylaminem...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Český jazyk není nezbytný, ale je preferován, viz přiložený článek.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Mluvíme o aminoketonu, v patentu jen o aminu. Cítíte ten rozdíl?
Reakce probíhá dobře i tak, k záchraně primárního aminu lze přidat pouze alkálii. alkálie pouze uvolní primární amin od zbytku kyseliny.
ano, zapomněl jste, že aminoketony v silně alkalickém prostředí jsou náchylné ke vzniku piperazinů, analogicky s mefedronem.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Substituce Sn2 na bromketonu, jistě. O jakém patentu mluvíte? O žádném patentu jsem se nezmínil.
Celá polévka je v každém případě silně alkalická, substituce by se solí aminu nefungovala. Pro vyčištění vzniklého HBr lze použít triethylamin, také pro převedení MeNH2.HCl na bázi bez vzniku vody.

O vzniku piperazinu nevím, mohl byste mě odkázat někam, kde je to uvedeno, nějaké odkazy by byly skvělé.

Při katalýze Sn2 v protických rozpouštědlech nebo v přítomnosti vody by se dalo uvažovat o přidání malého množství NaI.

Zajímavou otázkou samozřejmě je, zda a pokud ano, v jakém množství dochází ke vzniku hydroxyiminu a pokud ne, tak prostým zahřátím organických produktů ve vhodném rozpouštědle by se tento imin přeuspořádal na hledaný aminoketon.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
analogicky s reakcí s mefedronem katalyzuje alkalická reakce vznik piperazinů. není čas hledat, zběžné hledání ukazuje kondenzační reakci alfa-aminoketonu na piperazin v silně alkalické reakci (ano, není to úplně to, co potřebujete, ale plus minus je to podobné).
Ano, je to tak, není to patent, nevšiml jsem si. V každém případě, pokud syntézu nainstalujete, dejte mi vědět o výsledcích.
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Díky všem zkusím syntetizovat pyrrolidin přímo z l-prolinu a uhličitanu měďnatého mám jen tenhle 55gal sud 40% se mi tu válí jednou najde dobré využití
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Je možné použít xylen místo ethylacetátu?
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Mám několik otázek týkajících se tohoto procesu. Ve videu jsou vynechány kroky 13 a 15? Přidáváte do roztoku hydroxid sodný a v jakém množství? Včera večer jsem se o postup pokusil a voda klesla na dno. Za jakoukoli pomoc budu velmi vděčný! Edit: jedná se o krok halogenace.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Jak snadné by to bylo pro doménu s malým nebo žádným zázemím v chemii? Jaký by byl také rozpočet na obstarání veškerého materiálu?
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Rozhodně se to jeví jako nejlevnější varianta a vzhledem k tomu, jak obtížné je tento produkt najít. Možná je to ta nejjednodušší. Jen by mě zajímalo, jaké právní konsekvence by mohly být dány jeho pro prrsonální použití?
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Vzniká ve fázi bromování nějaký skutečný brom jako vedlejší produkt?
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, vážení členové, mám dotaz kvůli svým malým znalostem chemie. prosím, odkažte se na Stage 2. Aminace, bod 9, Po odestilování ethylacetátu se přidá aceton, poté se přidá HCl pro krystalizaci pvp. soli HCl. Můj dotaz zní: pokud v této fázi zůstane nějaký nezreagovaný pyrolidin, bude také reagovat s HCl a bude převeden na ve vodě rozpustnou sůl jako pyrolidin.HCl. Proto bude velmi obtížné se této nebezpečné a nežádoucí chemické látky zbavit. Proč se reakční směs po úplném smíchání pyrrolidinu a před destilací ethylacetátu nepromyje vodou, aby se zbavila nezreagovaného pyrrolidinu. Jsem si jistý, že mé obavy budou mylné, ale jak...? prosím, poučte mě pro mé vlastní uspokojení. Přeji všem hodně štěstí.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
V této syntéze se předpokládá, že pyrrolidinový zbytek bude při destilaci s ethylacetátem odpařovat. Pokud se neodstraní destilací, lze jej propláchnout vodou.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
OPIČÍ PRACH - MDPV

Je to totéž jako a-PVP?

Jaký je rozdíl při pokusu o syntézu MDPV?
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Bylo mi řečeno, že je třeba vytvořit:
OPIČÍ PRACH - MDPHP/MDPV

Jedná se o stejný postup jako při výrobě a-pvp

Ale místo toho použijte toto činidlo:
č. CAS 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

OTÁZKA zní, která chemická látka je v procesu nahrazena??????

Která z nich: Valerofenon (CAS 1009-14-9) nebo 2-bromovalerofenon
je zaměněna za:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

Výroba opičího prachu ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Potřebujete pomoc s měřením

Místo toho, abyste použili :valerofenon
Koupím kapalinu : 2-Bromovalerofenon

Pokud chci použít 1litr

2-Bromovalerofenon


Jaké množství činidla budu potřebovat na I litr:


-Kyselina hydrobromová (HBr) 48%;?

-Peroxid vodíku (H2O2) 35%;?

-Pyrrolidin (CAS 123-75-1);???

-Ethylacetát ;???

-Uhličitan sodný (Na2CO3) 20% aq roztok;???

-Diethylether (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Kyselina dibenzoyl-D-vinná ??

-Dichlormethan (CH2Cl2) 830 ml;

-Hexan ????

Kyselina chlorovodíková konc. 35% (HCl);...?

VELMI BY MI POMOHLO, KDYBYSTE MI MOHLI POSKYTNOUT ROZMĚRY PRO POUŽITÍ 1 LITRU 2-BROMU. PROSÍM?????

Abych mohl stanovit náklady na reakci, je také odhad výtěžku asi 20% ztráta.
1 litr = 800 g a-pvp?
 
Top