Zpráva o syntéze amfetaminu (ale neúspěšně, hledání řešení)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dobrý den,
zde je moje zpráva o syntéze amfetaminu, která bohužel nedopadla příliš dobře kvůli výtěžku na konci.
Nejdříve o mně, nedávno jsem narazil na toto fórum a měl jsem již nějaké zkušenosti se syntézou amfetaminu.
Ale tady jsem našel někoho, koho jsem se mohl zeptat na nejrůznější otázky a kdo mi také dodal odvahu zveřejnit zde svou zprávu. Velmi mi pomohl pan G. Patton, který má vždy otevřené ucho a odpoví na každou otázku, ať je sebehloupější.

Nepopsal jsem každý krok přesně, protože na to jsou návody ve fóru mnohem lepší, hodně jsem fotil a většinou jen zvýraznil rozdíly oproti návodu.

Stručně uvedu své sázky na syntézu a pak se rovnou pustíme do práce. Pro extrakci A/B a následné promývání acetonem zde neuvádím žádné podrobnosti, buď ve zprávě níže, nebo převezměte z návodu zde na fóru.

Sázky:
IPA: 2x 250ml
Kyselina octová: 2x 125ml
Voda: 2x 50ml
P2NP: 50g (5g+45g)
Alu: 60g
NaOH/voda: 250g/250ml
Dusičnan rtuťnatý(II): 0.5g

Řídil jsem 3 syntézy, tato s dalšími fotografiemi byla poslední.

Amalgamace byla zahájena asi 2 litry vody, hliníkovou a rtuťovou solí.
Trvalo přes 40 minut, než byla reakce hotová, docela prudká reakce, tak dlouho jsem ještě nikdy nečekal.
Po vložení rtuťové soli jsem téměř každých 5 minut pořídil snímek a mezitím jsem s ní stále třepal. Velmi dobře jsou vidět jednotlivé fáze včetně vrcholu reakce a následného rozpadu. Od 25. minuty teplota pomalu stoupala a od 35. minuty dosáhla maximální teploty 70 °C.
8ltmLqVaRi
GiA3J9dHMw
DGCAI8O9S0
PedTkIQbHM
K2HWMBEe7N
5yYQrECTj4
6u8EvjqhOm
FpxMorlnuy
XV1gchGnaK
Po vypuštění vody jsem hliník neoplachoval.
Vytvořím 2 roztoky tak, že vstupní množství kapalin snížím na polovinu, jeden s 10 % P2NP a druhý s 90 % P2NP. Ten s 10 % jde přímo do baňky, aby se zahájila redukce. Ten s 90 % nechám pomalu protékat nálevkou, používám horní míchadlo a sleduji teplotu. Tentokrát však bylo třeba redukci odstartovat trochou rtuťnaté soli. To jsem také udělal znovu na konci, asi po 1 hodině.
YEIDcGVjmN
NmyK4DENZ7
Reakční hmotu obvykle filtruji před přidáním kaustické sody, protože následně používám dělící nálevku k oddělení fází. (bez fotografií)
Tuto fázi přes noc vysuším nad MgSO4 a poté vysolím.
Před recyklací nebo opětovným zpracováním vždy shromažďuji všechny kapaliny. Když jsem po vakuové filtraci vyklopil izopropanol dohromady, všiml jsem si, že se něco usadilo na dně kádinky. Změřil jsem hodnotu pH všech tří vyklopených filtrátů, která byla přibližně 6,5.
A tak jsem si řekl, že přidám kyselinu sírovou a znovu přefiltruji, ale nejdřív to dám do mrazáku a uvidím, co se stane.
To, co jsem viděl asi po 3 hodinách, bylo úžasné (foto), "odpadní" roztok jsem titroval na cca pH6,0 dalším 7ml roztoku H2SO4:IPA v poměru 1:5 a zfiltroval, výtěžek byl opticky největší ze všech 4. A tak jsem se rozhodl, že se mi to podaří.
Váhu budu používat jen vždy na konci, kdy je produkt spotřební, vše ostatní je odpad, co mě nezajímá.

Takže teď mám 4 výtěžky místo 3. Kdyby mi na tom nezáleželo, tak bych odteď taky všechno hodil dohromady a určil celkový výtěžek.

Zatím to vypadá, že první syntéza byla šťastná trefa, protože proběhla bez úplné amalgamace.
Také to, že moje první syntéza je nejčistší, ukazuje, že můj způsob filtrace reakční směsi po redukci je správný. Všechny ostatní vypadají tak špinavě a nechutně, že to nikdo nepotřebuje.

U druhé syntézy jsem na amalgamaci čekal asi 40 minut, ale pak jsem udělal chybu. Když jsem vyměnil baňku s kulatým dnem a pomalu do ní natekl 90% roztok P2NP, redukce se nespustila. Příliš dlouho jsem váhal nebo čekal, až se rozhodnu znovu přidat rtuťovou sůl. Pozdě jsem viděl, že nálevka je už ze 2/3 prázdná, měl jsem jednat dřív, takže teď jsem měl v baňce velkou reakční hmotu, která by se pro mě mohla stát problémem, pokud si nedám pozor. Zajistil jsem chlazení a přinesl něco na zachycení pro horkou polévku, která mohla vystřelit z horní části refluxního chladiče.
A tak se i stalo, reakce se nedala zkrotit i přes chlazení, prošla chladičem a vystříkla nahoru, kádinkou co jsem dal nahoru se tomu nejhůř zabránilo, musel jsem pak udělat jen nějaký úklid. Měl jsem opět štěstí.
I zde jsem po redukci provedl filtraci, než jsem provedl alkalizaci. Myslím, že odbarvení bylo způsobeno silnou reakcí, také nejmenší výtěžek jsme zde viděli.

Třetí syntéza, 40 minut amalgamace, přidání rtuťnaté soli pro zahájení redukce, ale tentokrát jen s 10% v baňce s kulatým dnem, nálevku jsem tentokrát nechal uzavřenou. Po startu jsem s ochlazováním a přikládáním roztoku reguloval teplotu na 60-70 °C a ke konci jsem opět zahájil redukci rtuťovou solí, která byla také úspěšná.
Alkalizace tentokrát proběhla před filtrací, ale filtrace příliš nepomohla, musel jsem tuto šedou polévku doplnit do dělící nálevky pro oddělení fází.

To byly tři předběžné příběhy, každý trochu jiný než ten druhý, ale přesto rozhodující pro výsledek. Nyní obrázky solení a náhodného nálezu čtvrtého výtěžku.

Ještě krátce k obrázkům:
Uvidíte elektrický pH metr se skleněným tělem a sondou, který používám k titraci. Protože někteří předpokládají, že takovým přístrojem nelze správně stanovit pH, když v roztoku není voda, použil jsem pro srovnání analogový způsob. Běžně to nedělám, přístroji důvěřuji, protože jsem ho vyzkoušel, stanovení pH je perfektní, podle mého názoru není nic pohodlnějšího při titraci pomocí takového přístroje.
XEHhpwvu1G
QoC61KEe7v
LpWmw9Jznk
CWi3gUL0bM
RO4tU1opMb
2eMym3TbBJ
L3cNaxAOq8
2S8EVaUBL3
03BmYNAhU2
První čtyři výnosy po prvním nasolení.
W3GJ8ZHS2K
F347P56ROe
L6I1UrFZfC
SsAqK6iOyT
Čtyři výnosy jsem usušil a poté rozemlel mlýnkem.
VBUFMWVrkT
7w8pay2Wz9
Nyní jsem sůl za mírného zahřátí rozpustil ve vodě, pak jsem pevné látky odfiltroval a roztok jsem kapkou kyseliny chlorovodíkové snížil na hodnotu pod pH6.
Pak jsem roztok 3x promyl/vytřepal 30ml,20ml a 10ml petroletheru roztok jsem pak oddělil pomocí dělící nálevky. Petrolether byl zlikvidován. Po vymytí nepolárních nečistot byl roztok hydroxidem sodným upraven na pH vyšší než 13. Roztok byl opět třikrát promyt/vytřepán 60 ml, 40 ml a 20 ml petroletheru a poté oddělen pomocí dělící nálevky přídavkem NaCl.
K oddělenému petroletheru byl poté přidán MgSO4 a umístěn na 3 hodiny do mrazničky, poté byl MgSO4 odfiltrován a petrolether byl odpařen za použití regulace teploty na horké desce při 40 °C.
FSeBcT3KGm
SHKBlJjOqF
Ky6JS7nCWF
VLZ7mSWjQw
UICojZx4RN
SQLiylCBtK
H0zaIdXBeL
G2owM7vxsR
M5WYjfzro6
Rz8nMZFfsO
Hal0iIb5xe
TGbRIVp0WM
WLR7gT63vx
ThiNPXbWr7
FQaqzC4ZO8
RNfZyGE2Qb
Čistý amfetaminový olej se přelije do kádinky, která se naplní isopropanolem. Poté se stejně jako předtím vysolí titrací, zfiltruje a vysuší. Než jsem měl exsikátor, používal jsem k sušení vždy tepelnou lampu, která funguje velmi dobře a také jde poměrně rychle.
EKb249SqvD
GHE75JeuhC
JsYU4I3eQ7
IEeVutOCli
XDTjRPs0qc
GzOsoxFb6h
739D8rfXU0
Nakonec se provede acetonový výplach, k tomu používám mlýnek a síta, aby byl síran co nejjemnější, aby byl povrch co největší pro dobré vyčištění.
Opět se vzala lampa, lampa by měla být zavěšena tak vysoko, aby se výrobek nezahřál o moc víc než na 60 °C.
Loi5kMqjxH
NahlgGk92j
DE9kezLRIr
FOr4LPbjBT
TRAXHyipWN
1Q0XtMfC9h
Ano a bohužel můj velmi špatný výsledek 18,5g, to je pouze 33% ze 70%. Ani ne polovina toho, co je obvyklé.
To je prostě frustrující. Prostě nevím, co tady dělám špatně, že jsem na tom tak špatně.
Po tomto výsledku jsem už nedělal další 3 zvlášť, ale hodil je dohromady, čímž vzniklo celkem asi 20g. Celkově nic moc, ale velmi čistý výrobek.

Jsem otevřený jakýmkoli návrhům.
 

Attachments

  • yAr1SBPHZm.jpg
    yAr1SBPHZm.jpg
    34.5 KB · Views: 421
  • mq9jDOh6EH.jpg
    mq9jDOh6EH.jpg
    35 KB · Views: 385

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Děkujeme, že se s námi dělíte o všechny své zkušenosti!
Brzy se chystám zkusit totéž, takže to velmi pozorně sleduji :)

. Nejsem takový profík, abych vám mohl poradit; na druhou stranu jsem si všiml, že neděláte všechno stejně jako na videu, ale možná je to ekvivalentní, nevím;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Velmi si vážím vaší podrobné zprávy!
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
@Pennywise Máte fotku svého p2np? Jste si jisti kvalitou P2NP?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Můj P2NP má krásnou žlutou barvu a při rekrystalizaci v isopropanolu mám ztrátu menší než 0,1 g, takže si myslím, že je velmi čistý a ryzí.
OOIcrh9isf
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Děkujeme, že jste si našli čas a podělili se o svou práci a zkušenosti!
Pokud jde o výtěžnost: omlouvám se, ale nevidím, jaká byla vaše hrubá výtěžnost? Před A/B a promýváním? Ztratili jste hodně výtěžku v procesu čištění, nebo byl váš výtěžek nízký i v případě surového produktu?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ano, je to tak, ale zjistíte, že jakmile zvolíte množství P2NP a hliníku vyšší než 5 g, není tak snadné udržet redukci pod kontrolou pomocí malého protřepávání a studené vody. S 20 g P2NP a 30 g hliníku se dočkáte nemilého překvapení, pokud vaše baňka s kulatým dnem nemá správnou velikost a nechladíte ji opravdu studenou ledovou vodou, vyvrhne vše z vrchu, to vám slibuji. Z tohoto důvodu pomalu zvětšuji množství P2NP v baňce, takže reakce probíhá mnohem pomaleji.
Jestli je to teď správná technika a jestli to také funguje správně, jak si představuji, je jiná věc.
Ale problém nekontrolovatelné reakce jsem tímto způsobem vyřešil.
To, že reakční hmotu před alkalizací nejprve přefiltruji, je proto, že v dělící nálevce by hustá polévka vše ucpala. Zjistil jsem, že je to elegantnější řešení, také že mám méně nečistot při vysolování,
Výhodu spatřuji i v tom, že stačí filtr řádně propláchnout.
Dva kroky čištění na konci, byly pro mě vždy součástí sysntému. A vlastně jsem ani nic moc jiného nedělal jinak.

Jak jsem se snažil podělit, nikdy jsem nevážil mezikroky, dokud jsem nedokončil krok čištění, váha není zajímavá, protože je v ní prostě stále špína.
Rád to zvážím, ale k čemu to je? Zajímá mě jen čistý a neposkvrněný výrobek na konci a podle toho měřím úspěch.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No a to je důležité, pokud chcete zjistit, co se v reakci pokazilo, abyste minimalizovali výtěžek. Toho dosáhnete analýzou produktu v každém kroku, podobně jako když se snažíte zjistit, co je špatně v elektrickém obvodu, měřením napětí a proudu v jeho různých částech.
Pokud je váš meziprodukt, surový výtěžek, mnohem vyšší než konečný výtěžek, víte, že máte mnoho nečistot. Mohou to být nezreagované, vysušené prekurzory nebo vedlejší produkty. Spolu s barvou, vůní a strukturou meziproduktu lze určit, co jsou tyto nečistoty zač a jaká část reakce je způsobuje.
Také je dobré vědět, kolik se jich vymyje v různých částech procesu čištění, aby bylo možné lépe určit, co jsou tyto nečistoty zač.
Pokud jsou však váš surový a konečný výtěžek poněkud podobné, znamená to, že jste před sušením surového produktu vymyli velké množství nezreagovaného prekurzoru.
Pokud nemáte k dispozici žádná měření, můžete pouze hádat a zkoušet to znovu, naslepo.

Abyste mohli lépe kontrolovat reakci s amalgámem při použití většího množství P2NP a amalgámu, měli byste také vyzkoušet jeden nebo více z těchto kroků:
1. Investujte do odkapávací nálevky vyrovnávající tlak a provádějte přidávání pomaleji.
2. Mějte pod reakční nádobou vhodnou slanou/ledovou lázeň, případně reakční baňku s pláštěm, ve které můžete regulovat průtok slané ledové vody.
3. Používejte silnější hliník. Reakce bude méně bouřlivá a snáze se bude kontrolovat. To může také zvýšit váš výtěžek, pokud je problémem nezreagovaný prekurzor.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Jen pro informaci, zkoušeli jste menší množství jako ve videu?
jako
10 g 1-fenyl-2-nitropropenu;
100 ml isopropylalkoholu;
12 g hliníku (ve formě plátků domácí fólie);
0,1 g dusičnanu rtuťnatého;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Děkuji za vaše názory, v budoucnu zvážím i mezikroky, abych mohl odpovědět na vaše nezodpovězené otázky.

K vašim připomínkám:
1) Tento typ nálevky používám ke kontrole krmiva.
2) Vždy mám připravenou velkou misku s ledovou slanou vodou, která je zchlazená na -21 °C, a pokud je teplota příliš vysoká, také ji zchladím. U velkých reakčních hmot už ani toto chlazení nestačí, řízené podávání je podle mého názoru zatím nejlepší nápad.
3) Používám průmyslový alobal, který je mnohem silnější než běžný kuchyňský alobal, tento má 36 μm. Ale další role bude mít 50μm.
Samozřejmě jsem začínal s malým množstvím, pomalu jsem si osahával a pomalu zvyšoval množství.
Byly i lepší výnosy, ale mně to připadá spíš jako štěstí, než že by to bylo způsobeno mým způsobem práce nebo technikou, kterou používám, ale tomu se mi nechce věřit. Bude potřeba věnovat větší pozornost něčemu, co zatím nemám na mysli.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Při 30 g rno2 a papírově tenkém řezu fólie je to zaručený recept na přetečení hehe. když jdu přes 5 g substrátu, koulím alu ručně, dělám ne příliš volné ne příliš těsné kuličky. pomáhá udržet reakci pod kontrolou, možná je potřeba trochu tepla, aby se to dotáhlo do konce, ale ne pořád.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No a štěstí vždycky hraje svou roli. Organická chemie je koneckonců vaření, a stejně jako se velmi zkušenému kuchaři vždy podaří připravit suflé jen díky tomu, že vycítí, kdy je čas ho vyndat a jak smíchat ingredience, méně zkušenému kuchaři se to v polovině případů nepodaří, bude nadávat a nebude vědět proč :), Alexander Schulgin řekl: "Organická chemie je pro lidi, kteří rádi vaří".
Ale moc děkuji, že jste to zkusili a podělili se o své zkušenosti, je to nesmírně cenné. Toužím po tom, aby se zkušenější chemici také zapojili a poskytli zpětnou vazbu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vaření mě opravdu baví, ale k úspěchu je potřeba více intuice při používání koření. Při vaření s chemií půjde pravděpodobně spíše o techniku a způsob její realizace, zejména při snaze o důsledné dosažení kvality výrobku. Tím štěstím myslím spíše výsledek reakce, ten není předvídatelný a je vždy náhodné, kolik P2NP se nyní zredukuje na amfetamin, a to za stále stejných podmínek. Jako bych reakci nemohl ovlivnit a musel ji brát tak, jak přijde. A já tomu nevěřím, musí existovat technika, která mi zaručí, že vždycky konzistentně dostanu určité množství s určitou kvalitou ven.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jak jsem již uvedl, používám o něco silnější průmyslovou hliníkovou fólii a skartuji ji skartovačkou, což je velmi rychlé a velmi rovnoměrné. Jiné techniky jsem zde nikdy nepoužil.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Pokud se jedná o zmačkanou fólii, může nastat problém. Velké kusy chemicky kvalitního hliníku (granule) reagují po odstranění oxidové vrstvy a hliník se stává aktivním a reaguje s vodou (kyselinou). Ve vašem případě není průmyslový hliník přesný pojem.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Počkat, neměl bych používat fólii? Doteď jsem to tak vždycky dělal, co je na tom špatného?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

máte různé tloušťky v alu fólie standardní tloušťka je 15 mikronů
ale pokud budete hledat, najdete také 5 mikronů .
Tato varianta podle mě funguje mnohem lépe ;-)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, takže je to kvůli mé fólii, pak to můžete také vysvětlit a také říct, proč jsou navzdory fólii možné úplně jiné výtěžky, protože jsem nikdy nepoužil jinou než tuto a už tam byly velmi dobré syntézy s hodně a dobrými výtěžky. Kdybych pochopil, proč je silnější fólie důvodem, proč jsou mé výsledky tak odlišné, velmi by mi to pomohlo. Pokud jsem četl a pochopil, tenká fólie reaguje mnohem rychleji a prudčeji na rozdíl od silné fólie, která reaguje pomaleji a lépe se kontroluje.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
No, obecně bych si myslel, že lepší výtěžek bude mít reakce, která probíhá až do konce při konstantní teplotě řekněme 60 C, ve srovnání s reakcí, která rychle přejde na 80 C, pak se ochladí, znovu zahřeje atd. jen moje úvaha, možná mě někdo opraví. zkoušeli jste po přidání rno2 cedit na volné síto a nefiltrovat? Já jsem 2x filtroval po tomto kroku na papíře a v obou případech jsem měl nízké výtěžky, ale to může být koincidence. trocha Al je před alkalizací v pořádku, jen bude reagovat se sodou a rozpouštět se ve vrstvě vody.
Taky to moc nestresuj, prostě to dělej v malém měřítku pořád dokola a brzy budeš mít konzistentní výnosy.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Top