Question Nejlepší způsob rekrystalizace krystalů P2NP

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jaký je nejlepší způsob rekrystalizace krystalů P2NP pro dosažení čistoty? Jaké rozpouštědlo by se mělo použít?

Existují nějaké další podrobnosti, na které je třeba dávat pozor?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mám problém zbavit se všech stop aktivního uhlí z krystalů P2NP i při vakuové filtraci pomocí acetonu a/nebo rozpouštědla, ve kterém bylo rozpuštěno.

Může mi někdo poradit, jak mohu z krystalů P2NP zcela odstranit veškeré aktivní uhlí?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Všechny krystaly znovu rozpusťte a použijte malé množství flokulantu, filtrujte horké nebo alespoň teplé.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Zkusím to. jaký flokulant byste doporučili?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
zkusil jsem flokulant. nejprve jsem rozpustil P2NP v methanolu, pak jsem přidal flokulant v množství rovnajícím se množství P2NP, které jsem měl. míchal jsem to 1 hodinu při teplotě asi 120C, pak jsem to rychle přelil do kádinky a dal do mrazáku. po vyjmutí druhý den to byl čirý tmavě nazelenalý roztok, ve kterém nic nekrystalizovalo, ale na dně byl malý kousek černého sedimentu. (používal jsem malé množství P2NP asi 100 mg).

Myslím, že budu muset vynechat krok s uhlíkem, pokud se mi nepodaří odstranit všechny jeho stopy.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Smyslem flokulantu je aglomerovat částice, abyste je mohli filtrovat.
Také se předpokládá, že používáte aktivní uhlí v kouscích, ne v prášku.
Ale máte pravdu, lépe začít s čerstvým.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ano, omlouvám se, zapomněl jsem říct, že jsem roztok po vylití z varné baňky a před vložením do mrazáku přefiltroval.

Nevěděla jsem, že aktivní uhlí musí být v kouscích.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Omlouvám se za svou neznalost, proč chcete rekrystalizovat krystaly P2NP, tak nízkou čistotu mají ty vaše? Mluvil jsem s čínským dodavatelem na Alibabě, který nabízí čistotu 99 %.
Myslím, že jste chemickou syntézu P2NP provedli sami.
Děkuji!!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ne, jen se doporučuje, pokud se s ním chystáte provést syntézu amfetaminu, protože výtěžek amfetaminu je zřejmě velmi závislý na čistotě krystalů P2NP, takže se doporučuje rekrystalizace.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
AKTIVNÍ UHLÍ V P2NP??? Vyrábím svůj s Nitro Benz GAA a Cyclo jak z toho získáte aktivní uhlí? Omlouvám se, jen mě to zajímá.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Používá se pouze k čištění P2NP, nikoliv při jeho syntéze.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
může mi také někdo doporučit, jak se zbavit skvrn od aktivního uhlí na vnitřní straně buchnerovy nálevky? zkoušela jsem hydroxid sodný a čisticí roztok, který jsem našla na BB a který je vyroben z hydroxidu sodného a etylalkoholu, ale nic nezabírá.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Máte takové malé kovové kuličky, asi 50 kusů, které se používají i na karafy na víno? Tak dosáhnete mechanického čištění třením, pokud by kartáček nestačil.
A vezměte 35% HCL plus etanol, poměr 1:3 a dejte celou dobu působit, zatím mám vše rozpuštěné.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ano, ale skvrny jsou na stěnách mezi filtrační deskou a spodním hadicovým adaptérem, takže není možné se k nim fyzicky dostat. roztok hcl jsem ještě nepoužil, takže díky za něj. zkusím to a uvidíme.
 
Top