Největší problém mmc! Modrý výrobek

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Existuje nějaký způsob, jak takový prášek různých barev (modrý, červený) následně vyčistit? Opláchnutí studenou vodou nebo vyvaření v horkém acetonu nepomůže.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Zjistil jsem, že ethanol funguje perfektně pro zbavení se zelené/modré barvy
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Přebytek metylaminu může dát takové zbarvení. Musíte si být jisti, že jste se po reakci před okyselením zbavili methylaminu.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Víte, proč může methylamin vytvářet barevné nečistoty? Viděl jsem mnoho vzorků bílého mefedronu s příměsí metylaminu bez náznaku zabarvení.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně se jedná o kombinaci několika faktorů. Nedokážu to říct s jistotou.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pokusím se nějak speciálně vytvořit dvojici separací aminoketonové soli z roztoku s příměsí methylaminu. Kontaktovalo mě 5 lidí, ve všech případech byl viníkem bromketon.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Když už mám několik kilogramů špinavé mouky, jak se mám pokusit zbavit tohoto metylaminu?
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Ano, ale když se takto zbarvený prášek rozpustí v různých kombinacích vody a acetonu, vznikne máslo nebo taková ovesná kaše, která se při filtraci opět zbarví.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Příměs methylaminu po přidání kyseliny nedala roztoku a prášku barvu. Zkontrolovala jsem směs dichlormethanu, volné báze + příměsi methylaminu, směs po aminování, vodná vrstva methylaminu byla vyřazena, vrstva dichlormethanu záměrně nebyla promyta vodou. Přídavek kyseliny chlorovodíkové do dichlormethanu nedal barvu, prášek okamžitě vypadl a byl téměř bílý (mírně nažloutlý odstín). V případě potřeby mohu poskytnout podrobnější informace o zkušenostech s fotografiemi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Děkujeme za váš výzkum! Jsou to cenné informace. Mohl byste sem prosím přidat nějaké obrázky?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
levá fotografie po přidání kyseliny do dichlormethanu s volnou bází a methylaminovou příměsí (speciálně). pravá fotografie konec methylaminace, před oddělením vodné vrstvy methylaminu.
 

Attachments

  • hQwcv8Bb3Y.png
    hQwcv8Bb3Y.png
    846.3 KB · Views: 268

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Whis co u potřebujete získat, když u hodíte kyselinu HCl
 

Attachments

  • MOfH76UJ0n.jpeg
    MOfH76UJ0n.jpeg
    5 MB · Views: 222
  • aHvyTeMkgV.jpeg
    aHvyTeMkgV.jpeg
    5.1 MB · Views: 476

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Pokud je kontaminant kondenzačním produktem aminoketonu a 4-methylpropiofenonu, pak se jedná o heterocyklické sloučeniny pyrazinu (nejsou to ketony). Aminoketon lze přečistit pomocí bisulfitového aduktu za předpokladu, že ve směsi není žádný jiný keton, tj. 4-methylpropiofenon. U cyklických ketonů se přidává disiřičitan sodný, čímž vzniká sůl kyseliny a-hydroxysulfonové, která je nerozpustná v organických rozpouštědlech, ale víceméně rozpustná ve vodě. Pyraziny s disiřičitanem sodným nereagují. Přidáním roztoku disiřičitanu sodného do kontaminované směsi vznikne adukt, který je v pevném stavu, tento adukt lze odfiltrovat a poté jej lze rozložit působením kyselin nebo zásad, čímž se získá výchozí keton. Reakce s disiřičitanem sodným se používají k čištění BMK ze směsí s jinými organickými sloučeninami.
 
Top