Může STAB nahradit NaBh4? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Pokud vím, STAB je mnohem dražší a NaBH4 je pro váš účel docela dobrý
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Čína ji má za stejnou cenu, nejsem si jistý, s kým mluvíte, ale nebude redukovat nitro, pouze ketony.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ano, aktualizoval jsem všechny o stavu této Můj poznatek byl, že nedokáže redukovat nitro na amino, ale pro bezvodé iminové způsoby je dobrý a velmi mírný.
V literatuře jsou zprávy o tom, že redukuje nitro na amino, ale v přítomnosti kyseliny octové, což jsem nezkoušel.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
V chemii se moc nevyznám, každopádně obvod s použitím p2np, STAB a hydridu mědi se obnoví i bez švýcarského mozku, ne?
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
V mém překladu může být něco špatně, myslím, že p2np nelze pomocí STABu redukovat na amfetamin, že?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne, podle mých zjištění to za normálních podmínek nejde, v literatuře se uvádí, že v přítomnosti GAA ano, ale nezkoušel jsem to.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
No, stále nemohu najít odpověď, kterou hledám, protože se o to nikdo nepokusil.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Myslíte si, že se k vám vztahuju ze snu? Zkoušel jsem to a nefungovalo to, pravděpodobně to s kyselinou acetovou bude do jisté míry fungovat, ale ne uspokojivě.
Krátká odpověď: Ne.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Pro vaši informaci, pokud někdo potřebuje STAB, lze jej poměrně snadno připravit z toluenu (nebo THF) , NaBH4 a GAA ve stechiometrickém množství. Zde je stručný popis:

Příprava triacetoxyborohydridu sodného (STAB)

K suspenzi 37,83 g (1 mol) borohydridu sodného v 500 ml suchého toluenu se za intenzivního míchání po kapkách přidá 180,12 g ( 3 mol) GAA. Teplota se udržuje pod 30 °C a v případě potřeby se chladí zvenčí. Po zastavení vývinu plynu (asi 20 minut) se suspendovaný triacetoxyborohydrid sodný (STAB) izoluje vakuovou filtrací a jednou se promyje suchým EtOAc. Filtrační koláč se vysuší do konstantní hmotnosti ve vakuu.

Výtěžek: Pokud jsou použita suchá činidla a činidla jsou přesně odměřena, je výtěžnost téměř kvantitativní.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Existují i další zdroje boranu. Třeba dekaboran? Tetrahydroxydiboron? Možná aminodiborany, které lze poněkud snadno syntetizovat z amoniakálního boranu. Viz strana 306 https://core.ac.uk/download/4824361.pdf. Nejsem chemik, takže nevím, jak dobře fungují na nitrosloučeniny.

Srovnání STAB / NaBH4: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Zajímavé kousky o STABu, například způsoby, jak výrazně zkrátit reakční časy, proč se používá GAA: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination.
 
Top