Elektrolytická redukce P2NP za účelem získání amfetaminu

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Tyto metody jsem zkoušel již dříve. Funguje to, ale výtěžky nejsou tak velké, ale v pořádku.
Z 5 g P2NP jsem získal 2,5 g - 3 g sulfátu.
Použil jsem olověné destičky, vyřezané ze střešního olova. Na elektrody musíte použít čistý, prázdný povrch.
Použití porézního hliněného hrnce pro oddělení anodového/katodového prostoru funguje dobře.
Anodový prostor musí být také naplněn 12N kyselinou sírovou.

Ano, vaše směs zčervená. před bazifikací ji musíte odstranit nepolárním promýváním.

Důležitá je teplota. v dokumentu se píše, že nesmí překročit 40 °C, ale já jsem zažil, že je to příliš vysoká teplota.
Zkuste to dělat co nejchladněji. Jednou z možností je provozovat článek v ledové lázni. Nejlépe 10°C. A na konci uvidíte, že máte jen lehce červenou barvu (méně nečistot, vyšší výtěžek).

Zkoušel jsem to s max. 10 g P2NP, protože můj článek byl tak malý. zvětšení by mohlo být problémem kvůli tvorbě tepla.
Musíte být kreativní, pokud jde o aktivní chlazení než.

Zkusit to v kbelíku s velkým neglazovaným květináčem by bylo awsome.

Možná v budoucnu přijdu s podrobným postupem. bohužel nemůžu poskytnout obrázky, protože jsem to zkoušel už před lety.

Ale hele, je to snadné, netoxické a potřebujete jen běžné chemikálie. Ale trvá to dlouho. když to budeš dělat ve velkém, budeš muset buňku provozovat třeba několik dní.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
během reakce (elektroisyntézy) můžete získat amalgám sodíku, pak amalgám pozoruhodně obnoví váš p2np
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Přemýšlel jsem, proč musím chladit sklenici, když mi stačí, když mi v peltierově chladiči neustále cirkuluje anolit a z něj se vylévá
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Cirkulující anolit je skvělou možností chlazení. Zejména když buňku provozujete delší dobu.
Možná bude nastavení složitější, ale proveditelné.
Katoda Hg Pool by měla fungovat dobře, ale raději bych se Hg vyhnul v každém případě. Myslím, že zůstanu u olověné elektrody.

V referencích se píše vždy 0,2 A/cm².
Máte představu, jestli mám počítat obě strany katody, nebo jen stranu směřující k anodě?
Například: Olověný list o rozměrech 2 cm x 5 cm.
Má se počítat jako 10 cm² nebo 20 cm² ?
Protože na straně ke katodě máte 10cm² a na druhé straně 10cm². To by znamenalo velký rozdíl.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Počítáte plochu povrchu, tedy obě strany. Na tom stejně tolik nezáleží, pokud je to blízko. Například 3 ampéry by byly v pořádku. Na tvém místě bych si ale koupil jen referenční elektrodu, nepotřebuješ potenciostat, můžeš ji periodicky nastavovat jen ručně.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Líbil se mi váš návrh cely a teď pracuji také na své vlastní cele. až budu hotová, ukážu vám, a možná než mi podrobně vysvětlíte, jak to nastavit s referenční elektrodou a provést úpravy. elektrochemie je pro mě nová. Jaký druh referenční elektrody je v tomto nastavení vhodnější? Ag/AgCl?
 
Top