Domácí laboratoř: Udělej si sám míchadlo s horkou deskou

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nechápu, proč bych měl platit asi 1000 dolarů za varnou desku/magnetické míchadlo, když je technika tak jednoduchá.

Je možné jen přehodit horkou desku přes míchací desku (pokud je míchací deska dostatečně silná, aby se udržela v rotaci např. 5cm vzdálenost). Nejsem si jistý, jestli magnetické pole nějak neinterferuje s varnou deskou.

Viděl jsem na youtube DIY videa, jak někteří ppl používají pc ventilátory s přilepenými magnety, aby způsobili míchání. Je možné použít tyto ventilátory na boku místo dole?



Existují nějaké jiné způsoby, jak způsobit pohyb roztoku?

Inspirace:

)
)
)
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Hmm zdá se mi, že fungují? Také používám TOR.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son! Kde se na ně díváte? Opravdu nepotřebujete laboratorně schválenou varnou desku/magnetickou míchačku, která znásilňuje rozpočty škol a nemocnic.
Podívejte se také na kuchyňské restaurační vybavení. Mají úplně to samé, bez parádního softwaru a drátů, které jsou součástí těch laboratorních. Přesto mají měřič, který vám řekne teplotu, otáčky atd. Což je nakonec to, co potřebujete. Pak si taky můžete koupit různé pelety, v podstatě míchadlo, v různých hmotnostech, velikostech, samozřejmě pro různé situace. Vezměte v úvahu chemii a vaření stejné, ale jiné. Některé nástroje jsou k dostání levně na místech, kde by vás nikdy nenapadlo hledat, protože nejsou inzerovány na určitém trhu stejné. Já jsem si pořídil špatný CorninWare za 100 dolarů z eBay ze všech míst. Funguje skvěle.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Měli byste se podívat do mé čínské míchací varné desky, kterou jsem si před časem koupil. Není tam nic, i když si myslím, že má masivní rozměry a je těžká díky tomu, že je vyrobena z ocelového plechu, všechno je nekvalitně ručně připájené a nelze zvolit teplotu. Zdá se, že se stále vyrábějí její varianty, některé se skutečnou digitální regulací teploty. Myslím, že ji vyměním za něco užitečnějšího.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Veškeré informace o chemii si můžete zakoupit. Dodává se z EU, takže odpadá clo a nebudete vzbuzovat podezření. Docela levně.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
To by vlastně mohl zvládnout každý, kdo má trochu znalostí z elektroniky. Zdá se, že jeho sestavení je poměrně jednoduché. Možná se mi jednou podaří natočit něco lepšího než tato braková videa a nahrát to sem. Nejspíš připravím systém, který budu moci ovládat z nějakého rozhraní a o kódy, které napíšu, se budu zdarma dělit. Možná jednou...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ano, vevor a další vyrábějí ty s kapacitou 5 l za cenu kolem 300 usd a za tuto cenu by se dal snadno postavit takový, který by mohl být opravdu výkonný.
Kus plechu, pár reostatů, skutečný hořák v plné velikosti... Víte, já bych koupil pěknou plotýnku za cca 150 USD, přidal další reostat, motor na klimatizaci a tyč s magnety přímo uprostřed ( nebo třeba 2 řemenice a hnací řemen. Pípnout tu plechovou krytku uprostřed prvku a mít takový, který by mohl míchat 10 litrů diferenciálního tuku za 309/0 dolarů.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Budu si muset vyrobit ohřívací plášť, protože 20litrový plášť si anonymně koupit nemohu. Když jsem si ho chtěl koupit, zjistil jsem, že váží více než 25 kg a krabice má 70 cm, což je pro skříňky příliš velké.
Bylo by perfektní diy magnetické míchadlo dát na dno velkého hliníkového kastrolu, ale myslím, že počítačový ventilátor z diy návodu na to není dost silný, je nutné koupit 12V motor. Příliš složité to udělat. Možná někdo 1 den udělá návod na výrobu velkých magnetických míchadel. Se silným magnetickým míchadlem není nutné používat mechanické míchadlo... byla by tak jednodušší práce v laboratoři.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Stejnosměrné motory 12 V lze snadno regulovat potenciometrem. tuhle jsem postavil prototyp nad hlavou, abych zjistil, jestli to jde, a v budoucnu ho vylepším. přemýšlím o 3D tištěném pouzdře, střídavém motoru a dalších vymoženostech.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Hledá se také plášť. Kolik stojí tento? Je nastavitelný?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Zde je odpad, o kterém jsem mluvil nedávno. Vevor prodává jejich variantu
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje magnetické míchadlo Vevor 5L 500w, přestalo fungovat v první den používání. Jako test jsem provedl pískovou lázeň k ohřevu vody a přestalo fungovat během několika minut. Hledal jsem v googlu, v čem by mohl být problém, a zjistil jsem, že je vždy nutné, aby to mělo kapalinu, která funguje jako chladič pro varnou desku, takže nemohu dělat koupelové písky.
Protože byla varná deska rozbitá, otevřel jsem ji a zjistil, že funguje, pokud odpojím vnitřní teplotní sondu našroubovanou v keramické varné desce. Teď už mi to zase funguje! Bez regulace teploty z varné desky, ale má vnější teplotní sondu.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Tento chlapík vyrábí diy magnetické míchadlo se silnějším 12V motorem, než je malý motor z pc ventilátorů. Něco na ten motorek lepí, ale nedokážu pochopit, co to je.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Video jsem jen přeskočil, ale nevidím nic jiného než 2x podložku pod čtvercový plech, epoxidový tmel a magnet?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline Aha, ty hranaté věci jsou podložky pod desky, záhada vyřešena, jen podpěra pro magnet. Díky!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Postavil jsem několik míchadel z ventilátorů do PC a jediný problém je, že se rozbíhají na vysoké otáčky a nelze je snížit na optimální otáčky
 
Top