Domácí laboratoř: Udělej si sám míchadlo s horkou deskou

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Zde je odpad, o kterém jsem mluvil nedávno. Vevor prodává jejich variantu
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Moje magnetické míchadlo Vevor 5L 500w, přestalo fungovat v první den používání. Jako test jsem provedl pískovou lázeň k ohřevu vody a přestalo fungovat během několika minut. Hledal jsem v googlu, v čem by mohl být problém, a zjistil jsem, že je vždy nutné, aby to mělo kapalinu, která funguje jako chladič pro varnou desku, takže nemohu dělat koupelové písky.
Protože byla varná deska rozbitá, otevřel jsem ji a zjistil, že funguje, pokud odpojím vnitřní teplotní sondu našroubovanou v keramické varné desce. Teď už mi to zase funguje! Bez regulace teploty z varné desky, ale má vnější teplotní sondu.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Stavba DIY horké/studené lázně s mícháním tento víkend...

Zveřejňuji zde, abych nezapomněl odpovědět s výsledky.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Hodláte používat peltierovské chlazení/ohřev? Je vtipné, že k němu můžete dát ultrazvuk, stejně jako magnetické míchání a přídavný odpor pro efektivní ohřev. Pokud použijete hliníkovou nebo žádnou magnetickou nádobu (pro míchadlo).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Recirkulační chladicí/ohřívací zařízení pro termolýzu + 12qt kbelík + 2 kulové ventily = studená/horká lázeň ¯\_(ツ)_/¯

Používám horní míchadlo.

Ujistěte se, že máte na baňce spoustu hrdel a nějaké claiseny kolem, protože vás později napadnou sračky, které budete chtít přidat.

Příští pondělí zveřejním vlákno s názvem "Reaktor za 1000 dolarů na 5 litrů pro kutily", kde zdokumentuji svou stavbu.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Kdybych nepotřeboval, aby moje reakce měla -30C, mohl jsem si místo chladicího zařízení za 800 dolarů pořídit ohřívač za 150 dolarů a bylo by to mnohem levnější.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Když jsem o tom poprvé přemýšlel, měl jsem na mysli něco mnohem menšího... ne drobného, ale schopného paralelní syntézy, jako pro vývoj/optimalizaci. Měl jste na mysli přípravnou dávku, neřkuli pilotní až dávkový reaktor v měřítku 5 l. Myslím, že toto měřítko je nejproduktivnější pro mnoho mých minulých i budoucích příprav, pouze když je metoda sama ověřená a do značné míry optimalizovaná.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jeden z nich jsem upravil. Vytvořil jsem o tom příspěvek. Nebyl schválen UL. Ne, vůbec ne
 
Top