Jak budu užívat ketamin

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Můžete si ji aplikovat buď intramuskulárně (IM) obvykle na stehna, nebo intravenózně (IV) do ohbí paže.
Při IM máte více času na vytažení jehly a přípravu (1-5 minut), zatímco IV vás zasáhne okamžitě také poskytuje okamžitý nával, zatímco IM injekce bude jemnější.
Pokud je to vaše první injekce, doporučil bych vám IM, protože u IV je snazší něco pokazit a také je to nebezpečnější, pokud uděláte chybu.
Biologická dostupnost je téměř stejná (možná vyšší u IV, ale není to významné) Raději to dělám IV, ale budou chvíle, kdy se probudím na židli s jehlou stále v žíle, když dělám vysoké dávky.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Také není třeba zahřívat, ale můžete přidat sůl, pokud se dobře nerozpouští (já ji nepoužívám).
Vezmu uzávěr lahve, kam naliji trochu sterilní vody a získám asi 0,4 ml vody do injekční stříkačky, pak vezmu ketamin (0,1 = výpadek 0,07 = průměrná dávka) a rozdrtím ho pomocí oranžového uzávěru injekční stříkačky ve skleněné Petriho misce, pak přidám vodu ze stříkačky.
Ketamin rozpustím a dostanu ho do stříkačky.
Opravdu mi to zabere jen 2 minuty.
Přibližně od 0,5 dávky se odvíjí doba trvání a méně intenzita.
U IM injekcí nejprve lokalizujte sval vastus lateralis, pak ho očistěte alkoholem, poté ho uvolněte a zatlačte do něj jehlu pomocí úhlu 90 stupňů nasajte stříkačku a pokud se vrací krev, znamená to, že jste zasáhli cévu, takže ji vyjměte a zatlačte. Pokud nedojde k návratu krve, pak můžete na píst tlačit rovnoměrnou rychlostí a vstříknout jej, poté místo dezinfikujte a místo vpichu masírujte, nakonec se uvelebte na pohodlném místě.
Pro intravenózní injekce dezinfikujte oblast, kde je střední kubitální žíla, a zatlačte do ní pod úhlem 45 stupňů (záleží na hloubce).
Zkontrolujte, zda se vrací krev, pokud ano, pak jste v žíle (pokud používáte škrtidlo, rozvažte ho, jinak by mohlo způsobit prasknutí žíly, ujistěte se, že jste v žíle i po odstranění škrtidla), injekci aplikujte rovnoměrným tempem, ne příliš rychle, ne příliš pomalu.
Místo dezinfikujte.
Pijte hodně vody, dejte si horkou sprchu nebo si udělejte pár kliků, aby byly žíly lépe vidět.
Pokud se objeví boule způsobená vynechaným vpichem, ihned přiložte na místo vpichu horký ručník a pokračujte v tom po celý den.
V přikládání horkého ručníku na místo vpichu pokračujte přibližně každých 6 hodin, dokud bulka nezmizí.
Pokud se stále zvětšuje a je horká i po 3 dnech, musíte se dostat do nemocnice kvůli abscesu, jinak by mohl způsobit další problémy.
Vždy používejte nové sterilní jehly a nepíchejte si dávky na oko!
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Kdysi jsem rozpouštěl 2 gramy krystalů v 50ml injekční lahvičce, přičemž fyziologický roztok byl oční voda na suspenzi. to mi dělalo vlčí bobky.
 
Top