Question Jak vymazat stopy po otiscích prstů z průhledných plastových sáčků na zip a z papírových obálek?

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Existuje nějaká účinná technika, jak odstranit stopy otisků prstů z plastových zipových sáčků, papírových poštovních obálek, aby je neodhalily orgány činné v trestním řízení?
Děkuji!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nejlépe je tam nedávat, ale skládají se z oleje trochy soli, nějakého organického materiálu (kožních buněk) a čehokoli, co máte na prstech Několik věcí rozpouští olej, což je především th vzor vašeho otisku. Na plastu by to udělal izopropyl nebo jakýkoli vysokoprocentní alkohol na ubrousku a důkladně utřený. S papírem je to trochu složitější, protože oleje a soli se do něj vstřebaly. Podle mého názoru bude nejlepší, když ho zakryjete a vymažete. Namočte ubrousek do slané vody a místo potřete. Nechte ji zaschnout a pak proveďte alkohol. Pokud dáte předměty pod víko a na disk, který je také pod víkem, stříknete superlepidlo, po několika hodinách by výpary CA měly odhalit případné otisky prstů. Takto můžete testovat a experimentovat, nebo se alespoň ujistit, že jsou zakryty. Pokud je uvidíte, seškrábejte je hobby nožem, dokud nebudou nepoužitelné. Policie je nebude schopna obnovit metodou, kterou jste již použili. Toto je můj názor a nepředstavuje právní radu ( stejně bych nesl odpovědnost pouze v případě, že byste mi za radu zaplatili).
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Existuje nějaký druh rukavice, která nezanechává otisky prstů, když se něčeho dotknete?
Děkuji!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Takové jsou všechny rukavice. Kromě bezprstých rukavic mě nenapadá jediná rukavice, přes kterou by byly vidět otisky prstů. Latexové vinylové kožené umělé kožené pletené rukavice uhh palčáky ponožky v rukou... všechny vám zabrání zanechat na něčem otisky prstů. Cokoli fyzického mezi vašimi prsty a předmětem. Ujistěte se, že pod štítek klapky nestrkáte chlup, pokud je na něm kořínek, je tam DNA. Možná byste mohli zvážit síťku na vlasy nebo punčochu na hlavě.
 
Top