Problematika krystalizace hydrochloridů - voda zachycená v krystalech

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Obvykle krystalizuji "věci" v přesyceném vodném roztoku a krystalizace trvá přibližně 48 hodin. Vždy kontroluji přesnou hmotnost "věcí", roztoku a vody. To znamená, že když jsou krystaly hotové, konečný žír včetně žíru ze zbytků vody odpovídá původní hmotnosti "věcí" minus 2-4 %.

Ale naštěstí se ve velmi vzácných případech setkávám se situací, kdy je v krystalech zachycena voda.

Jako před pár dny, kdy jsem vykrystalizoval malou dávku v podobě 100 gr MDMA HCL. Při prvním záblesku jsou všechny detaily procesu stejné jako obvykle.

Stejné místo, stejný teplotní režim, vypadá to, že vše je stejné. Ale když jsem kapalinu hodil do krystalizátoru, proces se okamžitě spustil. Po 15 minutách jsem zkontroloval krystalizátor a viděl jsem dost neobvyklou situaci, kdy je dno krystalizátoru pokryto stovkami drobných krystalových nukleárů: normálně ve stejné situaci vidím mnohem méně nukleárů.

Když pak uplynulo 24 hodin, zjistil jsem, že krystaly jsou úplně suché a konečný obsah krystalů je 107 gr oproti původním 100 gr.
To znamená, že uvnitř krystalů je zachyceno asi 7 gr vody (neboli 7 % původní hmotnosti). Také velikost krystalů je mnohem menší než obvykle.

Jak jsem uvedl na začátku, všechny detaily procesu jsou stejné jako obvykle. Čistota bude pravděpodobně v pořádku, vzhledem k barvě. Takže nevidím žádný zřejmý důvod pro takový rozdíl. Možná to někdo, kdo má lepší znalosti než já, může vysvětlit?
GvhYKtrR94
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Voda zachycená v krystalech?To si nemyslím.
Každopádně to můžete zkontrolovat, když je dáte do mrazáku.
Myslím, že jiné vysvětlení bude vhodné s tím, že v tomto případě si nemyslím, že voda uvězněná bude.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Obvykle uchovávám dávku prášku a krystalizuji ji na požádání. Tím myslím, že ze stejné dávky prášku získám normální krystaly a takové vodnaté krystaly. Takže se nejedná o nečistoty, to je jisté.
Ale nestává se to často, možná tak 2-3x.
Možná byl v těch dnech příliš suchý vzduch, nevím...?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Vložte je do mrazničky, abyste měli jistotu, že je voda.
 
Top