Separaci izomerů pro Meth

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Ví zde někdo, jak oddělit izomer D a L u racemického metamfetaminu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ano, existuje na toto téma několik vláken. zkuste je vyhledat, stejné metody, které platí pro amfetamin, budou fungovat i pro metamfetamin.
Můžete použít jakoukoli ze 2 tartrových kyselin spolu s řadou karboxykyselin.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den,


Z volné báze fenylisopropyl(methyl)aminu;

Extrahujte amin volné báze pomocí toluenu. Připravte si roztok kyseliny dextroroctové vinné(1), 50 g v 300 ml dH2O, míchejte do rozpuštění. Extrahujte amin přidáváním roztoku kyseliny po 25 ml za intenzivního třepání do toluenu obsahujícího volný amin. Vodná vrstva získá fialovou/červenou barvu, oddělí se a umístí do samostatné kádinky. Tento postup se opakuje, dokud nedojde k výrazné změně barvy vodné vrstvy. Všechny vodné extrakty se nalijí do odpařovací misky a nechají se několik hodin nerušeně stát, dokud se krystaly l-aminát d-tartarátu nevysráží z roztoku. Dekantujte matečný louh a promyjte krystaly 2 x 25 ml dH2O a přidejte promytý roztok do matečného louhu. Bazifikujte matečný louh, který obsahuje požadovanou d-amino-d-tartarátovou sůl. Extrahujte toluenem, vysušte rozpouštědlo, zplynujte HCl, srážku zfiltrujte a rekrystalizujte.

To bylo po mnoha pokusech nejjednodušší. Stejně jako pro mě nejúčinnější.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Kolik volné báze používáte zpočátku pro tyto částky? Odhaduji, že kolem 150 g?
Děkuji.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den, jsem rád, že vás opět vidím. Bohužel Vám nemohu říci, na kolik to bude stačit. Ale 100 g se spotřebuje, ale část h20/kyseliny tatarské zůstane.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Metoda vyzkoušena a funguje efektivně, použil jsem podobnou metodu, ale tato funguje lépe, díky ;-) (dělal jsem to ve větším množství, zveřejněná množství jsou pro 150gr volné báze)
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den, skvělé, že se vám to tak dobře podařilo :). Děkuji, teď už vím o něco víc.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
přítel znamená, že dextrometamfetamin je ve vodném roztoku. zkoušeli jste někdy s kyselinou levotartaridovou a jaký je postup.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ano správně je požadovaný produkt ve vodném roztoku, pokud postupují podle receptu. Abychom se vyhnuli problému s rozlišováním vinných kyselin (příliš nerozumíme tomu, co se ještě myslí L nebo D). Vždy beru nejlevnější vinnou kyselinu, která se přirozeně vyrábí kde.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Stejný postup a izomer D zůstanou v pevném stavu.
 

jakespage

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zda se rozdělení D & L vztahuje pouze na P2P.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Vaší otázce bohužel zcela nerozumím. Pokud souvisí s tím, že se jejich syntéza provádí prostřednictvím efedrinu, není oddělení izomerů nutné. Pokud vycházejí z p2p, je oddělení izomerů vždy nutné pro vytvoření krystalů, toto oddělení souvisí právě se syntézou p2p. Doufám, že jsem vám mohl pomoci.
 

jakespage

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Jak poznám, zda se jedná o syntézu P2P nebo efedrinu ? A ano, to byla velká pomoc v té poslední otázce, děkuji.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Jsem rád, že jsem jim mohl pomoci. Efedrin a P2P jsou prekurzory, které jsou hlavními složkami syntézy metamfetaminu. Protože se prekurzory díky tomu, že se mohou nejsnáze uspořádat, budou jejich syntézou způsobeny. Ve velkém množství se efedrin organizuje obtížně (hlavně extrakcí z drog) a je drahý. P2P je pro většinu z nás pravděpodobně lepší variantou, přestože k výslednému produktu je potřeba dalších kroků. Na fóru je několik syntéz pro výrobu P2P, stejně jako konverze BMK (cas. 5449-12-7) na P2P, a to poměrně levně. V seznamech jsou prodejci BMK
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Dobrý den, proč moje vodná vrstva nemění barvu? Použil jsem čistou destilovanou methylenovou volnou bázi a přidal toluen, pak jsem energicky míchal a zároveň přidal směs H2O a kyseliny l-vinné.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Tohle dostanu po silném míchání
 

Attachments

  • pxoRdFGNUC.jpg
    pxoRdFGNUC.jpg
    4.1 MB · Views: 27
  • b30JX5Ki7P.jpg
    b30JX5Ki7P.jpg
    3.3 MB · Views: 22

Fringg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Kyselinu vinnou rozpuštěnou ve vodě je třeba přidávat postupně, jak popisujete, nebo ji mohu nasypat najednou, pokud již přesně víme, kolik je jí potřeba. Používám volný základ destilovaný vodní parou. Domnívám se tedy, že když ji budu přidávat postupně, vrstva vody nezmění barvu.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Děkuji mnohokrát!
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@Acab1312 mohl byste mi prosím poslat PM? Chci se vás zeptat na poměr kyselina vinná (g) / voda (ml) / racemický meth olej (g) pro separaci.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Je to všechno opravdu spíše umění než věda, protože opticky aktivní stereoizomer vykrystalizuje jako první (D alias R s kyselinou vinnou D, L alias S s přírodní vinnou L), ale druhý stereoizomer nakonec vykrystalizuje, takže v určitém okamžiku musíte odstranit matečný louh a bod je rozhodně menší než 50 %, které doufáte, že je D. Myslím, že matematika vychází asi 28 % je to, co můžete získat při jedné titraci. museli byste vědět, jaký je rour enantiomerní přebytek nebo poměr, a také byste museli zvážit krystaly, abyste z toho skutečně udělali vědu, a to jsou těžké věci.
 
Top