Syntéza LSD z kyseliny lysergové pomocí PyBOP

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reagencie:
Ulw59gWEFp
  • Kyselina lysergová (cas 82-58-6)2,80 g.
  • Methylenchlorid (DCM; CH2Cl2) 190 ml.
  • N,N-diethylmethylamin (cas cas 616-39-7) 1,81 g.
  • PyBOP (cas 128625-52-5) 5,70 g.
  • Diethylamin (cas 109-89-7) 0,84 g.
  • Hydroxid amonný (NH4OH) 100 ml 7,5 M.
  • Hydrogenuhličitan sodný (studený nasycený aq roztok) NaHCO3 40 ml.
  • Ethylacetát (EtOAc) 60 ml.
  • Síran sodný ( MgSO4) ~50 g;
  • Deionizovaná H2O ~200 ml;
Vybavení a sklo.
E15abbe2adb53833689a866723d688c7 50951421

Kyselina lysergová 2,80 g se za stálého míchání přidá do 100 ml methylenchloridu (DCM; CH2Cl2). Do reakční směsi se přidá N,N-diethylmethylamin 1,81 g a roztok se míchá 5 min. Poté se přidá PyBOP 5,70 g a roztok se míchá dalších 5 min. Poté se přidá diethylamin 0,84 g a reakce se míchá při pokojové teplotě po dobu 60 min.

Reakční směs se uhasí koncentrovaným hydroxidem amonným (NH4OH) 100 ml 7,5 M. Vrstvy se oddělí, vodná fáze se extrahuje 3x30 ml DCM. Organické vrstvy se spojí a odpaří v
rotovapu při 35 °C ve vysokém vakuu.

Zbytek se rozpustí v hydrogenuhličitanu sodném (studený nasycený aq roztok) NaHCO3 40 ml a extrahuje se 3x20 ml EtOAc. Organické vrstvy se spojí a promyjí deionizovanou H2O, solným roztokem a
vysuší nad MgSO4. Roztok se přefiltruje a odpaří v rotovapu při 40 °C ve vakuu do konstantní hmotnosti. Výtěžek je 3,13 g před chromatografickým čištěním (volitelné), čistota 93 %.
 
Last edited by a moderator:

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Co znamená promývání deionizovanou vodou a solným roztokem? Jen superkoncentrovaný roztok chloridu sodného a vody? K čemu slouží solanka?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Můžete použít destilovanou vodu k promývání v dělící nálevce, poté použít koncentrovaný roztok NaCl k promývání a nakonec rozdělit vrstvy a organickou vrstvu vysušit nad MgSO4.
Ta má vyšší hustotu a lze ji snadno oddělit od organické vrstvy než destilovanou vodu.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Tohle se zdá být snadné lol..ale já už se zabývám příliš mnoha projekty, nebojte se mě pokoušet lol
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
to vypadá fenomenálně a dává to dokonalý smysl... na nic jiného než na tuhle přípravu se nemůžu těšit... shánění těžko dostupných věcí je hlavní nevýhoda, ale jakmile se mi to podaří, zařadím to do knihy "Pán fantastických molekul a jak je vyrobit" J. K. Rowlkiena, kterou napíšu (spíš jako redaktor než autor)
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Bude hydratovaná forma LA fungovat stejně, nebo se musí sušit?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Musí být vysušený. Sušení LA je však poměrně snadné. Stačí teplo a silné vakuum.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Uvádím, že bezvodý stav není nutný
 

CH3Tryptamental

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Má tato syntaxe za následek nějaké množství ISO-LSD?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Ano, bylo by to tak, ale všechny iso lze převést pomocí KOH.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Je to pravda, ale jedná se o chirální čistou spojku, takže pokud se provádí správně, měla by být pouze v malých množstvích, proto se doporučuje eluce přes kolonu. ISO lze racemizovat a zbývající iso znovu a tak dále, ale to platí spíše o starších metodách.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Záleží na vaší kyselině lysergové. Pokud použijete čistou kyselinu d-lysergovou, nevěřím, že se vytvoří nějaký iso-lsd.
 

HerbalHerb

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Udělal někdo tyto cesty ? Funguje to ?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
To se daří. Jedná se o práci Caseyho Hardisona, který byl za výrobu LSD touto metodou usvědčen.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Děkuji, budu o něm pátrat.
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Natočil někdo video s touto metodou? Hodně by mi to pomohlo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Všem by to pomohlo, takže mám v plánu provést syntézu a podle výsledku natočit video. Zatím nemám zveřejněný žádný obsah, takže pokud budu náhodou první, může to být úspěch. Pokud ne, tak samotný experiment bude bez ohledu na výsledek. Negativní data jsou také věda.
 

Molecula25

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ahoj lidi, nevíte někdo o hydrolýze ergotaminu pomocí dithionitu sodného a KOH?
Ci4CKfQpFG
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Proč byste měli používat dithionit? Snažíte se ho hydrolyzovat, nikoli redukovat. Máte 2 dvojné vazby, které by se jistě mohly redukovat, a jak chcete dosáhnout pH 5 pomocí KOH?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Několik mg dithionitu se v některých patentech používá jako antioxidant.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Toto téma se zdá být značně podceňované. Ve srovnání s tím, jak jsem se učil vyrábět, se zdá být přímo revoluční.

Četl jsem výměnu názorů, kde někdo naznačoval, že methylester může během hydrolýzy racemizovat. Týká se to izomeru entiopure d? Všiml jsem si, že TLC není zahrnuta v práci.

Je rotovap opravdu volitelný? Tato metoda se bez ní blíží syntéze ve vaně. Žádné teplo? To zní jednodušeji než mdma nebo amfetamin.

Co mi tu chybí? Pracujeme pod žlutým nebo červeným světlem? Jaké jsou hlavní komplikace? Dává výsledný produkt vůbec isolsd?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Je třeba se vyvarovat světla nebo červené barvy. Rotavap raději předem (mám sadu jeho skleněného nádobí, ale přístroj se ztratil). Velmi doporučuji sloupcovou chromatografii jako závěrečný krok, stejně jako TLC během reakce.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Získat přiměřeně čistý LA je oříšek, téměř všechny hydrolýzy vedou k hnědému/černému produktu, který je třeba přečistit.
I s kvalitním LA se spojovací reakční směs hnědočerná a práce není tak jednoduchá, jak se uvádí (možná, že pokud začnete se 100% čistými prekurzory, odplyněnými rozpouštědly a profesionálním vybavením, máte malou šanci, že se tak nestane, ale u domácího chemika je třeba počítat s tmavým roztokem).
Čištění produktu není žádná legrace, pokud nemáte přístup ke sloupcové chromatografii nebo pokud nechcete odstraňovat litry rozpouštědla ve vakuu.
 

PlanckB1

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
To je i moje zkušenost, opakované rekrystalizace kyseliny lysergové z hydrolýzy vedou k prášku, který je pokaždé světleji hnědý, ale stále ne tak světlý/čistý, jak byste očekávali. Doporučujete sloupcovou chromatografii LA nebo jen sloupcovou chromatografii výsledné volné báze LSD?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Nemyslím si, že to má cenu na LA, pravděpodobně při dobrém zpracování a dostatečném množství experimentů to ani není potřeba na konečném výrobku.
Velcí kyselinoví chemici jako pichard syntetizovali kila každý měsíc a opravdu pochybuji, že by byli schopni takové množství produktu chromatografovat, s továrnou téměř nemožné.
 
Top