Rozdělení izomerů MDMA - pracovní cesty

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Zde navrhuji shromáždit všechny pracovní metody separace izomerů MDMA. A první z nich jsem právě dokončil.

Především nechci tvrdit, že je to dokonalá metoda. Také si nejsem jistý konečným výsledkem, protože jsem spěchal. Kdybych srážedla uchovával v mrazáku déle, byl by výsledek větší.

Takže jsem měl volný den a 77 gr MDMA HCL, docela čistého, kolem 92 %. Byla extrahována NaOH v molárním poměru 1:1,2 a separována izohexanem cas 107-83-5.

Část izohexanu byla krátce odpařena, ale ne úplně, záměrně jsem nechal asi 50 gr izohexanu s bází. Extrakci báze jsem pro tuto šarži již provedl a věděl jsem, kolik báze získám ze 77 gr mdma hcl - očekával jsem 59 gr báze, možná +/-2 gr.
Takže jsem tuto tekutinu odpařoval, dokud celková hmotnost nebyla 110 gr.

Kyselina L-vinná cas 87-69-4 byla připravena v molárním poměru 1:1, tj. 54 gr ve vodě 54 ml.

Poté jsem k bázi/izohexanové kapalině přidal 150 ml acetonu a nakapal kyselinu L-vinnou.

V tomto okamžiku jsem v baňce dostal 59 gr báze, 54 gr vody, 54 gr l-vinné soli, 150 ml acetonu. Moje představa byla následující:
- izohexan se smísí s acetonem a nezreagovanou bází a oddělí se jako vrchní vrstva. Proto jsem nechal část izohexanu se základem.
- mdma tartrat se smísí s acetonem a některými nezreagovanými zbytky báze a některými zbytky l-tartarátu a oddělí se jako spodní vrstva.

Chvíli jsem to míchal a brzy jsem měl v baňce dvě vrstvy.

Oddělil jsem je a horní vrstvu úplně odpařil, abych zjistil, jaké množství báze tam dostanu. Docela mě překvapilo, že v horní vrstvě byla NULA báze! Nic, všechno se odpařilo.

Teď jsem měl v baňce něco jako mdma tartrát, nezreagovanou bázi, 54 gr vody, trochu nezreagovaného l-tartrátu a 120 ml acetonu. Spodní vrstvu jsem nechal míchat delší dobu, ale nic se nesráželo. Nechal jsem ji hodinu v mrazáku, ale nic se nestalo. Bylo to zvláštní, protože jsem měl všechny objektivní důkazy o přítomnosti nerozpustné sloučeniny acetonu ve vodě. Takže hádankou bylo, jak to srazit.

Naštěstí mě napadlo přidat do této směsi více acetonu, a to v množství 150 ml. Když jsem to udělal, dal jsem ji do mrazáku a pevné látky se okamžitě vysrážely. Protože jsem spěchal, nechal jsem to v mrazáku jen 2 hodiny, a to je možná moje chyba, ale nejsem si jistý.

Přefiltroval jsem to na bunzenu a získal jsem obrovský objem husté kaše v buchneru. Objem, který se vztahuje k něčemu jako 120-150 gr mdma chloridu. To bylo také divné. Také jsem si všiml, že tato kaše při filtraci téměř nepropouští vzduch.

Tak jsem tuto kaši promyl zmrzlým acetonem přímo v buchneru a část kaše pomalu rozpustil. Toto promývání jsem opakoval znovu a znovu až do konstantního objemu v buchneru. Na to jsem potřeboval 750 ml zmrzlého acetonu.

Zde je důležitá poznámka: kapalina obsahující vodu, aceton, nezreagovanou bázi a zbytky vinného kamene se oddělila přímo v bucheru ve dvou vrstvách.
QUZMfaRc1N

Po vysušení tuhých látek byla hodnota mdma tartrátu 38 g. Domnívám se, že část mdma tartrátu byla vymyta acetonem nebo se nevysrážela.
KjvB7ZQRTy

Rozpustil jsem mdma tartrát ve vodě. K úplnému rozpuštění však bylo zapotřebí 160 ml vody. Takže mdma tartrát je ve vodě mnohem méně rozpustný, pokud ho porovnáme s mdma hcl.

Extrahoval jsem je NaOH v molárním poměru 1:1,4, ale překvapilo mě, že PH=11. Tak jsem přidal ještě trochu NaOH, pravděpodobně v konečném molárním poměru 1:2. A dostal jsem bázi, ale ne nahoře - ve spodní vrstvě. Bázi jsem snadno oddělil, odpařil rozpouštědlo a získal 20 g S-izomerní báze.
Ueiy3LS0nG HBg6rnd3uF

Další vrstvu kapaliny z bunzenu jsem také odpařil a získal jsem 38 gr R-izomerové báze, mírně narůžovělé.
LZCWHerpSi

Otázkou je, kde jsem ztratil 10 gr báze, ale tato ztráta je na první pokus v pořádku.

Stručně mohu uzavřít, že tento způsob separace izomerů funguje dobře, ale není nutné nechávat izohexan s bází a acetonu bude mnohem více. Nejméně 270 ml na 60 g báze.

Mám silný pocit: z nějakého důvodu jsou mdma tartrát, zbytky vinného kamene a nezreagovaná báze spojeny v jakousi sloučeninu (podobně jako u emulze), která neumožňuje srážení pevných látek. Také si myslím, že to je jediný důvod, proč jsem dostal chybu zde: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...via-tartaric-acid.81/page-12#xfmg-comment-689.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Omlouváme se, ne 38 gr, ale 28 gr R-izomeru báze.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Rovněž je třeba uvést poznámku. Když jsem prášek úplně vysušil, našel jsem v prášku několik (naštěstí jen několik) hrudek velikosti smalll 2-3 mm, které nebyly drobivé jako prášek, ale spíše gumovité, jako hrudky prášku slepené nějakým lepidlem.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Zjevné problémy této metody!!!

S-freebase okyselím 36% HCl na PH=2, ve zmrzlém acetonu na ledové lázni. Obvykle ji uchovávám v mrazáku 72 hodin a získávám asi 90-95 % očekávaného jedu. Pokud pak zbytky nechám v mrazáku déle, získám také více krystalů.

Ale v tomto případě jsem roztok držel v mrazáku 96 hodin a dostal jsem yeld méně než 75 %!!!
Tj. hmotnost báze 20 gr, očekávaná hmotnost S-MDMA HCL - 24 gr. Yeld S-MDMA HCL - pouze 16,5 gr.

Zbytek zbytků byl vhozen do krystalizátoru a ponechán na horké plotýnce s povrchem T=56c po určitou dobu do konstantní hmotnosti 7 gr. Krystalizátor byl vyjmut z horké plotýnky a ponechán při RT. A tyto zbytky nejsou podobné běžným zbytkům MDMA HCL. Jsou to spíše jakési gumy nebo pryskyřice, velmi lepkavé. Trvalo asi 5-6 hodin, než jsem je v krystalizátoru pravidelně tlačil a lisoval při RT, až jsem získal jakýsi prášek, který je možné rozdrtit v hmoždíři.

V tomto okamžiku byla zkontrolována hmotnost - 6 gr. To znamená, že se ztratilo 1,5 gr očekávané hmotnosti. U ilteru, bunzenu a buchneru je to pro tak malé množství možné, takže OK.

Ale co je důležitější: trvalo 5-6 hodin, než se tato směs 6 gr S-MDMA HCL a 1 gr zbytků vody/acetonu víceméně vysušila. To ukazuje na vysvětlení: Isomery MDMA jsou spolu s vodou/acetonem spojeny do určité sloučeniny, jejíž viskozita se liší v porovnání s racemickou směsí. Tato viskozita vypadá velmi podobně s těmi, které jsem viděl, jak se pere S-MDMA tartrát.

Také si myslím, že tato lepkavá sloučenina je založena na vodě - ne na acetonu, protože aceton myje S-MDMA HCL docela dobře, ale potřebujete hodně acetonu, mnohem více než obvykle.

Takže tato metoda není dokonalá, ale může ukázat správný směr.
 
Last edited:

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Důvodem, proč nemáte výtěžek 50/50 izomeru s, je to, že k menší racimaci dochází již v reakci při výrobě báze.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ne, nejde mi o izomery 50/50. Mám na mysli např: Mám 20 gr báze "S" a 28 gr báze "R" oproti 58-60 gr racemické báze. Ztratilo se 10 gr báze.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Vzhledem k této zkušenosti se domnívám, že separace izomerů musí probíhat zcela bez vody. Je možné ji provést v puure acetonu. MDMA FB je v acetonu dobře rozpustný. Současně je v acetonu rozpustný i L-tartar v poměru 14,6 gr acetonu na 1,0 gr L-tartaru při RT. A o něco více, přibližně 12 gr acetonu na 1,0 gr L-tartarinu při T-12c.

Pokusím se o tom informovat.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Pokusil jsem se rekrystalizovat izomery ze zbytků S i R ve vodě jako přesycené roztoky, abych získal "velké" krystaly - hahaha. Zkurvená klenotnická práce vzhledem k malému množství vzorků.
Tady vidíte například krystal izomeru S po krystalizaci.
Dv7l5dhoxf

Totéž po promytí v acetonu. Promýval jsem ho v kádince. Krystaly nejsou pevné a snadno se rozpadají úplně jinak než ty, které získávám z racemických.
RsGwb9MCIA

Je to kurevsky legrační, ale očekávatelné: když jsem aceton vypustil a krystaly vyndal, na dně kádinky se mi objevila stejná koloidní lepkavá hmota. Takhle to vypadá, když jsem to vyškrábal špachtlí.
2TgRaS5M7p

Stejný problém, ale trochu méně o protilehlém "R".
 
Last edited:
Top