Okyselení mefedronu (4-MMC) jak to udělat?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Dobrý den.

Zajímalo by mě, jakou cestou postupujete ve fázi okyselování po promytí volné báze.

Po studiu a experimentování používám nyní způsob přidání acetonu v objemu 1:1 k bázi s roztokem HCl v poměru 1:5 k acetonu.

Tímto způsobem je nejjednodušší kontrolovat teplotu. Také se mi 2krát stalo, že freebase zčervenala. Předpokládám, že to bylo kvůli příliš velkému množství nezreagované bk, a všiml jsem si, že k tomu dochází častěji, když je freebase koncentrovanější. To znamená, že dávám přednost poměru 1:5 u bk a rozpouštědla, kdežto ostatní používají 1:3. Rozpouštědlo můžete přidat vždy poté, co reakce proběhla, ale přidává to další krok.

Také jsem četl o okyselování pod vodou. To je také dobrý způsob, protože 4-MMC se rozpustí ve vodě a je to jednodušší na skladování/přepravu z místa vaření. Díky tomu také není krok mrazení sám o sobě nutný, protože většina produktu nezůstane v organické vrstvě.

Jakému způsobu dáváte přednost a proč?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Také by mě zajímalo, když okyselujete vodu, lze tuto kapalinu znovu použít při okyselování další dávky? (Přidat HCl do vody a okyselit další dávku?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Myslíte tím, že například máte 100 ml báze, ke které přidáte 100 ml acetonu a okyselíte roztokem hcl/aceton v poměru 1:5, nebo přidáte 100 ml acetonu a poté 20 ml HCl?
 
Top