Práškové čištění mefedronu (4-MMC)

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Úvod
Reakce syntézymefedronu (4-MMC ) probíhá za vzniku určitého množství vedlejších produktů. V reakční směsi po reakci také zůstává určité množství neupraveného prekurzoru. Je třeba přečistit produkt 4-MMC s nedostatečnou čistotou, aby se snížila zdravotní rizika.

Ruční

Jakmile se získá hydrochlorid mefedronu, musí se směs převést do kapalného stavu. Příliš hustou směs je obtížné filtrovat. Produkt může ucpat Buchnerovu nálevku. Výsledná pasta produktu vypadá jako jíl, obsahuje různé nečistoty a má štiplavý chemický zápach. Takový výrobek se barevně liší od běžného. Také může delší dobu tuhnout. Je nezbytné odstranit z výrobku co nejvíce rozpouštědla a je lepší dosáhnout drobivého stavu jemným mícháním produktu 4-MMC na filtru špachtlí. Pokud výrobek vypadá znečištěný, lze k promytí na filtru použít trochu acetonu studeného suchým ledem (čím studenější aceton, tím lépe). Důležité je důkladně vysušit 4-MMC, aby byl drobivý a nelepil se na hrudky. K sušení v suché teplé místnosti lze použít infračervenou lampu (infrazářič). Výrobek je třeba prosévat, aby bylo jisté, že je dostatečně suchý. Získáte práškovou frakci.
2
3
UI43OdYZ6v
33
Kvalita prášku 4-MMC se kontroluje pomocí roztoku ve vodě: 4-MMC 1 g se rozpustí ve vodě 3 ml 100 ºC. Tento postup se provádí v průhledné kádince, aby byla vidět barva roztoku. Roztok by měl být čirý a bezbarvý. Pokud se objeví nerozpustné částice nebo tmavé zbarvení (tmavší než citron), je nutné další čištění produktu. Čím tmavší je barva roztoku, tím více nečistot 4-MMC obsahuje.
IMG 20210719 135204
IMG 20210719 125956

Promývání acetonem:
Prášek mefedronu se vloží do Buchnerova filtru a zalije se acetonem studeným suchým ledem. Aceton se nalévá během práce vakuové pumpy. Je třeba zabránit nadměrnému množství acetonu na filtru, protože část 4-MMC se může rozpustit. Výrobek musí být filtrován do drobivého stavu a aceton musí být co nejvíce odstraněn. Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, můžete 4-MMC jemně promíchat špachtlí. Aceton se přidává po malých dávkách, dokud se v přijímací baňce neobjeví čiré rozpouštědlo. Poté se produkt dobře vysuší, proseje a kontrolní postup se opakuje.

*Kčištění práškového mefedronu je vhodný vysoce kvalitní aceton 99%+, který se před tímto postupem vydestiluje a vysuší. Někdy se před acetonem promyje malé množství dichlormethanu nebo ethylacetátu.


Rekrystalizace v isopropanolu

Skleněná nebo smaltovaná nádoba se postaví na elektrický vařič (používejte pouze elektrický vařič, isopropanol (IPA) je snadno vznětlivý). Nalije se IPA a zapne se mírné zahřívání na 80 ºC. Po dosažení teploty mírného varu (malé bublinky) se začne po malých dávkách a za stálého míchání přidávat mefedron, aby se všechen produkt rozpustil. Směs se nenechá příliš vařit, ohřívač se vypne, pokud je to nutné, aby nedošlo ke zkažení produktu. Jakmile se rozpouštění produktu zastaví, získá se nasycený roztok mefedronu v IPA. Roztok se zchladí na pokojovou teplotu, 8 h v chladničce a 8 h v mrazničce. Výsledkem je čirá sraženina hydrochloridu 4-MMC, většina vedlejších produktů zůstává v IPA. Sraženina se filtruje ve vakuu. Získaná hmotnost 4-MMC se porovná se solí 4-MMC před rekrystalizací. Pokud jsou ztráty příliš vysoké (>50 %), část produktu je pravděpodobně stále v roztoku IPA. V tomto případě se ~50 % IPA odpaří, pomalu ochladí a znovu zfiltruje.

Čištění roztoku mefedronu v dichlormethanu

Mefedron se rozpustí v poměru 1 g na 1 ml vody (+30 °C), přidá se 0,5 objemu DCM a roztok se několik minut intenzivně míchá. Roztok se nechá několik minut bez míchání a vytvoří se dvě vrstvy. Horní vodná vrstva je roztok mefedronu, spodní vrstva je DCM s vedlejšími produkty. Vrstvy se oddělí, vrstva DCM se vyhodí. Vodný roztok mefedronu lze odpařit na čistý prášek nebo jej lze použít k pěstování krystalů. Promývání roztoku mefedronu lze provádět několikrát, dokud roztok nezíská bezbarvou barvu.

Tyto metody lze použít v kombinaci. Získáte tak vysoce kvalitní prášek, Doporučuje se vyrábět krystaly http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...threads/crystallization-of-mefedrone-4mmc.72/
 
Last edited by a moderator:

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Při rozpuštění ve vodě a rozdělení obou vrstev a odpaření obou se hodně vysráží to, co bylo vrstvou DCM jeho téměř bílý/žlutý práškovitý krystal. Kapalina byla předtím oranžová.
Je mefedron částečně rozpuštěn v DCM? Pokud ano, nečistoty také zůstanou, že?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Sůl mefedronu jste pravděpodobně dostatečně dobře neextrahovali vodou. Proto jste měli mefedron v obou fázích. Napište podrobněji, co jste dělali, pokud možno s obrázkem výsledku.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@Marvin "Popcorn" Sutton Následoval tento příspěvek, purifikace v DCM. Promývání acetonem před použitím vámi popsané purifikační techniky.

Sraženina v DCM není snadno rozpustná v (chladné) vodě. Vodu jsem odpařil a sraženina téměř nevznikla. 15 % celkové hmotnosti je ve vodné fázi a zbytek ve fázi DCM.
 

Enalainirtselap

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 16, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Díky tomuto fóru jsem úspěšně vyrobil svou první dávku mefedronu. Mefedron jsem rozpustil ve vodě pro krystalizaci, ale voda má světle hnědou barvu. Podle vašeho tématu mefedron obsahuje nečistoty a potřebuje další promývání. Mám mefedron rozpuštěný v demi vodě. Celkový objem roztoku je asi 800 ml.

Koupil jsem DCM a vodu jsem asi 4x promyl, ale barva roztoku není citronová, jak jste popsal, ale spíše jako coca-cola. Acetonem jsem nepřečišťoval, protože jsem k okyselení použil roztok HCL ve vodě.

Máte nějakou radu, jak postupovat? Vykrystalizoval jsem asi 20 ml roztoku, obrázek níže.
4XcufODTzQ
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Aceton help u pouze nyní
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
172
Reaction score
67
Points
28
Deals
7
@marvin
Omlouvám se za obtěžování, už dávno jsem se inspiroval chemií, je na čase začít.
Mám jen jednu otázku v pořádku. Sledoval jsem tam vaše téma a chtěl bych se zeptat, jestli když udělám pirifikaci acetonu, můžu udělat jen krystalizaci IPA?
Myslel jsem acetonovou pirifikaci z vašeho tématu níže, je nutné dodržet tyto 3 kroky ve vašem aktuálním příspěvku, nebo stačí IPA krystalizace.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Je tato barva přijatelně kvalitní produkt?
LXYn9cqPyK
 
Top