Syntéza methylfenidátu (Ritalinu)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Získali byste jiné estery kyseliny ritalinové, pokud byste poslední krok provedli v jiných rozpouštědlech (IPA = isopropylfenidát, EtOH = ethylfenidát atd.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano, to se vám podaří.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj, NaOH v IPA vám zcela zkazí ritalin*HCl. Volnou bázi ritalinu můžete získat pomocí vodného NaOH a poté provést esterifikaci.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Takže postup by byl takový, že se ritalin hcl vloží do roztoku NaOH, získá se ritalin freebase a pak se jen vloží do ipa, aby se získal isopropylfenidát? Hádal bych, že hcl by se měl přidat až po esterifikaci, aby se OH z karboxylové skupiny nenahradil Cl, ale nejsem si tím stoprocentně jistý.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, omlouvám se za dlouhou odpověď. Vaši otázku jsem neviděl.
Ne, eterefikace není práce, kterou popisujete. Musíte získat sodnou sůl kyseliny ritalinové a poté získat ester s IPA v kyselém stavu.
Nebude to fungovat tak, jak jste řekl =) Jaký je důvod těchto manipulací? Vlastně si nejsem jistý, že reakce bude úspěšná. Navíc přijdete o část ritalinu.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nikdy jsem se nezabýval eterefikací, ale pokud se zdá, že provedení úplné syntézy je stejně jediná schůdná možnost, myslím, že ani nemusím. Místo toho jsem trochu víc hledal cesty, jak získat methylfenylglyoxylát. Napadlo mě, že by bylo dobré získat ho z benzoylchloridu, ale našel jsem jen syntézy, které zahrnují kyanidy. Gringardova činidla místo kyanidů by to udělala mnohem bezpečnější, ale z nějakého důvodu jsem nikde nenašel syntézu reakce pod?

ZLXaYEy1j0

Myslím, že by stačilo nahradit benzylchlorid benzoylchloridem a provést stejnou reakci, jakou byste provedli pro získání PAA, ale nejsem si jistý, jestli tam něco nepřekáží.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, je zde kyslík. Takovou syntézu nelze provést.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Kurva, teď už aspoň vím, že to interferuje. benzoylchlorid a CuCN je tedy jediná cesta z benzoylchloridu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
K čemu slouží? Není to PAA (kyselina fenyloctová).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ikdyž ve výše uvedené reakci použijete místo benzylchloridu, získáte PAA. Myslel jsem, že použitím benzoylchloridu místo benzylchloridu získáte kyselinu fenylglyoxylovou, ale protože kyslík do reakce zasahuje, jediný způsob, o kterém vím, by bylo použít místo něj kyanidy:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Když se syntézy týkají kyanidů, jdu do místního železářství do oddělení bazénové chemie a podle Na DCCA, nebo TCCA. Provedou stejnou reakci jako jedovatější formy kyanidů. Už jsem tolikrát vyráběl kyselinu fenyloctovou z DLPA, a tak dále ..
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
I no to je trochu mimo téma, mám kamaráda, který si tyhle tablety nalepil 10 mg.
Ptal se mě, jestli se dá nějak extrahovat ritalin z tabulek a udělat z něj formu, která by se dala kouřit jako pervitin.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, extrakce kyselin a zásad
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Děkuji pane, jak jsem zkoušel normální Extrakce nejprve s ethanolem nezáleží na tom, jestli filtrujete a tak dále skončí blokátory a další junk#. Přichází s tím koupit náhodou jsem viděl vaše vlákno a když jsem se zeptal a bratr thankyou to je jediný způsob, jak můžete extrahovat ritalin čistý a správně jsem se podíval na Reddit a tak dále jsem neviděl nikoho elses tak čisté jako to
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
I first dyd alcohol extracting bug blockers etc still coming over with it
Pak jsem provedl extrakci ab a získal toto
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den všude, můžete mi pomoci najít tržiště pro nákup 1-fenyl-2-(piperidin-1-yl)ethanon-1,2-dionu. nebo Methyl fenylglyoxylátu ? Jaká je nejlepší webová stránka pro objednávání činidel a laboratorního vybavení? Země SNS
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, @G.Patton.


Ohledně tohoto kroku (refluxování).
[Reakční směs byla jemně refluxována po dobu 3-12 hodin se zpětným chladičem (jak bylo stanoveno sledováním pomocí TLC). ]


Jaká je teplota zdroje tepla? Děkuji.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Teplota, která by stačila k varu směsi 1-fenyl-2-(piperidin-1-yl)etan-1,2-dionu (1) v dimethoxyetanu, byla přidána p-toluensulfonhydrazidu ( 2) (1,1 ekvivalentu ) za normálních podmínek (22*C, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Ahoj lidi. Mám kyselinu ritalinovou. Co potřebuji k výrobě metylfenidátu a etylfenidátu? Jsem úplný nováček, mohli byste mi to prosím vysvětlit krok za krokem? Byl bych vám opravdu vděčný
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Potřebujete přesvědčit svou karbonylovou skupinu, aby vytvořila ester s metanolem, respektive etanolem. To je poměrně jednoduché standardními chemickými prostředky a zkuste hledat poměrně mírné metody, jako jsou enzymy (lipázy) nebo snadno pracující ClSiMe3 v methanolu se substrátem.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Existuje nějaký protokol, příručka pro začátečníky nebo recept na přeměnu kyseliny ritalinové na methylfenidát?

Podle mého chápání to není raketové, ale jsem trochu zmatený, jak z kyseliny ritalinové získat methylfenidát.
 
View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Ahoj, děkuji za tvůj způsob syntézy. řídím se tvým způsobem a objevil se nějaký rozdíl. když jsem se ujistil, že všechny kyseliny zmizely, a dokončil první krok, zjistil jsem, že se odděluje tolik solí. Je to methylfenidát sulfát? pH je asi 1 až 2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 53
Top