Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakční schéma:
GzjcutCFE8
Vybavení a skleněné nádobí:
  • Reakční nádoba:50l vsádkový reaktor se zpětným chladičem, horním míchadlem a topným zařízením v sestavě;
  • Odkapávací nálevka;
  • Běžná nálevka;
  • Laboratorní teploměr (do 150 °C);
  • několik kbelíků na 10 a 20 l;
  • odměrný válec na 1 l;
  • Zdroj vakua;
  • Laboratorní váhy (vhodné pro 1-2000 g);
  • studená vodní lázeň pro zpětný chladič;
  • Nutscheho filtr;
  • IndikátorovépH papírky;
  • 5 l x2 kádinky;
  • Mraznička;
  • Pyrexové misky pro krystalizaci;
Reagencie:
  • Isopropylalkohol (IPA) 20 l;
  • destilovaná voda 6,2 l;
  • Borohydrid sodný (NaBH4) 1739 g;
  • P2NP (fenyl-2-propanon ) 1000 g;
  • chlorid měďnatý (II) (CuCl2) 105 g;
  • Vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH) 25% 8 l;
  • Suchý aceton 2,5 l;
  • Kyselina sírová (nebo ortofosforečná);
Syntéza:
1. Do50litrového vsádkového reaktoru sepřidá směs IPA a H2O v poměru 2:1 (18 litrů ).
2. Směs se rozdělí na dvě části. V jedné dávce se přidá pevný NaBH4 (1739 g) a zapne se míchadlo.
3 . Čistý
P2NP (1000 g) se přidá v několika malých dávkách, aby se teplota směsi udržela pod 60 °C.

4. Pomalu se po kapkách přidává roztok CuCl2 (105 g) ve vodě (200 ml), aby se teplota směsi udržela pod 80 °C.
Au7v9SVU3q
V0iAhpYWBw

CuCl2 a CuCl2*2H2O

5. Poté se reakce udržuje při teplotě 80 °C po dobu 30 minut pomocí vnějšího ohřevu.
6 . K reakční směsi se přidá vodný roztok NaOH (8 litrů 25%) a vrstvy se oddělí.
7. V případě, že se reakce rozdělí, přidá se roztok NaOH (8 litrů 25%). Vodná fáze se extrahuje 8 litry IPA. Volná báze amfetaminu se rozpustí v IPA a hustota vrstvy IPA se změní, a proto se oddělí od vodné vrstvy.
8. V případě, že se v IPA rozpustí volná báze amfetaminu, oddělí se od vodné vrstvy. IPA z extrakce v kroku 7 se odpaří ve vakuu na olej bez amfetaminu a spojí se s volnou bází z kroku 6.
9. IPA z kroku 7 se od paří ve vakuu na olej bez amfetaminua spojí se s volnou bází z kroku7. Základový olej bez amfetaminu se rozpustí ve 2 l suchého acetonu.
10. Kyselina sírová (nebo ortofosforečná) se přidává po kapkách, aby se dosáhlo pH 6 (za stálého míchání).
11. Kyselina sí rováse přidá do roztoku. Poté se směs vloží na 12 hodin do mrazničky.
12. Směs se uchovává v chlad ničce. Po postupu krystalizace v mrazáku se suspenze amfetaminové soli přefiltruje pomocí nutscheho filtru a promyje suchým studeným acetonem do bílé barvy. Aceton z promývacího postupu může být krystalizován způsobem popsaným v krocích 11-12 (kvalita amfetaminové soli z tohoto roztoku bude nižší).
Výtěžek reakce je 60-70 %
.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Především vám velmi děkuji za tyto velmi zajímavé cesty syntézy.
Je pro tento způsob použitelný 30l skleněný reaktor? (Něco takového, co vidíte na obrázku).
A jak realizujete míchání? Používáte elektrické horní míchadlo?
 

Attachments

  • 2CW1k645o0.jpg
    2CW1k645o0.jpg
    538.1 KB · Views: 1,168

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Pokud škálujete tuto reakci, škálujete vše, nebo extrakce vodné vrstvy pomocí IPA nemusí být lineárně škálovaná?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jedná se o opravdu pěknou syntézu bez odpadní rtuti a možného znečištění rtutí vzniklého při redukci Al/Hg. Viděl jsem ji před několika měsíci na The Vespiary a chystal jsem se sem napsat, jakmile ji sám vyzkouším. Ale jako obvykle jste mě předběhli :). Díky za vynikající text!
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Je možné tento překlad zmenšit? Mám všechny ingredience, ale raději bych to nejprve zkusil v malém měřítku.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Tato reakce je velmi dobrá v malém měřítku
Při velké reakci snaha o kontrolu exotermy a velkého množství pěny pomalým vkládáním roztoku CuCl2 do baňky neposkytne vysoký výtěžek, může dojít k tomu, že nezbude nic než nitroalkany a koncentrace nanočástic bude příliš malá na to, aby se nitro zredukovalo, měla by se použít co největší baňka a celý roztok CuCl2 by se měl přidat najednou
 

RickyKasso

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
3
Co považujete za "malý rozsah"? Existuje nějaké konkrétní množství P2NP a příslušné množství ostatních chemických látek, aby reakce probíhala co nejoptimálněji a nejsnadněji?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobrý den,

Je normální, aby se po bodu 6 vytvořila pevná sraženina? Dělala jsem dvakrát se stejným výsledkem, jen jsem filtrovala.
Děkuji.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ano, nerozpustná sraženina by měla vypadnout. Odstraníme tedy přebytečné soli, čímž získáme bázi.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Jak nejlépe provést extrakci s tak velkým množstvím, dobře promíchat a poté dekantovat?
A musí se destilace provádět ve vakuu, nebo lze IPA také vydestilovat běžným způsobem?

Omlouvám se za poslední psaní v němčině, neviděl jsem, že je zapnutý autotranslátor.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Alkohol (nebo jiné extrakční rozpouštědlo) musí být odpařen, jinak bude problém s krystalizací konečného produktu.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Je možné provádět vakuovou destilaci s vývěvou s následujícími specifikacemi:
Průtoková rychlost (max.): 5,5 l/min.
Konečné vakuum (max.): 160 mbar (abs.)

a jaký by byl bod varu IPA při použití této vývěvy?
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Existují nějaká významná rizika spojená s touto syntézou?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakce s borohydridem sodným se může vymknout kontrole, pokud nebudete sledovat teplotu. Kromě toho mohou malodisperzní sloučeniny mědi narušit čištění konečného produktu.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Pokud je na stránkách
se reakce borohydridu sodného vymkne kontrole, co s tím mohu dělat, je syntéza zpackaná? Pokud se v ní vyskytují malé rozptýlené sloučeniny mědi, je nemožné, abych je při čištění odstranil?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Měl jsem p2np vzplanutí po neúmyslném rychlém přidání s nabh4 to neudělalo nic negativního s mým konečným produktem.

Všechny sloučeniny mědi jsem odfiltroval pomocí 2-3 kávových filtrů poté, co jsem ji nechal po zahřátí na 80c odstát.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
V malém měřítku lze zpracování nahradit vysolením ipa po alkalizaci a extrakci řekněme toluenem a následným sušením nad něčím vhodným? Nevidím důvod, proč ne, ale možná mi něco uniká. nevlastním rotovap.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Co používáte k vnějšímu ohřevu, abyste udrželi teplotu na 80 °C po dobu 30 minut?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Kovová miska na krmivo pro psy s vodou.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Vařič, ohřívací plášť (může být příliš silný i na nízkém stupni), deffo ne otevřený plamen.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Po desítkách úspěšných syntéz se mi to tentokrát skutečně nepodařilo.
Můj skleněný reaktor měl malou prasklinu, která bohužel vedla k velké prasklině, a proto se stal netěsným. Naštěstí se tak stalo krátce před přidáním CuCl2. Syntézu jsem tedy zastavil, reakci uhasil H2o a dal ji do kanystru.
Nyní mám otázku: Lze směs NabH4 a P2NP nějak oddělit, aby se obě mohly vrátit do původní podoby, aby se daly znovu použít pro další novou syntézu.
 
Top