P2p z bmk syntéza potvrzena?

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Četl jsem vlákno od Tora o p2p z bmk prášku a o tom, jak to dělá, což se zdá být docela jednoduché, přesto vidím, že mnoho lidí má stále problémy s tím, aby získali čirý olej a nebo získali kal.
Je Torův způsob 100% vyzkoušený a funkční? (Zdá se být solidní, takže jsem zmatený, proč mají lidé stále problémy a snaží se s tím hrát?
Zde je Torův synth


"Připravíme si 1 kg BMK.
vezmeme 5litrovou baňku s dvojitým hrdlem
přidáme 500 ml vroucí vody . začneme s míchadlem.
nyní pomalu přidejte 1 kg soli BMK. poté přidejte 1 litr kyseliny sulfonové. nyní připojte reflux a zahřejte obsah baňky na maximální teplotu. plus minus 130°c. použijte výkonný mixér.
Nechte vařit v refluxu po dobu 4 hodin.
odeberte horní vrstvu a přelijte ji do odměrky.
spodní vrstvu nechte vychladnout a uschovejte na příště. ( při tomto způsobu přípravy nemáme žádný chemický odpad )

Nyní převařte 1 litr vody a přidejte ji do odměrky. pomocí ručního mixéru vše promíchejte.
Po několika minutách míchání nechte odměrku vychladnout na pokojovou teplotu.
Odstraňte vrchní bílou vrstvu (jedná se o vodu a odpad, který nepotřebujeme).
spodní vrstva je P2P vyčištěná a připravená k použití.

PS: při tomto způsobu přípravy se nemusíme obávat, že by nám v P2P zůstala voda, protože voda váží méně než P2P."
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pro mě byl trik, jak nezískat kal pro cas 5449-12-7, rozpustit ve vroucí vodě na čirý roztok, vypnout teplo a opatrně přidat h2so4 conc.
Tím jsem dosáhl okamžité konverze v přijatelném výtěžku, přičemž se okamžitě vytvořily vrstvy, ale pro jistotu jsem ještě 30 min refluxoval. naproti tomu když jsem spěchal a nerozpustil glycidát úplně, žádné množství refluxu nebylo schopno přimět pevné látky k reakci a musel jsem je filtrovat.
Pozor na rozstřikování při přidávání kyseliny.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Jaký byl váš výtěžek?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Extrahoval jsem s rozpouštědlem hned poté, měření jsem neprováděl a počítal jsem bez problémů jako 70 % teorie
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
U H2SO4 se vrstvy oddělují okamžitě, ale to neznamená, že máte P2P. Je to jen oddělená kyselina glycidová. Právě jsem to zkusil a získal jsem dvě vrstvy bez zápachu.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Vyzkoušeli jste fosforečnou cestu? Je třeba přidat suchý prášek přímo do horké kyseliny za stálého míchání, nebo se prášek musí před přidáním rozpustit ve vodě?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Měl ok výsledky s rozpouštěním jak v minimálním množství vody, tak v 1 l vody/kg. Oba způsoby provedeny za tepla a následně s kyselinou a refluxem.
Nedokážu říct, kolik je minimální množství ve srovnání s 1L/kg.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Myslím, že klíčem je přidání 85% kyseliny fosforečné namísto 75% a refluxování po dobu delší než 4 hodiny.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Problémem pro mě bylo, že jsem se kvůli vodě nedostal nad 120 C°. V důsledku toho byly výtěžky velmi nízké: 1 kg (5449-12-7) - 400 g/Mléčné barvy (P2P). Nyní to dělám bez vody pouze s H3PO4 85% (1 L H3PO4 na 750g 5449-12-7) přijít od té doby na 135 C° a 60-70% výtěžek bez tohoto mléčného barviva.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Jak dlouho se refluxuje?
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Od místa, kde teplota dosáhla 135°, uplynou 4 hodiny. Je důležité říci, že pracuji s horním míchadlem! protože kvůli nedostatku vody se velmi málo BMK 5449-12-7 rozpouští a usazuje na dně.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
A to je skvělé fantastické. Protože existuje spousta verzí a většina mi připadá neefektivní.
Destilujete to s vodní parou, nebo to jen dlpurifikujete jednoduchou destilací?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@Acab1312 i´ll give your version of the synthesis a try. Mám jednu otázku: Jak silné je míchání během 4h refluxu ? Mícháte vůbec? (Žádné míchání s vařícími kameny). Děkuji.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den, ano, používám horní míchadlo s vysokými otáčkami jen natolik, aby při míchání RM nestříkalo do pístu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Nyní byl proveden běh s přispěním @Acab1312 (všechna čest jemu) a výsledky byly docela slušné.

2000 ml 85% kyseliny fosforečné byly zahřáty na teplotu cca 65°C. Po malých dávkách a za stálého míchání bylo přidáno 1500g BMK 5449-12. V tomto případě se jednalo o roztok, který byl v průběhu experimentu rozpuštěn. Reakční směs byla zahřáta na 135 °C a refluxována po dobu 4 hodin.
Vrstvy byly odděleny a vrstva vody a kyseliny fosforečné byla extrahována DCM. (Je legrační, že vrstva DCM je výše, vzhledem k vysoké hustotě kyseliny fosforečné). Spojené extrakty byly promyty vodou, solným roztokem a nasyceným roztokem hydrogenuhličitanu, aby pH bylo neutrální.

Po vysušení nad bezvodým síranem sodným bylo rozpouštědlo odpařeno za běžného tlaku.
Bylo získáno 818 ml (813 g) zlatohnědého surového P2P. Výtěžek: 80,93 %
ZEvun9WcL2











Surový P2P byl destilován za sníženého tlaku za vzniku 656 ml (652 g) světle žlutého, čistého 1-fenyl-2-propanonu alias P2P, fenylacetonu. Výtěžek: 64,90%

Wd0vscU73f


Krásná květinová vůně čistého P2P je prostě úžasná.
 
View previous replies…

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
To vypadá fantasticky.
Otázka, proč nedestilovat dcm ve vakuu při mírně vyšší teplotě, tím se odstraní i voda a odpadne nutnost používat následně disikant?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Tím, že jste vrstvy oddělili a extrahovali DCM, jste mysleli počkat, až se vrstvy oddělí, a přidat DCM do celého RM, nebo přidat DCM pouze do mléčné vrstvy (kyseliny fosforečné) a tu spojit s tmavou vrstvou? Z tmavé vrstvy dostávám více špinavých p2p, ale výtěžnost je zatím skvělá.

B9kyTdZex6
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
DCM se přidává pouze do spodní, mléčné vrstvy. Vrstvy se oddělí pomocí dělící nálevky. Pokud jde o teplotu 110 C, můžete použít s verzí @w2x3f5, zde by dokončení reakce trvalo velmi dlouho. Nemám přístup k HPLC/MS/UVS, takže nemohu přesně zkontrolovat čistotu. Analyzovat látku pohledem na obrázek s nízkým rozlišením rozhodně není obecně uznávaná metoda analytické chemie. ;)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Mé první pokusy se týkaly teplot nad 110 a roztok glycidátu v kyselině při přehřátí mění barvu ze žlutooranžové na hnědou a výtěžnost klesá. Můj závěr vychází z mých zkušeností s touto hydrolýzou, kvalita fotografií je druhořadá. Takže výtěžek látky po destilaci dává vyčerpávající odpověď.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Příliš vysoká teplota
 
View previous replies…

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Jedná se o metodu parní destilace? Tuto cestu považuji za obtížněji škálovatelnou z hlediska času.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
V této souvislosti hovoříme o teplotním režimu směsi. Navíc v mikrovlnné troubě při teplotě 60-80 stupňů probíhá dekarboxylační reakce jako sopka.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Thnx člověk tuto metodu opravdu miluje. Můžeš podat vysvětlení, jak promýváš p2p a uvádíš ph na neutrální hodnotu? rád bych viděl poměry.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
To je šíleně vysoká výtěžnost za 5449 bmk dobrou práci se pokusí. Obvykle získávám kolem 40-50 % z cesty HCL.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Právě jsem to udělal, získal jsem asi 70 % použitého glycidátu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
DCM můžete bezpochyby také destilovat. Vodu bych v P2P před vakuovou destilací nenechával z následujícího důvodu. Při pohledu na molekulu vody a její molekulovou hmotnost má voda extrémně vysoký bod varu. A navíc entalpie vypařování vyžaduje další množství energie. Tato energie také přinutí P2P k odpařování, i když ve velmi malém množství. Proč bych to tedy měl dělat, když sušení pomocí sušícího prostředku je jednoduchá práce.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
To je pravda, ale myslím, že by bylo jednodušší destilovat ve vakuu, a to ze dvou důvodů.
1-bmk je levný a snadno se získává.
2-množství p2p, které přejde, je zanedbatelné a stejný dcm použijete znovu, takže p2p se rekuperuje v dalším kole.

Takže v podstatě by to ušetřilo nějaký čas, protože stačí vyměnit přijímací baňku a nemusíte si hrát s disikantem.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Tyto kroky raději provádím odděleně a na závěrečnou vakuovou destilaci mi zbývá pouze požadovaný produkt.
 
Top