Syntéza z P2NP

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ne, naprosto v tom smyslu, že reakce nebude fungovat při použití nedestilovaného P2P, že ano.
Konečný produkt je však vždy kvalitnější, pokud použijete destilované sloučeniny. A abych nezapomněl, znečištěný P2P výtěžku bezpochyby škodí. Je to zdlouhavá práce, ale vyplatí se.
 

Multivitamin

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Myslíte si, že je při vakuové destilaci p2p oleje/methového volného oleje bezpodmínečně nutné měřit tlak v systému? nebo mohu jen připojit vakuovou pumpu k vakuovému adaptéru na nové prázdné přijímací baňce, když byl DCM vydestilován (protože DCM s nízkým bodem varu 50c by se destiloval i bez vakua), zapnout vakuum, zvýšit teplotu, dokud neuvidím první známky p2p oleje, který přechází do přijímací baňky, a držet teplotu, dokud destilace neskončí.

Musím měřit tlak vakua, nebo mohu jen pomalu zvyšovat teplotu, dokud neuvidím, že olej přechází do přijímací baňky?
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Ahoj lidi, po přidání DCM a promytí NaOH mám spodní vrstvu zelenou místo červené jako ve videu. Budu to destilovat a uvidím, jestli se mi podaří získat nějaký P2P, ale setkal se někdo s podobným problémem jako tento? Proč je ta barva jiná?
 

Attachments

  • XFfBuHPcxJ.jpeg
    XFfBuHPcxJ.jpeg
    906.4 KB · Views: 383

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jak vám můžeme odpovědět bez vstupních údajů o manipulaci s činidly/syntézou? Destilujte je a poté zkontrolujte bp nebo/i index lomu.
 
View previous replies…

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Ahoj Pattone, omlouvám se za nedostatek informací. Budu zde konkrétnější.

Při této syntéze jsem postupoval přesně podle kroků uvedených ve videu, až na to, že se mi nepodařilo snížit teplotu na 0-5 stupňů Celsia v kroku přidávání NaBH4.

Také jsem nepřidával HCl po kapkách, ale přidával jsem ji po 100 ml.

Úspěšně jsem vydestiloval DCM ve směsi, která se držela kolem 80 stupňů Celsia, poté přesáhla 80 stupňů Celsia a začal jsem si všímat průhledné vrstvy nad mým DCM, která není rozpustná s DCM. Hádám, že je to voda,

V současné době vařím Rm dál a v přijímací baňce vidím světle žlutý roztok a teploměr ukazuje 220 st.

Vypadá to jako P2P
 

Attachments

  • ZntGbEk1i5.jpeg
    ZntGbEk1i5.jpeg
    4.2 MB · Views: 415

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Nejsem si příliš jistá, zda se jedná o P2P, protože jsem v jednom z vašich vláken četla, že nesmíme přilévat HCl, aniž bychom byli moudří z kapky, protože by se nám zkazil výrobek, a nejsem si jistá, zda by mi překročení stanovené teploty také dalo jiný výrobek.
Jak bych teď poznala, jestli je to čistý P2P?
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Teplota překročila 220 a v jednu chvíli dosáhla 280 a nyní má moje přijímací baňka dvě vrstvy. Nejsem si jistý, na co se teď také dívám.
 

Attachments

  • Kqe7pm0HaB.jpeg
    Kqe7pm0HaB.jpeg
    4 MB · Views: 394

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ano, může to váš produkt zcela zkazit. Jeho bod varu můžete zkontrolovat destilační metodou.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
P2P nesmíte zahřívat na 220C, při těchto teplotách se molekula ničí, protože se rozkládá. Získání čistého P2P destilací musí probíhat za sníženého tlaku (tzv. vakuová destilace). Teplotu varu P2P můžete určit po kalibraci vakuového zdroje. Při použití vodní pumpy s odsáváním a běžným tlakem vody (cca 3,5 bat) P2P vře přibližně při 105C.
Kromě bodu varu můžete určit hustotu (téměř stejnou jako u vody) a barvu/zápach. Čistý P2P je čirý až světle žlutý a má příjemnou květinovou vůni.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Aha, omlouvám se, nechtěl jsem vám odpovědět G. Patton.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Ahoj, díky @K-Cyanide, ještě jsem přemýšlel, jestli můžu svůj roztok ještě zachránit, ale vypadá to, že se úplně rozložil, protože je teď úplně černý. Teď hledám sadu na vakuovou destilaci, abych toho dosáhl. Je nějaká, kterou bys doporučil? Nejsem si moc jistý, jak kalibrovat náš zdroj vakua, ale podívám se na to, máte nějaké zdroje, do kterých bych se mohl podívat na toto? Moc děkuji za odpověď!
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@Cardboard1234[/USER] není zač. Rád pomůžu a jsem rád, že existuje tak skvělé fórum, které mi přináší hřejivé vzpomínky na legendární fórum Hive. Zpět k tématu:
Pro zjištění síly podtlaku připojte ke zdroji podtlaku malý RBF (250 nebo 500ml) a naplňte ho ze čtvrtiny nebo třetiny vodou. Pak použijte plný podtlak. Pak pozorujte, zda se voda v baňce začne vařit nebo ne.
To by mělo být také provedeno v určitém časovém úseku (v závislosti na velikosti baňky, tj. 250 ml pod 30 sekund), čímž zajistíte, že váš zdroj vakua zajistí dostatečný objemový průtok.
Alternativou je chemicky odolná membránová vývěva (Vacuubrand, KNF, IKA, Edwards atd. S trochou trpělivosti najdete na Ebay dobré použité vývěvy za pár set dolarů/eur.
 

curiousmind

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ve videu se říká, že se má přidávat kyselina, dokud není pH 5-4 nebo nižší, avšak v zápisu se uvádí 6,5-7. Může mi prosím někdo objasnit, jaké by mělo být správné pH, prosím.
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Takže jsem postupoval podle protokolu a přidával jsem kyselinu po kapkách, dokud se vrstvy ph 6 -7 nerozdělily na dvě odlišné vrstvy, jak vidíte na fotografii, ale při přidávání DCM jsem nemohl jasně vidět vrstvu dcm. jsou to stále jen dvě vrstvy.

LhPSZfTwrB

Na této fotografii reakční baňky je pouze reakční směs, na druhé fotografii rm v kádince je přidaný DCM.
VpFMdIBZ9x

Dám 500 usd v bitcoinech každému, kdo mi pomůže se s tím vypořádat.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Zamyslete se nad svým produktem nyní ve své nižší vrstvě
 

Czeczeczecze

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 7, 2022
Messages
24
Reaction score
5
Points
3
Nemohu získat h2o2 ve 30% koncentraci. Mohu použít 12% ve větším množství? nebo co mohu použít místo h2o2?
 

Zhopkins05

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 25, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Může mi někdo pomoci v mém posledním kroku promývání dcm pomocí NoAH můj produkt přešel do vodní vrstvy a zanechal mi dcm zelený
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Jaké bylo nebo je vaše ph , jak koncentrovaný byl ur NaOH
 

Zhopkins05

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 25, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Ph bylo asi 4 stále jsem přidával kyselinu, ale už se nezvýšilo zůstalo na 4 a 25% s další H20
 
Top