Poskytování a použití vakua v laboratoři

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3
Pro vakuovou destilaci acetonu a DCM
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
K čemu jinému byste ji mohli použít? pokud nastavíte studenou past, mohli byste ji použít pro vakuové destilace? Případně rozpouštědla až po kyselinu sírovou?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jaké použití? Vakuové čerpadlo? Kyselina sírová není rozpouštědlo. Vyžaduje to hodně pozornosti, nedoporučuji vám provádět destilaci kyseliny sírové doma bez dobrých zkušeností.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Omlouvám se, ve skutečnosti jsem se ptal, zda mohu použít vakuum, které nám 'Asheschem' ukázal na obrázku. (Je to modrá vývěva) Zajímalo by mě, zda by se tato vývěva dala použít pro vakuovou destilaci. A pokud ano, tak k čemu by se dala použít? Mohla by provádět vakuovou destilaci rozpouštědel? nebo kdybyste chtěli čistit kyselinu sírovou. Bylo by to v pořádku, kdybych nastavil studenou past atd.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Dobrý den, četl jsem mnoho vašich článků týkajících se přístrojů. je to opravdu dobrý materiál. má to hodně "masa"; pokud mi rozumíte. mohl byste snad doporučit výrobce nebo model vakuové pumpy, který by byl vhodný pro někoho, kdo chce syntetizovat malé množství a-pvp jako první chemický experiment?.možná ekonomický přístup na začátek..děkuji za váš obsah....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jakákoli vývěva s vodním paprskem. Nedokážu vám poradit. Pokud si přečtete příspěvek, pochopíte, že vše závisí na vašich omezeních a penězích.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Pattone, tvá odpověď mě překvapila, protože jsem si myslel, že` doporučíš membránové čerpadlo, ale také mi připomněla problém, proč jsem opustil myšlenku použití vodních tryskových čerpadel. Zkoušel jsem si postavit několik různých verzí podle videa Nil Red, ale když bylo čerpadlo opravdu silné, docházelo k suckbacku, protože `venturiho adaptér` (nevím, jak se to správně jmenuje) nedokázal vodu předat a ta se pomalu hromadila uvnitř adaptéru a pak se dostávala do baňky. Asi by to šlo vyřešit jednocestným adaptérem, ale když jsem to zkoušel, čerpadlo přestalo vytvářet podtlak (jednocestný ventil mi pomohl jen s tím, že se mi do baňky nedostala voda). Možná znáte nějakou dobrou webovou stránku, která vysvětluje úskalí? Nebo mi jen řekněte, proč je to lepší než membránové vývěvy, aby mě to povzbudilo k dalšímu pokusu :).

Můj největší problém s většinou čerpadel je hlučnost, která omezuje dobu, kdy je mohu použít. Který typ je v tomto ohledu nejlepší? (Vím, že nejtišší by asi bylo jen připojit adaptér na vodovodní kohoutek, ale to by byl dost drahý několikahodinový provoz a taky ne zrovna šetrný k životnímu prostředí.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, řekl jsem, že nemohu něco přesně doporučit, protože neznám jeho laboratorní podmínky. Některé laboratoře nemají s vodou žádné limity. V případě, že máte laboratoř v podkroví, vyplatí se použít membránové nebo rotační lamelové čerpadlo. Použijte zpětný ventil, abyste zabránili zpětnému sání.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
ok, ano, uvědomil jsem si, že to nebyla suchá otázka, protože jsem ti nedal nic, z čeho bys mohl vycházet, ale něco jsem se z tvé odpovědi a z ostatních odpovědí na ni dozvěděl, a proto jsem tady. potřebuju nějaké vzdělání, lol, díky za vzdělání!
 
Top