Extrakce psilocybinu a psilocinu z hub

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Úvod

Je uvedena jednoduchá metoda vodné extrakce pro izolaci a identifikaci psilocinu z houby Psilocybe Cubensis. Tato metoda využívá defosforylaci fosfátového esteru na psilocin, což usnadňuje větší výtěžnost produktu a zjednodušuje identifikaci. Psilocin extrahovaný touto metodou je dostatečně koncentrovaný a bez vedlejších kontaminantů, což umožňuje identifikaci pomocí infračervené spektroskopie a plynové chromatografie/hmotnostní spektrometrie.

Zastoupena také extrakce psilocybinu pomocí alkoholu, symplyfikovaný postup extrakce psilocybinu. Psilocybin se v lidském těle mění na psilocin.
M1mv72HVlp
L6swpHoy83

Psilocybin a psilocin

Tryptaminy jsou jednou ze čtyř kategorií halucinogenních indolů ve více než 20 třídách indolových sloučenin zahrnujících přibližně 600 alkaloidů. Od jejich izolace Hofmannem et. al. byl s psilocinem a psilocybinem proveden značný výzkum. K izolaci psilocinu a psilocybinu z více než dvou desítek druhů hub čtyř rodů (Conocybe. Panaeolus, Psilocybe, Stropharia) bylo použito několik extrakčních technik. Techniky, které používají methanol, koextrahují další sloučeniny, jako je močovina, ergosterol, ergosteral peroxid, α,α-trehalosa, baeocystin a norbaeocystin. V současné době nebyl pro psilocin a psilocybin popsán použitelný postup vodné extrakce.

. Defosforylace psilocybinu na psilocin in vivo byla dobře zdokumentována a předpokládá se, že je příčinou většiny nebo celé jeho aktivity v centrálním nervovém systému. Přeměna psilocybinu na psilocin je také nezbytná pro vodnou extrakci organickými rozpouštědly, protože rozpustnost psilocybinu v lipidech je velmi nízká.

Koncentrace a detekovatelnost psilocinu a psilocybinu závisí na několika proměnných, včetně.
  • nepřítomnost glukózy, která zabrání tvorbě psilocybinu.
  • Nízká hladina sukcinátu amonného, která vede k nízkému výtěžku psilocybinu.
  • pěstební médium, které vyžaduje pH nižší než 7.
  • Načasování: maximální produkce psilocybinu nastává sedmý den po vyklíčení, zatímco maximální produkce mycelia je dosaženo devátý den.
  • Teplota: u sklizených hub ponechaných delší dobu při pokojové teplotě dojde k úplné ztrátě psilocinu a psilocybinu.
  • Oxidace: psilocin se oxiduje na modrý produkt (což je pravděpodobně příčinou modravého zbarvení u čtyř rodů obsahujících psilocin a psilocybin).
Vzhledem k rostoucí popularitě těchto hub a soupravám dostupným v publikacích zaměřených na drogy pro pěstování hub obsahujících psilocin a psilocybin v kravském hnoji byl vyvinut jednoduchý postup vodní extrakce, který ze zralých hub extrahuje přiměřeně čistý psilocin.

Vybavení a skleněné nádobí.

  • Hmoždíř a tlouk.
  • 250 ml kádinka.
  • Vodní lázeň s ohřívačem.
  • Teploměr.
  • nálevka.
  • Kávové filtry.

Reagencie.

  • Sušené houby: 2 až 10 g.
  • 100 ml zředěné kyseliny octové (ocet, AcOH 5-9 % aq.).
  • ~30 ml ledové kyseliny octové (AcOH).
  • ~ 50 g hydroxidu amonného (NH4OH).
  • ~ 300 ml destilované vody (H2O).
  • 100 ml diethyletheru (Et2O).
  • ~30 g bezvodého síranu sodného (Na2SO4).

Experimentální

Reprezentativní vzorek 2 až 10 g sušených hub se rozemele hmoždířem a tloučkem na jemný prášek. Prášek se smíchá se 100 ml zředěné kyseliny octové v kádince o objemu 250 ml. pH se upraví na pH 4 ledovou kyselinou octovou. Po 1 hodině stání se kádinka vloží do vroucí vodní lázně na 8 až 10 minut nebo dokud vnitřní teplota kyselé směsi nedosáhne 70 °C. Kádinka se vyndá a ochladí na pokojovou teplotu pod tekoucí vodou. Kyselá směs se oddělí od houbového prášku sací (nebo jednoduchou) filtrací pomocí skleněné vaty. Filtrát se uvede do stavu pH 8 koncentrovaným hydroxidem amonným (NH4OH) a rychle se extrahuje dvěma 50ml dávkami diethyletheru. Místo protřepávání je třeba použít jemné míchání, aby se zabránilo vzniku emulze. Eter se vysuší nad síranem sodným, zfiltruje a odpaří bez použití tepla.

Surový psilocin se objeví jako nazelenalý zbytek.
Rekrystalizací z chloroformu/heptanu (1:3) se získají bílé krystaly.

Výsledky a diskuse

Tato metoda umožňuje rychlou izolaci psilocinu z halucinogenních hub koextrakcí psilocinu i psilocybinu. Zředěná kyselina octová je pro tento účel vynikajícím rozpouštědlem, protože obě sloučeniny jsou v kyselině octové velmi dobře rozpustné11 a extrahuje se jen velmi málo jiných rušivých látek, Je pravděpodobné, že některé další sloučeniny jsou koextrahovány, ale při extrakci éterem z vodného základu jsou z psilocinu odstraněny. Psilocybin se zahřátím kyselého extraktu zcela odfosforuje na psilocin. Po přidání báze by měla být neprodleně provedena extrakce do éteru, protože psilocin se rozkládá při pH vyšším než 7. Extrakční a defosporylační kroky vedou k získání přiměřeně čistého psilocinu z malého množství houbového materiálu.

Extrakce psilocybinu pomocí alkoholu

Vybavení a činidla.
ZuwaAvsYDE
InB5WJ0C3a


ZHbfWCEMys
  • 750 ml alkoholu (50% ethanol je vhodný, ale čím vyšší, tím lepší)
  • Želatinová směs, příchuť podle chuti
  • Kávové filtry (2 na extrakci)
  • 2 hrnce (1 na dvojitý var a jeden na želatinu)
  • Nálevka (nálevky)
  • Šálky na panáky
  • 28 g suchých hub Cracker (nebo 1 g na skleničku na panáky, já jsem použil 12,3 g APE + 16 g špendlíků a abortů)
  • 2 čtvrtlitrové/půllitrové sklenice
  • Odměrka
  • Mlecí zařízení (hmoždíř + pěchovadlo nebo mixér, zjistil jsem, že mixér je nejjednodušší)
Příprava: 1:
1. Houby si nastrouhejte.
Mixéru to trvá asi 2 minuty a hmoždíři + peštičce to trvá asi 30 minut.
Pokud používáte mixér, nechte houbový "prach" několik minut usadit.

2. Nasypte houbový prášek do čtvrtlitrové nebo půllitrové sklenice (já jsem použila čtvrtlitrovou).
Použila jsem 28 g, což odpovídá 200 ml nasekané houby.
9likmwzsYU
3. Sušené a nasekané houby zalijte alkoholem dle vlastního výběru, chcete, aby alkohol pokryl prášek a ještě něco navíc.
Houby chcete trochu promíchat s alkoholem lžící nebo nožem.
H89ZT4O6qH
4. Naplňte hrnec trochou vody. Chcete jí mít tolik, aby pokryla všechen alkohol ve sklenici.

Postup:

1. Umístěte sklenici do vody na sporák na vysoký výkon.
HgPB1k46E2
2. Pozorně sledujte, zda se sklenice blíží k varu. Jemně jsem míchal vodu kolem sklenice & směs ve sklenici, abych zajistil rovnoměrné rozložení tepla. Po 15 minutách varu.
CoY8Nvh4RT
Směs se začne vařit poměrně rychle. Proto upravíte teplotu na sporáku z vysoké na nízkou až středně nízkou. Poslední úprava záleží pouze na sporáku. Ke sledování teploty jsem použil teploměr s dlouhým dříkem.

3. V případě, že je teplota vyšší, použijte teploměr s dlouhým dříkem. Směs vařte po dobu 1 hodiny.

4. Vložte do hrnce. Směs vyklopte ze sklenice & do 2 kávových filtrů; použila jsem k tomu také trychtýř. Také byste si měli vzít nějaký ochranný oděv na ruce, protože sklenice je extrémně HORKÁ.
HUvEWwXSsI
5. Směs jemně stlačte a vymačkejte, čímž tekutinu bohatou na psilocybin protlačíte přes filtr.
Pokud používáte holé ruce, možná si je budete chtít zakrýt gumovými rukavicemi, protože když jsem to dělal naposledy, začal jsem trochu zakopávat.
Po 1 plné extrakci.
TyI1R8P7HZ
Povylisování + vymačkání hub do čtvrtlitrové sklenice.

A6Q5NvSF94
6. Proúplnou extrakci zopakujte všechny výše uvedené kroky ještě jednou.
Ve filtru znovu.
MZoq5dYeD1
Total Liquid (Celková kapalina).
(8 oz): 237 ml.
YT3agQ0w1f
Můžete přidat více alkoholu, pokud ho vyjde méně, než byste chtěli, nebo ho ještě dvakrát převařte, abyste ho zredukovali.

7. V případě, že se jedná o méně alkoholu, než byste chtěli, můžete přidat více alkoholu. Tekutinu nechte ve sklenici
.

Příprava želatiny

Poměr: 1:1:
a. Měl jsem 237 ml psilocybinové tekutiny. Proto jsem chtěl pěknou směs horké a studené vody.
b. Odměřte 237 ml (8 oz) vody a dejte ji na 15 minut do mrazáku.
c. Použil jsem 355 ml (12 oz) horké vody + 89 ml (3 oz) suché želatinové směsi. NEČEKAL jsem, až voda přejde do varu, ale jen na to, aby byla dostatečně horká na rozpuštění prášku.

Míchání tekutin
1. Nalijte horkou vodu do čtvrtlitrové sklenice s alkoholem+.
2. Vložte do sklenice horkou vodu. Nalijte studenou vodu do čtvrtlitrové sklenice.
3. Vlijte studenou vodu do sklenice s alkoholem. Trochu promíchejte
4. Nalijte do kelímků.


Alternativní způsob míchání pro PŘESNÉ dávkování na jeden panák
1. Zredukujte houbovou směs na přesné množství tekutiny.
2. Nalijte houbovou tekutinu do injekční stříkačky nebo odměrného válce pro přesné odměření.
3. Smíchejte horkou vodu s želatinou + studenou vodu a rovnoměrně nalijte do každé sklenice.
4. Smíchejte horkou vodu s želatinou. Do každé sklenice rovnoměrně vstříkněte/vylijte houbovou tekutinu.
Nyní máte X množství želatinových panáků s přesným dávkováním.


Čerstvě nalité panáky.
CDo7zl08Nk

Vychlaďte na24 hodin a pak si kdykoli vychutnejte.
TRbQNdZtrO
Doporučuji začít s 1 panákem a vyzkoušet, jak se bude dávkovat. Měli byste mít rychlý nástup (20 minut) a intenzivnější trip po kratší dobu (přibližně 3 hodiny).
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Kolik % minimálně pro amoniak ?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nevíte, zda tato TEK funguje také s amanitou? (pro získání muscimolu a kyseliny ibotenové).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, omlouvám se za dlouhou odpověď. Ano, můžete. Postup je stejný.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Můžeme použít něco jiného?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Můžete zkusit dioxan nebo petrolether.
 

egomaniacle

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Jak koncentrovaný může být výsledný roztok alkoholu? A z 1 unce hub kolik skutečného psilocybinu se převede do kapaliny?

Myslíte, že bych byl schopen smíchat výsledný alkoholový roztok s MCT olejem, abych z něj mohl vyrobit jedlé látky?
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Nepotřebujete tolik činidel, jen jedno, potřebujete prášek psilocybe cubensis a ethylalkohol a můžete začít, například 20 gramů prášku psilocybe cubensis vložte do baňky, nyní do kádinky přidáme ethylalkohol asi 200 ml ethylalkoholu, nyní umístěte na topnou desku, dokud nebude horký, přidejte horký ethylalkohol do baňky, opět umístěte na topnou desku, odpařte ethylalkohol na polovinu a můžete odstranit z topného místa, nyní proveďte 3 filtrace, nejprve potřebujete hadr a nalijte tekutinu přes hadr, nyní budou houby v hadru, nyní proveďte filtraci přes bavlněný disk a poté použijte kávový filtr nebo filtrační papír k malé filtraci, nyní dejte extrakty na místo, kde může být 25*C a po 48 hodinách můžete dát do mrazáku nebo do lednice a po týdnu extrakty vyjměte, hotovo 665 mg krystalů psilocybinu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Máte na mysli triglyceridy se střední délkou řetězce?
Záleží na druhu hub. Nemohu přesně říci, z jakého důvodu lze tímto postupem získat širokou škálu výtěžků.
Dokud se z roztoku nevysráží krystaly.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Popsali jste druhou metodu(y)
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Jsem rád, že zvědaví čtenáři udržují tyto vzácné skvosty při životě. V poslední době jsem si všiml, že obvyklé kanály jsou mimo nebo je prostě už nenabídnou, nechávají to na darknetu a účtují si přiměřeně, takže ale možná až moc. Třeba čtyřnásobek toho, co to stálo dřív.
Vypadá to, že odteď je u těchto konkrétních dobrot skoro nejlepší si je vyrobit sám oproti shánění zdrojů. Pokud na to nemáte dovednosti, čas a nebo místo, pak je možná objednání z renomovaného zdroje spojka.
Hodně štěstí. Rád bych viděl pokračování tohoto vlákna.
 

TheHusky

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Děkujeme za příspěvek! Pokud jde o etanol, jakou teplotu považujeme za "horkou"? Měl by být etanol bezvodý? Jakmile je tento proces dokončen a vyextrahujete krystaly, můžete je znovu rozpustit v čerstvém "horkém" ethanolu a znovu vykrystalizovat, abyste je lépe vyčistili? Bylo by lepší rekrystalizovat chloroformem/heptanem? A to je jen směs 1 dílu chloroformu a 3 dílů heptanu, je to tak? Omlouvám se za řadu otázek.
 

Kryst&l

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den, mohu tento postup použít i pro Psilocybe semilanceata? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
 

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Funguje to i pro sušené/dehydratované houby?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To je samozřejmě preferovaná metoda, protože čerstvé houby nelze přesně zvážit. Můžete, ale musí být dnes sbírány čerstvé. Deset gramů čerstvých cubensis se blíží jednomu gramu suchých kostí. Zítra bude 10 g vážit jen 7-8. Proto. Milovníci dřeva a Panaeolus sp. bývají o něco hustší, spíše 7-8:1 mokrý/suchý. Bývají také silnější, ale vysoce optimalizované kmeny, jako například oenis envy, se mohou přiblížit té 2% hranici (20mg/G sušené).
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Můžete mi poradit, jak z hub vyrobit proužky podobné LSD?
 
Top