Metoda protřepávání a pečení pro 4mmc

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Dobře, pochopil jsem to správně?

Krok 1: Připraví se dva roztoky:
Roztok 1: 100 g 2b4m se rozpustí v 500 ml DCM.
Roztok 2: 200 ml 40% roztoku methylaminu.

Oba roztoky se spojí v nádobě, která se uzavře a třese se 30 minut.

Krok 2: Ke směsi se přidá přibližně 200 ml vody a protřepe se.
Vodná fáze se zlikviduje. Tento krok se opakuje 2-3krát.
Spodní fáze se nyní skládá z DCM a 4 mmc volné báze.

Krok 3: Připraví se roztok sestávající z 55 ml HCL a 500 ml acetonu.
Tento roztok se přidává ke směsi dcm/4-mmc, dokud hodnota pH nedosáhne 5,5-6,0.

Krok 4: Roztok se odpařuje, dokud se 4-mmc nevysráží jako sůl.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
chlorovodík by se měl po okyselení vysrážet a částečnému odpaření se nevyhnete, ale nejsem si stoprocentně jistý, že byste měli ztrácet čas snahou suspenzi odpařit (spíše zkoncentrovat), místo toho ji dejte na několik hodin do mrazáku a pak ji přefiltrujte, doporučuje se nechat filtrát (zbývající kapalinu) ještě chvíli odpařit a pak znovu zmrazit pro druhou sklizeň nižší kvality (vzhledem k tomu, že každý chce vidět velké krystaly, je rekrystalizace nutností, pevné látky můžete spojit nebo rekrystalizovat zvlášť, pokud má druhá z nich zjevný pokles kvality).
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ahoj,

V komentáři, na který jste odpověděl, se uvádí, že by se měl přidat roztok 550 ml acetonu a 55 ml kyseliny.

Když používám tuto syntézu, přidávám nejprve kyselinu a teprve potom studený aceton.

Je to špatně, a pokud ano, proč?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dobrá otázka! Pro amfetamin jsem použil ředění H2SO4 v acetonu v poměru 1:10 a další aceton přidaný do roztoku volné báze, abych dosáhl dobrých výsledků (směs kyseliny a acetonu by se měla po použití vždy zlikvidovat nejlepší je nejprve vyčistit něco opravdu špinavého a hydrofobního). V případě katinonů přidávám do freebáze poměrně více studeného acetonu a po kapkách přidávám koncetrovanou kyselinu s velkou opatrností a pH papírem (byly případy, kdy jakmile pH klesalo směrem k neutrálnímu, přidal jsem nad něj v kapací nálevce 1-3násobek objemu kyseliny v hodnotě acetonu a pak jsem s ním zatočil (všimněte si, že se jedná o a.q. HCl 37%) velký objemový poměr acetonu a kyseliny způsobuje, že voda přinesená s kyselinou je méně pravděpodobné, že rozpustí váš produkt. Na filtračním papíře si také ponechte značné množství na 3 až 5 promývání, abyste nemuseli provádět opakované rekrystalizace (připravte se alespoň na dvě, pokud materiál není po promývání bílý), a také jej nechte před přidáním kyseliny a po něm vychladnout na teplotu mrazáku (včetně kyseliny), pokud je dávka značná, může se také vytvářet plynný chlorovodík (nikdy jsem nepřidával celých 55 ml HCl, aby pH nebylo příliš nízké), ale mé výtěžky nebyly tak dobré, jak bylo prezentováno, až do nedávna, kdy jsem zjistil chybu a způsob, jak ji odstranit. Také můj NMP je na cestě, pracoval jsem s AcOEt, DMF a DCM všechny fungují, ale teď už vím, že mám k přípravě přistupovat trochu jinak, jak je vhodné pro rozpouštědlo (méně vody pro acetát a mnohem více pro DMF a následně extrakce a.q. fáze s 2 x ne moc DCM). Jak jsem řekl, neděláte to špatně, i já to dělám podobně, i když, aceton mrazák temp. před kyselinou také mrazák temp je větší smysl, stejně jako ředění kyseliny s acetonem, jak jste se blíží neutrální, aby se přidat přebytek náhodou.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Velmi děkuji za podrobnou odpověď.
Nicméně to jen vyvolává další otázky. Rčení čím víc víš, tím méně rozumíš asi platí.

Pojďme přeskočit k tématu.
Co způsobuje, že se produkt rozpouští? A to je užitečná rada.
V čem byla chyba?
Takže by dávalo větší smysl udělat roztok aceton/HCI a před okyselením ho skladovat na teplotě mrazáku. Tohle se chystám vyzkoušet.
No, když jsem mluvil s jiným respektovaným členem tohoto fóra a řekl, že dělat to mým způsobem je špatné. Tvůj způsob je správný.
Ale já chci vědět proč, prostě kopírování metod jiných lidí může fungovat, ale já se snažím pochopit, proč to funguje. Lol.

Mám také dotaz ohledně ideální teploty na DCM.
V současné době zahřívám na 37 C půl hodiny po přidání methylaminu a nechávám roztok míchat 4 hodiny.

Máte vy, nebo jiní přispěvatelé na tomto fóru radu ohledně ideální teploty a doby zahřívání pro methylamin na DCM, poměr 1:5 s ketonem?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Můžete přidat všechen methylamin najednou, je to nesmysl, nemusíte ho přidávat hodinu xD
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Protřepat a upéct
 

Attachments

  • i8AZJmMCLN.jpg
    i8AZJmMCLN.jpg
    3.8 MB · Views: 200
  • DA2H3u9pNS.jpg
    DA2H3u9pNS.jpg
    3.8 MB · Views: 199
  • 2JtgYvM0OF.jpg
    2JtgYvM0OF.jpg
    3.3 MB · Views: 185
  • wJ9T70YPaU.jpg
    wJ9T70YPaU.jpg
    3.7 MB · Views: 195

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Včera byl
 

Attachments

  • mgbFEjNzSG.jpg
    mgbFEjNzSG.jpg
    4.6 MB · Views: 183
  • 9TUfnSyOr4.jpg
    9TUfnSyOr4.jpg
    5.1 MB · Views: 502
  • 6vB5UDYNgW.jpg
    6vB5UDYNgW.jpg
    3.8 MB · Views: 172
  • SpWAVOvUju.jpg
    SpWAVOvUju.jpg
    3.9 MB · Views: 176

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Co špinavé syté, to vám vyšlo modré zboží
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ne všechny barvy se dnes dostanou ven. Je celkem bílá, pokud víte, co děláte, pak ji nepotřebujete mýt. :p
 

Attachments

  • Z5lhsirdfX.jpg
    Z5lhsirdfX.jpg
    4.7 MB · Views: 199
  • asKOwbCD78.jpg
    asKOwbCD78.jpg
    4.6 MB · Views: 188

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Také když už jsme u toho, nevěděl by někdo, zda je methylaminace u všech fenonů stejná? Lišil by se postup například u hexafenonu? Musel bych ho halogenovat?
 

pamrz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Jak se to čistí? Dnes jsem vyšel s lehce zelenou... Ale také mám pH- 4-5 :(
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Protože byl na dcm. mytí acetonem
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Dnes se nám dostává do rukou. Made safe be smart guys
 

Attachments

  • lKjBw2b7Yo.jpeg
    lKjBw2b7Yo.jpeg
    6.1 MB · Views: 598
  • Tr160iZyWC.jpeg
    Tr160iZyWC.jpeg
    5.8 MB · Views: 594
  • j1GWgDXoqu.jpeg
    j1GWgDXoqu.jpeg
    5.2 MB · Views: 588

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
První pokus
 

Attachments

  • 4Yibrpzn6Q.jpg
    4Yibrpzn6Q.jpg
    1.5 MB · Views: 265
  • gq2lcNvkWe.jpg
    gq2lcNvkWe.jpg
    922.9 KB · Views: 254
  • rxbsdvc5a8.jpg
    rxbsdvc5a8.jpg
    340.1 KB · Views: 244

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Mohli byste mi říct, jak to krystalizovalo... smíchali jste aceton s hcl a ono to kapalo?
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Zkoušeli jste hledat v jiných sekcích?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
37 není zdaleka blízko č. p. DCM a nejsem si jistý, zda je zahřívání nutné, možná r. t. a přidávání roztoku MeNH2 po částech, aby se nechal reagovat a minimalizoval se jeho plynný únik, ale ne že se musí vše čekat, stačí dobře promíchat a začít přidávat malé dávky s přerušovaným čekáním.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Co máte na mysli slovem "r.t"? Myslíte si tedy, že je lepší přidávat roztok methylaminu po částech. Můžete to udělat za studena, ale není to NMP, dostanete nízké výtěžky. A nejlépe je vyhnout se varu na DCM.

Jakou chybu jste ve své syntéze objevil? Zvědavý.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
r. t. je zkratka pro pokojovou teplotu, jedná se o přiblížení standardních laboratorních podmínek, které znamenají teplotu 20C a okolní tlak 760 mm\Hg. MeNH2 je plyn, takže čím pomaleji a porcovaněji ho přidáváte, tím méně ho unikne jako plyn (nebojte se, vždy se přidává v nadbytku), ale jde o to, že potřebné množství je nutné k reakci se substrátem. Průtok se týkal optimalizace zpracování, která je závislá na přesném postupu, který provádíte, takže mohu být nápomocen pouze v případě, že mi podrobně napíšete postup, co jste dělali a co bylo výsledkem, na základě toho mohu vyhodnotit a navrhnout.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
r. t. je zkratka pro pokojovou teplotu, jedná se o přiblížení standardních laboratorních podmínek, které znamenají teplotu 20C a okolní tlak 760 mm\Hg. MeNH2 je plyn, takže čím pomaleji a porcovaněji ho přidáváte, tím méně ho unikne jako plyn (nebojte se, vždy se přidává v nadbytku), ale jde o to, že potřebné množství je nutné k reakci se substrátem. Průtok se týkal optimalizace zpracování, která je závislá na přesném postupu, který provádíte, takže mohu být nápomocen pouze v případě, že mi podrobně napíšete postup, co jste dělali a co bylo výsledkem, na základě toho mohu vyhodnotit a navrhnout.
 
Top