Recept na protřepávání a pečení (POUZE TEXT)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tento překlad je o 500 % lepší než ten první. Mohlo by to fungovat? Má to trochu základních informací a několik skutečných měření. Bohužel řada z nich je špatně. zajímalo by mě, jak to, že tu nejjednodušší část tak zpackal? To zrovna nevzbuzuje důvěru v jeho metodiku.
MgSO⁴ (bezvodý) mol.hm=120.x g
MgSO⁴(heptahydrát,)mol.hm=246.x g
Tj. síran hořečnatý drží ve vodě, která samozřejmě váží 1g/1ml, jen o málo více, než je jeho vlastní hmotnost.
1/4 zavařovací sklenice o objemu 946 ml je 236 ml.
236 ml MgSO⁴ váží 654,36 g!
Rozpustnost vody v hexanu je 0,01 %, takže 1 gram síranu hořečnatého by byl více než dostatečný k tomu, aby byl bezvodý a zůstal takový.
Dobře, takže do hexanu přidal o více než půl kilogramu sušicího činidla více. Rozpustnost vody v ethyletheru je 1,5 % při 20 °C, tj. 1,5 ml/100 ml. Čtvrt litru ethyletheru pojme 15 ml vody. 30 g MgSO⁴ by byl velký přebytek. Přidal o 1 lb více sušícího činidla.
Síran hořečnatý jako sušící činidlo má tu vlastnost, že nejenže zadržuje vodu, ale také absorbuje rozpouštědlo, takže přidání 300krát většího množství vás bude stát hromadu peněz. Celkově tuhle část podělal. Věděli jste, že když to vytáhnete z trouby po 15 minutách a protřepete a znovu po 30 minutách, tak se to nesrazí. Snažit se ji rozbít kladivem je hloupý nápad. Je doslova tvrdá jako beton, pokud ji nepromícháte.
Poměr dusičnanu amonného a síranu amonného je 80/132 (to je mol.hm. Každého z nich. Každá molekula má aminoskupinu a další funkční skupinu. Amoniak je v obou stejný, takže hmotnostní rozdíl je rozdíl dusičnanu a síranu. poměr pro získání stejného počtu amoniakových složek je 1/1,6, 160 % hmotnosti dusičnanu, aby se získalo stejné množství amoniaku ze síranu. 60 gramů dusičnanu amonného nebo 96 gramů síranu amonného. Pokud použije dvojnásobné množství amoniaku se síranem, je pravděpodobnější, že správné číslo je 120 g dusičnanu nebo 192 g síranu. Vsadím se, že množství louhu k amoniaku je také špatně. Ano. 90 gramů louhu jsou myslím 3 moly, což odpovídá 80x3 240 gramů amonnéhonitrátuvir 132x3, 396g síranu. Ten člověk neumí vyvážit rovnici. Kdyby to někdo důkladně zkoumal, opravy by byly delší než metoda. Tvůj velký bratr ti nedovolí najít dobrou a úplnou metodu na dns. Bude tě nutit, aby ses nadřel, že to nedokážeš, a vysměje se ti, zatímco ti bude na zápěstí nasazovat pouta.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Nemůžete použít Colemanovo palivo?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Protože to může být modrá barva. To není problém. Někdy je nitrometan modrý. Někdy je červený. Barví se to. Epsomskou sůl zpracujete tak, že ji usušíte a rozdrtíte, přidáváte ji, dokud se nespojí, síran hořečnatý přefiltrujete nebo odfiltrujete a co nejdříve ji použijete.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Palivo Coleman NENÍ náhradou diethyletheru nebo hexanu. Vůbec ne. Palivo Coleman je surová směs uhlovodíků a diethylether a hexan jsou mnohem rafinovanější a nemají podobné vlastnosti.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Colemanovo palivo nebo naftu lze použít samostatně a bude fungovat. Ve skutečnosti bude diethylether, hexan nebo v podstatě jakýkoli uhlovodík NPS fungovat samostatně. Některé budou mít na tuto reakci jiný vliv než jiné. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje použít jejich směs. Podívejte se na soubor pdf, který zveřejnil Flatline, velmi dobře vysvětluje "jak a proč" celý tento proces. Pro dosažení nejlepších výsledků musí být celá tato reakce co nejsušší.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Síran amonný chlorid amonný jakoukoli kyselou sůl amoniaku lze zprovoznit. Jsou to jednoduše amoniak připojený ke kyselé složce. Jsou to Lewisovy kyseliny. Jednoduchým přidáním zásady k nim dojde k jejich deprotonizaci zpět na amoniak a síranové dusičnanové nebo chloridové ionty. To je vše, co v této konkrétní reakci děláme. Pokud znáte zemědělce, který má nádrž bezvodého amoniaku, bylo by to ideální, ale je to nebezpečné a krádež je ještě nebezpečnější. Pokud můžete získat nádrž s plynným čpavkem, získejte ji, ale nemůžete. Pokud najdete nějaké chladicí obaly s dusičnanem amonným, kupte každý. Už deset let je nevyrábějí. Nyní se používá močovina nebo dusičnan vápenatý právě z tohoto důvodu.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Přesto se nám nedaří přeložit "dusičnan vápenatý amonný", že? Hmm... můžeme něco udělat s CAN, abychom získali funkční sůl?
Jednoho dne jsem se procházel v CVS a náhodou jsem našel krabici s instantními chladicími obklady AN, vzal jsem si jedno balení z krabice, abych to vyzkoušel. To bylo pro můj úspěšný běh SNB. Od té doby jsem ty chladicí obaly nenašel - všechny jsou z močoviny nebo CAN, jak říkáte. Možná se dá zajít do nemocnice nebo na polikliniku a požádat o chladivé obklady a uvidíte, co dostanete jako poslední možnost.

Trochu mě mate, proč se tekutý čpavek nedá použít sám o sobě s volnou bází suzy a Li, nevíte, proč se musí ze soli vyvinout do plynu a při této reakci zkondenzovat? Děkuji.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Amoniak je pouze plyn za atmosférického tlaku a teploty. Kapalný amoniak je vysoce stlačený a extrémně studený, ke zkapalnění potřebujete tlak 7,5 baru při 20 °C nebo -30 °C při atmosférickém tlaku. Obojí lze provést, ale ani jedno není snadné. To je 104 psi nebo suchý led. Mohli byste to zvládnout s chloridem vápenatým/ledem a malým tlakem, možná 15-30 psi. Jsem si stoprocentně jistý, že síran amonný nebo chlorid a louh vytvoří čpavek. Zkuste to, mně to čpavek dělá.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Děkuji vám za informace, příteli. Zdá se, že pro mě máte vždycky nějaké dobré tipy.
Mohu se zeptat, co používáte jako zdroj síranu amonného nebo chloridu?
Při protonizaci se uvolňuje plynný amoniak i příslušná sůl - dusičnan na dusík, chlorid na chlor atd. Vytvoření inertní atmosféry uvnitř RV, například pomocí dusíku, je jistě dobrou součástí bezpečnosti tohoto konkrétního procesu. Jak zjistit, které amonné soli bezpečně rozpustí lithium, - bezpečně - , aniž by došlo k vedlejší reakci.. nebo bombě.. nebo kterým je třeba se vyhnout?

Další otázka, jestli mohu, jak víte, jaká teplota/tlak je potřeba k odpaření nebo kondenzaci, například pro čpavek nebo cokoli jiného. Jak to zjistíte?

Jak vidíte, tohle je část, kde mi chybí chemie. Nevím, jak na některé věci přijít sám. Chybělo mi formální vzdělání. Nehledám snadné odpovědi, ale kdybyste mi mohli ukázat, jak se loví, abych tak řekl. Ještě jednou děkuji.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Testoval jsem amonium prováděním testu rozpustnosti ve vodě. Našel jsem tabulku s množstvím, které je rozpustné.
Dusičnan amonný se ve vodě rozpustí více než dvakrát více než síran amonný nebo chlorid amonný. To mi tedy napovědělo, jak otestovat své studené obaly a ujistit se, že jsou mé složky v pořádku.

můžete také dát trochu vašeho AN pouze s NaOH, tyto dvě věci do malé Petriho misky nebo jakékoli nádoby, měly by spolu reagovat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vodu v březové reakci stejně nechcete. Pokud musíte, tak 10 ml, ale lithium při styku s vodou hoří. Rozpustnost ve vodě není relevantní
 
Top