Malosériový chemik, který chce provést Henryho reakci.....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ahoj lidi,
zajímalo by mě, jestli by mi tu někdo neprodal relativně malé množství několika různých aldehydů, abych mohl s pomocí nitrometanu i nitroetanu prozkoumat svět psychedelických amfetaminů a PEA, aniž bych musel kupovat každý jiný aldehyd v 500g množství.
Konkrétně hledám 3,4,5-trimeothoxybenzaldehyd a 2,5-dimethoxybenzaldehyd.
Rozhodně mám pocit, že po všech těch letech potřebuju zažít meskalin....ale rozhodně ho nechci několik set gramů lol
Ten 2,5 je trochu jiný v tom, že se mi zdá, že je víc věcí, na které ho umím použít.
Abych byl upřímný, chtěl jsem si udělat P2NP jen proto, abych mohl provést Henryho rxn, ale zapomněl jsem na potřebný primární amin a určitě nemůžu sehnat n-butylamin nebo cyklohexamin a tbh mě stejně výsledný produkt nezajímá, tak jsem si řekl, že si na tuhle zemi schovám nitrometan, který jsem získal z překvapivě 50:50 DCM:nitroEthan produktu.....

Aaannyway
Říkal jsem si, že by se nade mnou mohl někdo slitovat ha!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Někdo zveřejnil cestu k dimethoxybenzaldahydu a dalším substituovaným fenyletylaminům, znělo to dost složitě
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo, přečetl jsem si to, abych byl spravedlivý - rozhodl jsem se, že mám dost starostí se snahou získat cyklohexylamin atm. Na výrobu aldehydů nemám moc šancí. Máš pravdu, že to znělo dost těžce a jsem si jistý, že existuje důvod, proč to lidé nedělají!
Pochybuju, že nakonec použiju tu láhev benzaldehydu...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo, nenavrhuji, abych svůj benzaldehyd přeměnil na něco jiného, buď mi prosím někdo prodá n-butylamin, nebo mi dejte vědět, jestli by fungoval metylamin, protože bych potenciálně mohl vyrobit malé množství. (Samozřejmě s jinými materiály)
Opravdu jsem doufal, že někdo řekne jo, prodám ti 250 g každého! 2,5-dimet/aldehyd a 3,4,5-trimet/aldehyd spíš než cokoli jiného. Myslím, že je to jedno, stejně nakonec asi koupím 500 kusů od každého.
Prostě si šetřím nitroethan a nitromethan na správné úkoly.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Katalýza octanu amonného poslední možnost 👌
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, takže se snažím vytvořit meskalin. Můžete trochu rozvést, co myslíte katalýzou octanu amonného? Vygooglil jsem si a přečetl celý článek o primárních aminech, ale pořád tomu moc nerozumím, jestli můžu jeden prostě vyměnit za jiný, o tom pochybuju lol
Jediná syntéza, kterou jsem četl, je ta, která používá cyklohexylamin... nicméně nevím, jak nejlevněji získat malé množství.
Myslel jsem, že nitro je mrcha k získání! Ha, jak jsem se mýlil.
Chtěl bych také vyrobit odpovídající TMA, ale nemůžu říct, že jsem se na to ještě nepodíval.
Je to opravdu nepříjemné, když chcete vyrobit gram něčeho ha to prostě není možné, pokud si všechny reaktanty nevyrobíte sami od nuly.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jsem v nepříjemné pozici, kdy vím dost na to, abych věděl, jakou molekulární cestou se lidé ubírají, ale žádné detaily nedokážu sám vyřešit. Není to tak, že bych to dělal proto, abych to prodal...
Stále pracuji na reduktivní aminaci tryptaminu, ale potřebuji suchý led a byl jsem zaneprázdněn a nemohl jsem ho převzít a pokračovat.
Prostě už vím dost na to, abych věděl, že dělat věci v malém množství je TĚŽKÉ.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Také sledování Rxn bez rotovapu je samo o sobě poměrně těžké.....
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Naprosto nesouhlasím s tím, že je to na hovno snadné. rotovap je podle mě jen přesvědčivý, pokud nemáte čas. dělám chemii už dlouho a používám jen normální destilační zařízení s vakuovou pumpou, pokud je to nutné.
Proč by také mělo mít sledování reakce bez rotovapu nějaký význam??????.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jejda, omylem jsem svou odpověď napsal do obecné sekce, ale ano, máte pravdu tbf...
Jsem líný a nejsem chemik, ale za posledních 6 měsíců jsem se toho naučil strašně moc, je to šílené.
Jediné, co tu dělám, je, že se učím.
Ah jen si přečtěte příspěvek níže lol každopádně s vámi souhlasím tbf
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Myslíte si, že potřebujete pouze slabou bázi Acetát amonný,cyklohexylamin a n-butly by se mohly mýlit, ale vždy to můžete zkusit.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ya octan amonný bude ten, o kterém bych přemýšlel.....
Já se přikláním k 3,4,5-triMEOba před 2,5-di. Čistě proto, že reaguje s nitrometanem a jste na cestě k meskalinu a ještě jsem pak volný zkusit použít nitrometan k výrobě 3,4,5-TMA také.
Chci si někdy vyrobit 2c-b, ale bromování mě obecně děsí - mám sice 1cc, který jsem koupil před lety a je uložený v lahvičce, ve které přišel, ale použití plynu zní ještě děsivěji!!!
Neexistuje způsob, jak něco bromovat bez použití elementárního bromu?
 
View previous replies…

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Ano, Rabidreject, bromování již není problém. Vezměte si nějaký NBS (N-bromosukcinimid). Ale musíte mít vyrobený čistý 2c-h Hcl nebo 2c-h oxalát. Ale není to tak těžké.

Nyní existuje netoxická a bezpečná syntéza 2c-b, kterou si můžete udělat doma. NaBH4 + redukce Cu(II)Cl a bromování NBS. A ve skutečnosti to funguje dobře i pro větší množství.

Případně někdy zkopíruji/vložím svůj zápis o 2c-b.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Význam tohoto příspěvku právě vynikl. Obrovské díky za pár jednoduchých slov! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo, dobře, s tím souhlasím - dobře, takže potřebuju vakuový zdroj, který je schopný pracovat déle než 30 minut, jak říkali, že ten můj bezolejový může pracovat. Potřebuji olejovou rotační žilovou vývěvu. Ale jo, jsem docela líný, nebudu lhát, a obnovu rozpouštědel vždycky rád dělám, kde je to možné, takže by to bylo užitečné, ale dobře, ne pro přímé rxny samozřejmě.
To znamená, že jsem se díval na pootube chlápka, který uvolnil 2,5-dimethoxy-b-nitrostyren (omlouvám se, protože jsem pravděpodobně zmasakroval ten pravopis nebo způsob psaní, ale chápete, co myslím) a omylem přidal nitroethan místo nitromethanu, ale všiml jsem si, že nemusel přidávat primární amin, je to proto, že aldehyd je složitější než řekněme benzaldehyd -> P2NP?
Poslyšte, nejsem chemik, jsem tady a snažím se učit, zatím s pár kousky, které jsem potřeboval.
Můj vařič/rozprašovač je rozbitý, takže další na řadě je aktualizace, ale upřímně řečeno, čím víc se učím, tím míň toho vím!
Přemýšlel jsem o tom, že bych sehnal 3,4,5-trimetaldehyd, zreagoval s nitroetanem a získal odpovídající TMA? (Příspěvek b-nitrostyren)
NEBO ho zreagovat s nitrometanem (a synth iv číst říká, že další primární amin - cyklohexylamin), aby nakonec (přiznávám po několika krocích a nutnost vakua) dospět k meskalinu.
Přemýšlím, co mám koupit dřív, jestli aldehyd 3,4,5-trimeth (omlouvám se za to, že tu důsledně zkracuji názvy aldehydů, je to dost otravné je pořád psát), nebo 2,5-dimeth.
Co vám vznikne, když jednoduše zreagujete 3,4,5-trimetoxybenzaldehyd s nitrometanem? Předpokládám, že 3,4,5-trimethoxynitrostyren a pak fenetylamin 3,4,5-trimethoxyfenetylamin po redukci LiAlH4 nebo čímkoli, co se rozhodnete použít...
Pak také není těžké místo toho reagovat s nitroethanem a získat amfetamin, jak jsem se zmínil dříve.

Nepletu si to tu úplně?

Přiznám se, že jsem asi před půl rokem neměl téměř žádné znalosti a v současné době zkouším redukční aminaci tryptaminu na n,n-DMT, ale musím koupit suchý led a vyřezat (omlouvám se za slovní hříčku) čas.
Vlastně jsem se sem přišel zeptat na něco o LiAlH4. Jestli se nedá sehnat malé množství, Je amalgám, když si ho někdo vyrobí sám z hliníku? Občas slyším tento termín banded about a nikdy jsem nevěděl, co to znamená.....
Redukční činidla mám po ruce, jen mě to zajímá.
Díky
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jinými slovy, nechte mě být zmateného 🤔
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo a co se týče vývěvy, tuhle jsem prostě dělal nějakou vakuovou filtraci a když jsem vzápětí viděl souseda, myslel si, že prořezávám vodovodní potrubí, protože jsem ho měl posazené na zasraném povrchu kuchyně! Idiot!
Koupil jsem si odsávačku z Číny, ale zdá se, že zatím nevytáhne podtlak... kurva ví, co dělám špatně nebo mi prodali bunkr nebo prostě nemůžu dosáhnout dostatečného průtoku.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
V tuto chvíli jsem ochoten připustit, že k uzavření syntézy n,n-DMT nepotřebuji rotační odparku, ale uvědomuji si, že k tomu, abych to mohl v tomto ročním období provést v mé zemi, potřebuji dostatečně nízké teploty (a přidávat věci pomalu) pomocí suchého ledu, a ne jen ledové lázně.....
To ale nemá s tímto vláknem nic společného - je to jen důvod, proč jsem se dal na organickou chemii, neuvědomil jsem si, že tryptaminy jsou složitější ze dvou hlavních tříd psychedelik hloupě.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Takže ano, došlo mi, že 3,4,5-trimethoxyfenetylamin je meskalin.
Otázka zní, zda mohu příslušný aldehyd prostě zreagovat s nitrometanem a následnou redukcí získat meskalin?
Proč v syntéze, kterou jsem četl v této sekci, využívají cyklohexylamin?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A zároveň udělejte stejný RXN s nitroethanem, abyste získali odpovídající TMA (ačkoli nemohu říct, že iv to vyhledal a myslím, že je to hodné drogy k syntéze - vyhledám to ve svém výtisku pihkal - ale jak už bylo řečeno - líný!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Vlastně líný není to správné slovo, protože studiu těchto věcí věnuji docela dost hodin, jen mám pocit, že čím víc toho vím, tím méně toho umím ha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, iv shromáždil své myšlenky a moje hlavní otázka nyní zní, jaký je rozdíl mezi látkou, kterou získáte reakcí tohoto aldehydu s nitroethanem, na rozdíl od nitromethanu - znám konečný výsledek, ale jaký je rozdíl v nitrostyrénu? Vzniká z jednoho b-nitrostyren a z druhého styren? To nevím a ani to netvrdím.
V podstatě jaký je rozdíl mezi prekurzorem n-styrenu iv viděl být vyroben pomocí nitroethanu a tím, co se vyrobí z místo rxn s nitroMethane... to je to, co mě mate atm, ale opět musím vytáhnout pihkal
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, iv shromáždil své myšlenky a moje hlavní otázka nyní zní, jaký je rozdíl mezi látkou, kterou získáte reakcí tohoto aldehydu s nitroethanem, na rozdíl od nitromethanu - znám konečný výsledek, ale jaký je rozdíl v nitrostyrénu? Vzniká z jednoho b-nitrostyren a z druhého styren? To nevím a ani to netvrdím.
V podstatě jaký je rozdíl mezi prekurzorem n-styrenu iv viděl být vyroben pomocí nitroethanu a tím, co se vyrobí z místo rxn s nitroMethane... to je to, co mě mate atm, ale opět musím vytáhnout

V podstatě jeden docela známý mezi chemtubery dnes vydal video a omylem místo nitrometanu reagoval 2,5-dimethoxy s nitroethanem. Měl v plánu získat prekurzor n-styrenu na 2c-b, nicméně jak místo toho přidal nitroethanu, vznikl prekurzor pro 2,5-dimethoxyamfetamin - redukci na amfetamin nikdy neprovedl. (podle všeho zatraceně nežádoucí droga).

Kdyby použil správný nitromethan, získal by b-nitrostyren pro 2c-b?
 
Top