Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí SnCl2 a Zn

Bigballen

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Kolik požadované kyseliny přidat na závěr?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Nalijte 10 ml acetonu na 1 ml koncentrované kyseliny 97% + kyseliny sírové v poměru 10:1. Pomocí pipety nebo injekční stříkačky roztok pomalu kapejte, dokud nedosáhnete pH 5,5. Pokud je překyselený, přidejte více volné báze, pokud je hodně překyselený a mění se v kapalinu, pak do a/b a rekrystalizujte.
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Můžete použít nepolární rozpouštědlo (éter, benzen, toluen).
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Kolik hodin budeme chladit roztok hydroxidu sodného?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Kolik bezvodého síranu hořečnatého je třeba přidat ve fázi při sušení ethylacetátu a těsně před přidáním ledové kyseliny octové?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Myslím, že síran hořečnatý můžete přestat přidávat, až zjistíte, že se zcela vstřebal.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jaký je však snadný způsob, jak se o tom přesvědčit?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Přidejte síran hořečnatý, pokud se usadí na dně, víte, že je ho dost, pak zavřete víko, nechte 1 hodinu působit a pak sceďte. :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ve fázi před přidáním DCM roztok vůbec oddělujete? (Protože v okamžiku těsně před přidáním DCM máte organickou vrstvu a vodnou vrstvu). Nebo přidáte DCM do roztoku, aniž byste tyto dvě vrstvy oddělili?

Já jsem se právě pokusil oddělit obě vrstvy a přidat DCM do vodné vrstvy na začátku, a pak se z ničeho nic objevilo hodně sraženiny. Oddělil jsem od ní DCM, vysušil ji, přidal bezvodý aceton a pak kyselinu, ale nesrazilo se vůbec nic.

Také jsem přidal DCM do druhé (myslím, že organické vrstvy, což musí být ethylacetát) a zdálo se, že DCM se v ní rozpustil a nevytvořil žádnou vrstvu. Je to normální? (I když zde jsem přidal malé množství DCM do mnohem většího množství roztoku).
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Separaci provedete 3x s ethylacetátem před dcm, tj. ethylacetát se použije místo dcm při 1. extrakci a dcm při 2. extrakci.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
a ethylacetátové a dcm extrakty se spojí těsně před sušením a poté se provede srážení kyselinou?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Nerozumím vašemu problému
Myslím, že v tom není žádný rozdíl.
Hodnota pH směsi musí být 11-12.
Vrstva DCM je spodní vrstva.
Myslím, že je lepší odpařit DCM a poté přidat aceton k amfetaminové bázi.
Proč máte stále roztok ethylacetátu a oximu?!!!
Ano, nebudou tam žádné vrstvy, protože DCM je mísitelný s ethylacetátem.
Ne!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
V kroku 10, kdy jste vyfiltrovali směs, chcete oddělit vrstvu NaOH od vrstvy ethylacetátu? Poté extrahujete oxim z roztoku NaOH pomocí DCM?

Protože jsem si myslel, že filtrování v kroku 10 je pouze k odstranění zinku, takže vám stále zůstane ethylacetátová vrstva a vrstva NaOH, pak přidáte DCM k těmto dvěma vrstvám, čímž získáte celkem 3 vrstvy.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mohl by mi také někdo poradit, zda je v pořádku používat hemihydrátovou formu chloridu cínatého (II) místo dihydrátu?
 

August

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, moc děkuji za zveřejnění tohoto příspěvku. Mám dotaz, jsem ve fázi bazifikace roztoku po přidání kyseliny chlorovodíkové ve studené vodě ( mám to obráceně a přidal jsem reakční roztok do studené vody + hcl místo naopak, možná proto mám tento problém ). Po přidání 50% roztoku naoh a bazifikaci na pH > 10 je v roztoku hodně sraženiny, která však místo aby se usadila, plave na hladině roztoku, takže je velmi obtížné ji extrahovat ethylacetátem. Je to důvod k obavám, nebo musím počkat, až se usadí na dně?
 

Madeinkorea

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Velmi zajímavá syntéza!
Mám dotaz k části, kdy poprvé přidáváme do směsi NaOH (5. krok), po přidání roztoku NaOH do směsi přidáváme do směsi ethyl-acetát, abychom mohli oddělit Oxime od acetonu, nebo něco chápu špatně.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
1. stupeň 200 ml vody a 200 g uhličitanu sodného 2. stupeň 100 ml vody lze použít 50 g uhličitanu sodného?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Ano, přidávejte, dokud nedosáhnete pH 11-12
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Co lze použít místo síranu hořečnatého
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Síran hořečnatý je myslím velmi snadno dostupný po celém světě. Máte problémy s jeho sháněním?

A před použitím ho musíte nechat zcela vyschnout. Já svůj dávám do mikrovlnné trouby.
 
Top