Řada The Drug Tourism: 1. Váránasí, Indie [Fotografie míst, scén a kultur spojených s drogami].

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Některé části světa jsou spojeny se současným nebo historickým užíváním jedné nebo více psychoaktivních drog. Během více než 12 let, které jsem strávil psaním Bible pro uživatele drog, jsem je vyhledával, nakonec jsem navštívil 33 zemí a pořídil tisíce fotografií souvisejících s drogami.

Nedávno jsem je začal řádně organizovat a napadlo mě, že by mohlo být zajímavé, kdybych zde zveřejnil jejich výběr. Tento příspěvek představuje některé z těch, které jsem pořídil při své návštěvě Váránasí.

Upozorňuji, že pokud se při návštěvě jakéhokoli území rozhodnete užít jakoukoli psychoaktivní látku, je nezbytné provést vlastní průzkum s ohledem na legálnost a vymahatelnost práva. Nenechte se v zahraničí zbouchnout. Pro upozornění orgánů činných v trestním řízení: žádný z těchto příspěvků nepředstavuje přiznání, že jsem na jakémkoli místě nebo v jakémkoli čase porušil zákon.

VARANASI
Váránasí je pozoruhodná destinace. Moc se mi líbilo toulat se rušným městem a podél břehů Gangy, ale vrcholem (nebo možná slabším) byl den, kdy jsem se rozhodl ochutnat legendární konopný nápoj bhang lassi. O tom si můžete přečíst v samotné knize, ale fotografie níže ilustrují, jak to muselo vypadat u každého, kdo nebyl úplně mimo svůj strom.

Cestou ke zdroji jsem jen sledoval dav, abych se dostal ke Ghátu, a pak jsem odbočil doprava.

Mg1tsP9N6a


Prodejna Green Lassi byla jednou ze tří výdejen, které mi byly před cestou doporučeny. Bylo snadné ji najít díky laskavosti několika hippie vypadajících chlapíků s Google Maps v telefonech. Líbilo se mi, že zdejší prodavač vstoupil do ducha této příležitosti.
UWwHeUISGi


Přestože jsem požádal o bhang lassi light, zřejmě se přeslechl. Mé nepříliš decentní vystupování zřejmě přebilo má slova.

2EWFt1LXyR


Do dna! Bohužel mě to ale odrovnalo.
DENRXdc01z


Asi po hodině jsem byl zdrcený a musel jsem z toho šílenství utéct, a tak jsem se vrátil dolů do Ghátu k řece.

SzjGE1I7VU


Při hledání samoty jsem si sedl k tradičnímu pohřebnímu obřa..... OMG, oni spalují skutečná těla! Ano, teď se do mě vkradla paranoia a úzkost. Musel jsem se stáhnout do hotelu.

91njyF7OmL

Ale půlhodina na zadním sedadle tuk-tuku v tomto stavu a na šílených indických silnicích z toho udělala cestu z pekla. Byla to maximálně vzrušující jízda, ale ne příjemným způsobem. Navíc jsem měl tak vyprahlou pusu, že jsem sotva mluvil. Naštěstí jsem byl druhý den už úplně v pořádku.

Bf6d7UQEzx

Tak tedy k betelu (povzbuzujícímu prostředku), který byl k dostání tu a tam po celém centru města.

3DQOngsxMG


I v tomto případě vás může kousnout samolibost. Může vyvolat čistý pocit povzbuzení, ale stejně tak, zejména ve směsi s nějakou formou tabáku, může přinést poměrně nepříjemnou a intenzivní jízdu (podrobnosti opět najdete v knize).

TS6ZntFXMQ

Zfetovaný slon: jak jsem se s ním setkal na volné procházce podél řeky poslední den.

P6CS8mdtxH

Projížďka lodí po řece, abychom se vrátili zpět na planetu Zemi, se zdála být dobrým nápadem.

ND1ItkeXcN


Šel jsem kilometry, ale vždycky to bylo zajímavé, což je slovo, které nedokáže vystihnout.

DyKuc2UEOn


Ve skutečnosti je to Šiva, hinduistické božstvo požírající konopí. Právě toto spojení umožnilo vznik současné situace v souvislosti s trávou (bhang lassi).

WHmrYzSRcg


Narazil jsem také na reklamu na jednu z dalších výdejen bhang, The Blue Lassi Shop.

Fso9xK7y8X


A bylo to tam.

F65zAN1HT8


Netuším, proč byly stěny pokryty takovými fotografiemi. Pravděpodobně se jedná o zhulené zákazníky. :)

TusCjTHz0Z

A nakonec, ano, návštěva Váránasí je úžasný zážitek. Pokud budete mít někdy příležitost se tam podívat, využijte ji.

Jjo9TWkDq4


V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ: ZŮSTAŇTE V BEZPEČÍ
Ať už jsou okolnosti vaší cesty jakékoliv, nezapomeňte na vlastní úsudek, bezpečnost nebo používání procesu snižování škod. Další informace naleznete v Bibli pro uživatele drog. Její PDF verzi si můžete zdarma stáhnout z následující stránky: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Doufám, že je v pořádku, že to zde mohu zveřejnit, ale dejte mi prosím vědět, pokud ne (např. pokud je to příliš těžké pro načítání atd.). Podařilo se mi zmenšit velikost fotografií na 1600px a hodně pod 1mb u každé, ale je jich samozřejmě poměrně dost. V průběhu následujících měsíců zveřejním celou sérii, pokud nebudou problémy.

Závěrem doufám, že vás to bude zajímat.
 
Top