Teoretické zkoumání: Baylis-Hillmanova syntéza PEA prostřednictvím meziproduktů oxazolidonu/oxazolonu.

ProxyProxy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Úvod: V knize je popsán vývoj chemických látek, které jsou součástí chemického průmyslu:

Zdá se, že jistý prodejce na internetu (který nebude jmenován) navrhuje "novou" cestu k fenetylaminům.
Reakce z aldehydu na amin probíhá ve 3 různých krocích:

1 ) Baylis-Hillmanova reakce se nejprve použije ke spojení arylaldehydu s akrylamidem za použití terciární aminové báze, např.
DMAP (4-dimethylaminopyridin ) nebo DABCO/TEDA (triethylenediamin).
Akrylamid je průmyslová chemikálie používaná k výrobě polymerů, je také spojován se spálenými potravinami.

2 ) Poté se provede modifikovaná Hofmannova přestavba.
Na rozdíl od "běžné" Hofmannovy reakce je důležité si uvědomit, že konečným produktem není amin.
Meziprodukt isokyanát nepodléhá hydrolýze vodou za vzniku kyseliny karbamové, která je následně dekarboxylována za vzniku aminu.
Místo toho benzylalkohol vytvořený v kroku 1 projde intramolekulární cyklizací za vzniku pětičlenného karbamátového kruhu (který je zároveň esterem i amidem).
Dochází k sérii rychlých výměn protonů, které pak isomerizují nekonjugovaný oxazolidon na stabilnější konjugovaný oxazolon.

3) V posledním kroku se provádí redukce palladiem na uhlíku za použití 3 ekvivalentů plynného vodíku.
První ekvivalent vodíku se použije k rozlomení oxazolonového kruhu, čímž vznikne ester mravenčanu a imin , které se následně
redukovány zbývajícími dvěma ekvivalenty vodíku. Jako vedlejší produkt vzniká požadovaný amin a kyselina mravenčí.

Jemožné, že tato reakce je již na tajné scéněznámá(i když velmi dobře utajená),
troufám si však tvrdit, že reakce je "nová", protože jsem nikdy neslyšel žádné diskuse/dokumentované zprávy o této reakci na podobných fórech nebo v literatuře.
Přesný mechanismus reakce není znám, i když jsem se o jeho objasnění pokusil.
Pokud s mými mechanistickými předpoklady nesouhlasíte, vysvětlete prosím své myšlenky/kritiku s rozumným zdůvodněním v komentářích.
Vaší zpětné vazby si velmi vážím.

Literatura:

[1]
Pedro Molina, Alberto Tarraga, v knize "Comprehensive Organic Functional Group Transformations", 1995, ISBN: 978-0-08-044705-6.

" Bylo zjištěno, že tetraacetát olova v pyridinu poskytuje mírný postup pro provedení rychlé, vysoce výtěžné, Hofmannově podobné přestavby β-hydroxy primárních amidů na 2-oxazolidinony prostřednictvím odpovídajícího β-hydroxyisokyanátu"

[2
] Shinobu Hazama, S. Ichikawa, Fumihiro Yonebayashi, in the Japanese Journal of Forensic Science and Technology, 2008, DOI: 10.3408/jafst.13.67

"Vyvinuli jsme novou a vhodnou metodu syntézy levo-metamfetaminu za použití d-norefedrinu (d-NE ) jako výchozího materiálu. d-NE byl zpracován s 1,1-karbonyldiimidazolem za vzniku odpovídajícího cyklického karbamátu a produkt byl zpracován s hydridem sodným a jodmethanem za vzniku mono-N-methylovaného aminového derivátu, který byl zpracován palladiem na aktivním uhlí v atmosféře vodíku za účelem katalytické redukce. Po přidání vodného chlorovodíku (HCl) byl získán l-MA jako jeho HCl sůl (celkový výtěžek 58 %)."

Literatura Mechanismus/schéma reakce:

GlpAdYsLND

(Hypotetické) schéma mechanismu/reakce:

7nSrmEf0FA

Otázky, na které je třeba ještě odpovědět:

1) Jaké jsou
přesné reakční podmínky (teplota, koncentrace, čas rxn atd...) a činidla potřebná k tomu, aby tato reakce proběhla?
2) Jaké jsou pracovní podmínky potřebné k přečištění jednotlivých meziproduktů?
3 ) Nejsem si jistý, jak moc se na tomto fóru testuje a iterativně vyvíjí.
Je někdo na fóru s pořádným laboratorním prostorem ochoten to vyz koušet a poskytnout zpětnou vazbu? Sám nemám prostředky na to, abych to vyzkoušel.
4 ) Je reakce mechanicky správná? Existuje ta reakce skutečně, nebo jsem to jen tak vytáhl z pr**le?
5) Existuje již nějaký postup pro tuto reakci? Pokud ano, kde ho najdu?
6) Lze reakční schéma upravit tak, aby zahrnovalo i syntézu n-methylovaných derivátů (podobně jako v příkladu, který jsem uvedl v literatuře).
7) Lze k vyvolání cyklizačního krokupoužít alternativní činidla k tetraacetátu olova? Mám pocit, že
chlornan nebude fungovat, protože by také oxidoval benzylalkohol na keton/fenon.
8) Lze použít jiné terciární aminy, jako je triethylamin, než DMAP a DABCO?
9) Existují nějaké pozoruhodné vedlejší reakce, které by snížily čistotu konečného produktu?
10) Vznikne při redukci racemický amin, nebo bude přednostně upřednostněn jeden stereoizomer před druhým?


Toto je můj první příspěvek na tomto fóru, takže si nejsem jistý, jakou zpětnou vazbu mohu očekávat.
Děkuji za přečtení.
 

Attachments

  • x9iKPl3aOD.jpg
    x9iKPl3aOD.jpg
    123.8 KB · Views: 231
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Proč?

Hned na začátku jsem si přečetl "akrylamid" a "DMAP" a vím, proč ne, pokud to není naprosto nevyhnutelné.

Omlouvám se
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
To jsou docela optimistické otázky, když vidíme, že ani vědecké práce nemají odpovědi.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, na první pohled to vypadá dobře. Provedli jste nějaké experimenty a vylepšení vašich meziproduktů? Aha, dočetl jsem se až do konce vašeho příspěvku.
Tento přístup vyžaduje měsíc nebo více v laboratorním výzkumu, moderní laboratorní vybavení, reagencie a přístup k testovacímu zařízení, aby vám poskytl některé odpovědi. Tento způsob jsem ještě neviděl (mluvím o druhém schématu). Pokud jde o další způsob syntézy meth, chci vás ujistit, že nebudete spokojeni s prací s tlakem výšky H2 a hydridem sodným (NaH). Každopádně se můžete pokusit a vytvořit zprávu o syntéze. Komunita BB fóra vám bude vděčná.

Moje otázka zní, jaký je důvod tak dlouhé a náročné syntézy, kterou lze provést rychlejšími a jednoduššími způsoby? Navíc předpokládám, že tento postup nebude ekonomicky proveditelný.
 
Top