Syntéza tramadolu (Ultram)

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Zdravím všechny,

Po většině více než 8 pokusů se mi nepodařilo vyrobit Tramadol, alespoň ne více než 5mg, ale pravděpodobně jinou molekulu.

Vědět, moje Grignardova reakce je správná, teplota pro zapálení 3-Bromoanisolu + Mg vloček se zdá být 70°C +/-2°C za stálého míchání (míchání je důležité pro poškrábání povrchu Mg a odstranění oxidu. Alespoň v jednom dobrém bodě.

Pak si myslím, že můj problém pochází z Mannichovy syntézy: můj produkt NEKRYSTALIZUJE v acetonu: krystaly automaticky tvoří hustší kapalnou fázi.
Odstraním 95 % acetonu a nechám hustší kapalnou fázi odpařit na desce o teplotě 60 °C, abych získal bílé krystaly.

Když se je pak ale pokusím znovu vykrystalizovat z acetonu stejným způsobem, produkt ztratí 70 % hmotnosti a zachová si stejné vlastnosti.

Protože hydrochlorid 2-dimethylaminomethyl-cyklohexanonu by měl tát při teplotách kolem 157-158 °C, předpokládám, že se nejedná o očekávaný Mannich.HCl, že?

Může mi někdo poradit ? Nebo lépe, zkusit sám a podělit se o svůj výsledek prosím ?

(zde, obrázek " falešného " Mannich.HCl surového 10mmol, před rekrystalizací.)
 

Attachments

  • gfz01QYmLN.jpg
    gfz01QYmLN.jpg
    1.2 MB · Views: 382

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mám potíže s grignardem
Nyní prakticky reaguji 2-dimethyl aminomethyl cyklohexanon s Grignardovým činidlem a vidím nárůst teploty s každou kapkou volné báze, ale když reakci hasím chloridem amonným, vidím malý nárůst teploty jen s několika kapkami .
Po destilaci rozpouštědla a přidání kyseliny ( kyseliny chlorovodíkové ) produkt nekrystalizoval.
Možná se do reakce dostala nějaká vlhkost, protože aparatura nemusí být dobře utěsněná.
Může tato vlhkost reakci před zhášením rozložit.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Proč jste reakci uhasili pomocí NH4Cl?
 

IHeisenberg

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Připomeňte si ☝🏻☑️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prosíme, abyste takto nespamovali. Vyplatí se mi místo toho napsat do DM.
 
Top