1,4-βουτανοδιόλη (BDO) - Πώς μετατρέπεται σε GHB?

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Έχω καθαρή 1,4-βουτανοδιόλη (BDO) είναι κατεψυγμένη στους 20,1c οπότε ξέρω ότι είναι καθαρό υλικό.

Όταν λιώνω BDO και παίρνω 1ml ή 2ml δεν υπάρχει καμία επίδραση! Πίστευα ότι αλλάζει σε GHB στο σώμα όταν χωνεύεται... αλλά δεν έχει καμία επίδραση σε όλα...

Μήπως πρέπει να προσθέσω ή να κάνω κάτι στο BDO για να μετατραπεί σε GHB μέσα στο σώμα και να έχει τις ίδιες επιδράσεις με το GHB ή το GBL....

Τι μου διαφεύγει παρακαλώ βοηθήστε?
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
32
Points
18
Πόσο ζυγίζετε; Μερικοί άνθρωποι χρειάζονται απλά περισσότερο, εγώ προσωπικά παίρνω 1,8ml και είναι το sweetspot για μένα. Το σώμα σας μετατρέπει το BDO σε GBL και ξέρετε ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη γραμμή αναζήτησης για να αναζητήσετε τη σύνθεση BDO σε GBL.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
49
Points
28
Το BDO θα καταστρέψει το νευρικό σας σύστημα εάν το χρησιμοποιήσετε ως bdo απευθείας. Θα το κάνει επίσης πολύ γρήγορα. Θα πρέπει να το μετατρέψετε σε GBL και στη συνέχεια σε ghb. Εάν η χρήση σας σε GBL αυτό είναι πολύ πιο αδύναμο ότι από. Για παράδειγμα, αν η χρήση σας σε GBL είναι 1ml δόση το bdo θα είναι πιο κοντά στα 2,5 ml.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Πώς το BDO καταστρέφει το νευρικό σας σύστημα όταν χρησιμοποιείται άμεσα;
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Μετά την κατάποση, το BDO μετατρέπεται ταχέως από το ηπατικό ένζυμο αλκοολική αφυδρογονάση σε GHB. Το GHB δρα στους υποδοχείς GABA_B στον εγκέφαλο, οι οποίοι είναι ανασταλτικοί υποδοχείς, οδηγώντας στην καταστολή της νευρωνικής δραστηριότητας.

Η επαναλαμβανόμενη έκθεση σε υψηλά επίπεδα GHB μπορεί να οδηγήσει σε νευρωνική βλάβη λόγω της επίμονης καταστολής της νευρωνικής δραστηριότητας και της πιθανής διεγερσιοτοξικότητας όταν τα επίπεδα GHB πέσουν και το σύστημα ανακάμψει. Εκτός αυτού, η υπερδιέγερση των υποδοχέων GABA_B και η αντίστοιχη αναστολή της απελευθέρωσης νευροδιαβιβαστών μπορεί να οδηγήσει σε κυτταρικό θάνατο σε ευαίσθητες περιοχές του εγκεφάλου.

Το BDO μπορεί να προκαλέσει βαθιά καταστολή του κεντρικού νευρικού συστήματος, οδηγώντας σε συμπτώματα όπως υπνηλία, ζάλη, σύγχυση, και σε υψηλότερες δόσεις, αναπνευστική καταστολή, απώλεια συνείδησης, ακόμη και κώμα. Αυτό οφείλεται στην αναστολή της νευροδιαβίβασης σε κρίσιμες περιοχές του εγκεφάλου που είναι υπεύθυνες για τη διέγερση και την αυτόνομη λειτουργία.

Η χρόνια χρήση του BDO μπορεί να οδηγήσει σε επίμονη μνήμη και γνωστικά ελλείμματα. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι το GHB επηρεάζει τον ιππόκαμπο, μια περιοχή του εγκεφάλου που είναι ζωτικής σημασίας για το σχηματισμό της μνήμης και τη γνωστική επεξεργασία.

Εάν σε σύντομο χρονικό διάστημα
 

dvswhitehat

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 12, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Χρησιμοποιώ το BDO αποκλειστικά, καθημερινά εδώ και περίπου 3 χρόνια. Η απόσυρση δεν είναι ασήμαντη, αλλά το βρήκα πολύ πιο εύκολο να το ξεπεράσω σε σύγκριση με το GHB. Μεταβολίζεται ταχέως σε GHB από τα ηπατικά ένζυμα - και εδώ είναι η μεγαλύτερη προειδοποίηση εκτός από την ΑΚΡΙΒΗ ΔΟΣΟΛΟΓΗΣΗ. ΜΗΝ ΠΙΝΕΤΕ ΑΛΚΟΟΛΗ πριν ή για αρκετό καιρό μετά τη λήψη του BDO. Η μέθοδος δράσης είναι η χρήση των ενζύμων του ήπατος για την αφυδρογονάση της ένωσης - εάν το σώμα σας χρησιμοποιεί ήδη αρκετά ηπατικά ένζυμα, αυτή η μετατροπή σε GHB δεν συμβαίνει και έχετε μόλις εισάγει ένα δηλητήριο που δεν θα είναι σε θέση να μεταβολιστεί - περιμένετε να περάσετε άσχημα και να αρρωστήσετε. Θα αρχίσει να παγώνει κάτω από τους 68 βαθμούς και κρατάει αυτό το κρύο σαν ψυχρό πακέτο. Δεν είναι σούπερ ευχάριστη γεύση και η βασική δόση για κάποιον χωρίς ανοχή είναι περίπου 2,5ml. Μην ξαναδίνετε δόση κάτω από 2 ώρες και χρησιμοποιήστε τη μισή από την τελευταία δόση. Η γραμμή μεταξύ του ασυνείδητου και της καλής αίσθησης είναι τόσο μικρή όσο 0,5 έως 1ml πάνω από αυτό που θα θέλατε να πάρετε. Με μια αρκετά σταθερή ανοχή από χρόνια χρήσης, το να ξεπεράσω τα 3,5ml σε μια δόση είναι εξαιρετικά πιθανό να με κάνει να φέρομαι σαν ηλίθιος, και η φίλη μου δεν μπορεί να πάρει ποτέ 2,5ml χωρίς να παρεκκλίνει σε πτώση τακτικά.

Υπάρχουν μέθοδοι που χρησιμοποιούν υβριδικούς μεταλλικούς καταλύτες στους 200-240 βαθμούς με ποσοστά μετατροπής 97-99 σε GBL. Ελέγξτε για διπλώματα ευρεσιτεχνίας.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Σας ευχαριστούμε που μοιραστήκατε την εμπειρία σας. Έχω ένα επαγγελματικό ενδιαφέρον - έχετε βιώσει σύνδρομο στέρησης μετά από μια τέτοια περίοδο χρήσης; Αν ναι, πόσο γρήγορα εμφανίστηκε και πώς εκδηλώνεται; Εάν είναι πιο βολικό, μπορείτε να απαντήσετε σε προσωπικά μηνύματα.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
27
Points
18
Έχω δοκιμάσει 1,4 bdo, ακόμη και σε δόσεις που θα έπρεπε να με σκοτώσουν, αλλά δεν βίωσα τίποτα, εντελώς νηφάλιος. Ίσως η χρήση SSRIs να είχε κάποια σχέση με αυτό
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Είναι πιθανό η νευροχημεία σας να έχει ιδιαιτερότητες. Προσθέστε σε αυτό τη λήψη ψυχοδραστικών φαρμάκων που αλλάζουν το ήδη αλλαγμένο σύστημα. Θα έχουμε μια κατάσταση στην οποία οι μέσες δόσεις δεν θα είναι σχετικές.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
157
Reaction score
49
Points
28
Δεν έχω ούτε κατά διάνοια τις γνώσεις που έχουν οι περισσότεροι από αυτούς τους τύπους και δεν ξέρω γιατί αλλά το GBL το οποίο είναι αυτό που μετατρέπετε σε bdo πριν το ghb ουσιαστικά καταστρέφεται για τη συγκεκριμένη χρήση ακόμα και με μια μοναχική σταγόνα νερού. ως παράδειγμα πάρτε ένα jigger και βάλτε μια δόση gbl μέσα το βάλτε μερικές σταγόνες νερό και θα φαίνεται σαν να υπάρχει κάτι ζωντανό μέσα στο jigger σχεδόν αλλά θα τρελαθεί για μερικά δευτερόλεπτα μετά θα έχετε αυτό που λέμε flat gbl δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα με αυτό μισεί το νερό.
 
Top