28578-16-7 To mdp2p help

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Αυτό είναι τόσο απογοητευτικό.
Έχω ακολουθήσει τις διαδικασίες στο Τ και την πρώτη φορά έδωσα ένα resist clear oil, αυτή τη δεύτερη φορά απόσταξη υπό κενό που δεν υπερβαίνει τους 106c έδωσα ένα εντελώς διαυγές υγρό που μυρίζει σαν διαλύτες.
Δεν ξέρω πια.
Εδώ είναι μερικές φωτογραφίες μετά την προσθήκη του πετρελαίου pmk σε 300 ml naOH (16%) θερμαινόμενο και αναμμένο για. 2 ώρες. Στη συνέχεια προστέθηκε σιγά-σιγά h2so4 και οξαλικό οξύ και πάλι αναδεύτηκε. Προστέθηκε ξυλόλιο μετά την ψύξη και στη συνέχεια πλύθηκε με h20, διττανθρακικό νάτριο και άλμη, αρκετές φορές.
Αυτές είναι φωτογραφίες μετά την προσθήκη στο διαχωριστικό χωνί
 

Attachments

  • QtR9X3zy5f.jpeg
    QtR9X3zy5f.jpeg
    4.9 MB · Views: 313
  • Hn2Sxdi1VN.jpeg
    Hn2Sxdi1VN.jpeg
    5.8 MB · Views: 576

LoneChemist

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Γεια σου φίλε,
Η ερώτησή σας δεν είναι σαφής, ούτε οι προθέσεις σας. Η κατανόησή μου είναι η εξής:
Το CAS 28578-16-7 είναι το PMK Ethyl Glycidate. Συνήθως διατίθεται σε μορφή σκόνης.
Το PMK (Piperonyl methyl ketone) είναι απλά ένα συνώνυμο/μια άλλη ονομασία για το MDP2P και είναι πάντα ένα έλαιο.

Η παραπάνω παρατιθέμενη περιγραφή, επιχειρούσατε την υδρόλυση σε αυτό που είναι ήδη MDP2P;
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
κάνετε ένα μικρό πείραμα υδρόλυσης σε φωσφορικό οξύ. Το χρώμα σας είναι αηδιαστικό, πηγαίνετε λάθος.
 

Handsomerx

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 27, 2023
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Όχι είναι pmk αιθυλογλυκιδικό έλαιο, ο παραπάνω αριθμός CAS.
Ευχαριστώ για την πρόταση, αλλά δεν έχω φωσφορικό οξύ.
Έχω ένα διαυγές κόκκινο λάδι τώρα... θα προσπαθήσω να το αποστάξω σήμερα.

ή θα φτιάξω κι άλλο.

Αλλά λέτε ότι θα μπορούσα να πάρω αυτό το pmk ethyl glycidate (που αγοράστηκε από την Κίνα) και να το τρέξω απλά σε αναγωγική αμίνωση; Αν ναι, αυτό δεν φαίνεται σωστό.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Δεν νομίζω ότι λειτουργεί έτσι, αλλά έχουν συμβεί και πιο παράξενα πράγματα.
Εν πάση περιπτώσει, το MDP2P είναι στερεό σε θερμοκρασία rt, έχει σημείο τήξης 88C, τουλάχιστον από ό,τι έχω διαβάσει.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Πού το είπα αυτό; Φυσικά και δεν μπορεί, μόνο η κετόνη μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην αναγωγική αμίνωση
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Το MDP2P είναι υγρό, ακόμη και μετά την αποθήκευση στην κατάψυξη στους -20C για περίπου μία εβδομάδα.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Απέσταξα το MDP2P υπό κενό, το σημείο βρασμού ήταν @190C ακόμη και με κενό, αλλά το αποτέλεσμα ήταν ανοιχτό πράσινο και μετά από αναγωγή με MeNH2 σε MeOH έδωσε έναν όμορφο λευκό κρύσταλλο MDMA (βιολογικά δοκιμασμένο).
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δωρεάν ιδέα για εσάς. Φιάλη τριών λαιμών + θερμόμετρο + χωνί πτώσης + καμπύλη / ευθεία συμπυκνωτής / αλογόνες / φιάλη υποδοχής.
Αναμίξτε σε μια φιάλη 1 προς 1 pmk γλυκιδικό και φωσφορικό οξύ, θερμάνετε ή ένα μαγνητικό αναδευτήρα ή ένα κεραμίδι και μια πέτρα βρασμού σε μια φιάλη. Βράζετε για μια ώρα σε θερμοκρασία 100+ βαθμών, ελέγχετε ότι θα υπάρχει ανάπτυξη αερίων (παρόμοια με βρασμό), μετά από μια ώρα αρχίζετε να προσθέτετε σταγόνα-σταγόνα νερό, διατηρώντας τη θερμοκρασία πάνω από 100 βαθμούς, η καθαρή κετόνη θα πετάξει μακριά με τους καυτούς υδρατμούς. Προσδιορίζετε το τέλος της αντίδρασης όταν τα αέρια σταματήσουν να εκπέμπουν και το νερό από το ψυγείο θα είναι διαφανές (όχι θολό). Πλέον, η αντίδραση που έχετε κετόνη θα πετάει συνεχώς μακριά από την αντίδραση (υπάρχει μικρότερη πιθανότητα να αρρωστήσει από τη μακρά θέρμανση σε καυτό οξύ), το δεύτερο συν αμέσως καθαρή κετόνη στην έξοδο.
 

Cruela

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Αυτή η δωρεάν ιδέα είναι μόνο για το Wax pmk ή εργάζεται σε σκόνη pmk;
Και μετά θα πρέπει να αποστάξω την κετόνη;
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δεν έχει σημασία αν πρόκειται για γλυκιδικό άλας ή άλας νατρίου, και στις δύο περιπτώσεις λαμβάνει χώρα υδρόλυση. Τα χέρια δεν έφτασαν να ελέγξουν τα γλυκιδικά 3,4MD, θα πρέπει να λειτουργούν παρόμοια με τα γλυκιδικά BMK.
 

Cruela

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 13, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ίσως ρωτάω λάθος, υποθέτω ότι αυτή η μέθοδος λειτουργεί μόνο με PMK Methyl glicidate πραγματικά απαγορευμένο.
Το προϊόν που έχουμε είναι το PMK Ethyl glicidate
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δεν έχω γλυκιδικό αιθυλεστέρα, αλλά το εργοστάσιο ισχυρίζεται ότι η τεχνολογία υδρόλυσης είναι παρόμοια. Η υδρόλυση σε φωσφορικό οξύ λειτουργεί επίσης με το Diethyl(phenylacetyl)malonate.
Δεν βλέπω κανένα πρόβλημα να δοκιμάσετε την υδρόλυση σε φωσφορικό οξύ σε μια μικρή ποσότητα ουσίας.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
διαβάστε για την αντίδραση Νταρζάν (συμπύκνωση Νταρζάν)
 
Top