Ερώτηση σύνθεσης 3-CMC

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Αυτό είναι που πήρα
 

Attachments

  • hk1cdQSMaw.jpg
    hk1cdQSMaw.jpg
    3.9 MB · Views: 191

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Γεια σας! φίλε μου, Πώς παίρνετε διαφανείς κρυστάλλους μετά από ανακρυστάλλωση;
Έχω συνθέσει μεθυλόνη αλλά μετά την ανακρυστάλλωση λαμβάνω πορτοκαλί-καφέ κρυστάλλους και αυτό νομίζω ότι σημαίνει ότι οι κρύσταλλοι μεθυλόνης έχουν προσμίξεις.
Σας ευχαριστώ!!!
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Εγώ δεν χρησιμοποιώ καθόλου ακετόνη, μόνο για πλύσιμο...έχεις 2 επιλογές, acidificaction(μόνο icecold hci 37%) με freebase+νερό ή μόνο freebase.
Συνιστώ με νερό. Στη συνέχεια εξατμίστε το νερό ή την freebase.
Αυτό είναι όλο.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Δεν χρησιμοποιώ τη μέθοδο κατάψυξης, αλλά προσπάθησα και είχα διαφορετικά αποτελέσματα.
 

letsrunfast

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Το freebase+νερό κάνει γαλάκτωμα με ανάδευση; Εάν το κάνει, είναι εύκολο να σπάσει το γαλάκτωμα; Αναρωτιέμαι γιατί η ακετόνη δεν λειτουργεί για την οξίνιση της 3-cmc. Lol. Κάνει το 3cmc πολύ σκούρο.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Το έκανα αρκετές φορές, αλλά χρειάζεται πολύς χρόνος για την οξίνιση, ειδικά χωρίς ασετόν, χρησιμοποιώ ένα χωνί με σταγόνες, κάθε 2-3 δευτερόλεπτα 1 σταγόνα. Χρειάζονται 30 λεπτά μερικές φορές. Και το διάλυμα πρέπει να αναδεύεται συνεχώς, ο μαγνητικός αναδευτήρας λειτουργεί καλά μέχρι περίπου 1 λίτρο.
Ποτέ δεν πήρα γαλάκτωμα, μόνο 2 στρώματα.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Δοκιμάστε χωρίς ακετόνη, αλλά όπως είπα, επιλέξτε το στρώμα σας, αν είναι freebase, τότε μην χρησιμοποιήσετε επιπλέον νερό, αλλά προτιμώ με νερό. Αλλά και τα δύο είναι δυνατά
 

letsrunfast

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Αραιώσατε το HCL με επιπλέον νερό; Ή διατηρήσατε την αρχική συγκέντρωση ισχύος ~37%;
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Το χρησιμοποίησα κατευθείαν από το μπουκάλι, αλλά το κράτησα στην κατάψυξη πριν. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε επίσης κρύο dest.νερό, το οποίο θα προστεθεί στην ελεύθερη βάση, για να διατηρήσετε χαμηλή θερμοκρασία κατά την οξίνιση
 
Top