Αποθήκευση ελεύθερης βάσης 4-MMC (μεφεδρόνη)

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Γεια σας, μετά την παρασκευή διαλύματος 4mmc freebase, πόσο καιρό μπορεί να αποθηκευτεί; πριν χρειαστεί να προστεθεί ακετόνη για να πέσει το ίζημα;

Για να είμαι πιο ακριβής, πόσος είναι ο χρόνος ζωής του οξινισμένου διαλύματος 4mmc freebase;
Και πώς πρέπει να αποθηκεύεται το προϊόν;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει, σε όλους τους τομείς, ότι όταν μιλάμε για οργανικά μόρια, στο σκοτάδι και το κρύο θα είναι πάντα το καλύτερο μέρος. Σε χαμηλότερες θερμοκρασίες, τα ηλεκτρόνια κινούνται πιο αργά και υπάρχει λιγότερη διαθέσιμη ενέργεια για να πυροδοτηθεί μια αντίδραση. Δεδομένου ότι τα φωτόνια είναι μια πηγή ενέργειας, το ίδιο ισχύει και για το φως. Ένας άλλος παράγοντας που πρέπει να ληφθεί υπόψη είναι ο αέρας. Ο ατμοσφαιρικός αέρας έχει φυσικά οξυγόνο, την κύρια αιτία της οξείδωσης. Η αναρρόφηση με κενό αέρος, αφήνοντας όσο το δυνατόν λιγότερο χώρο στο κεφάλι και αδρανές αέριο, όπως το αργό, θα παρατείνει τη διάρκεια ζωής οποιασδήποτε βιολογικής οντότητας.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
και οι προσμίξεις που υπάρχουν μπορούν να αντιδράσουν με την αμινοκετόνη
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
η ελεύθερη βάση δεν μπορεί να σταθεί για πολύ όταν αρχίζει να αποσυντίθεται, ως εκ τούτου, χαμηλή απόδοση και ποιότητα εργαστηριακά δοκιμασμένη
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ενημέρωση: μην αφήνετε οξινισμένη freebase στο εργαστήριό σας. Αποσυντέθηκε πλήρως μέσα σε 12 ώρες.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Αλλά εγώ αποθηκεύω την 4mmc freebase μου πάντα 12 ώρες στην κατάψυξη και δεν έχω κανένα πρόβλημα
 
Top