4-MMC - Τι δεν πάει καλά εδώ.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Έτσι φαίνεται ότι τα μόνα πράγματα που απομένουν είναι ότι η αντίδραση δεν έφτασε στις απαιτούμενες θερμοκρασίες, δεν αντέδρασε για αρκετή ώρα ή ήταν υπο/υπερπρωτονιωμένα από το hcl. Κι εγώ απέτυχα σε αυτό το σύνθετο. Δύο φορές, μάλιστα, σε οξικό αιθυλεστέρα. Την τελευταία φορά πήρα κρυστάλλους που φαίνονταν σωστοί, είχαν τη σωστή διαλυτότητα σε πολλαπλούς διαλύτες, έλιωναν στη σωστή θερμοκρασία και 8s πανομοιότυποι με το προϊόν που έφτιαχνα, εκτός από το ότι είχαν 0 δραστικότητα. Φτιάχνω το δικό μου χλωριούχο μεθυλαμμώνιο και το διυλίζω. Βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Το CH³NH²HCl φαίνεται διαφορετικό από το χλωριούχο αμμώνιο. Εκπέμπει εύφλεκτο αέριο όταν εξουδετερώνεται με NaOH+ νερό.... Δεν το καταλαβαίνω. Το 2-b-4-mp σου καίει τα μάτια και η μύτη σου τρέχει ενώ μυρίζει σαν πορτοκαλάδα. Έχω χαθεί κι εγώ.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Δοκίμασα επίσης μια φορά σε οξικό αιθυλεστέρα και το προϊόν δεν ήταν ισχυρό. Δεν ξέρω, αλλά ίσως η αντίδραση με οξικό αιθυλεστέρα να μην είναι καλή διαδρομή;
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Δεν είναι ζεστό το υπόγειό μου και χρειάζεται πολύς χρόνος για να στεγνώσει. Είναι ακόμα υγρό.
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Ισχυρίζεστε ότι έχετε απόδοση πάνω από 100% από το BK4, σωστά;
 
View previous replies…

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
ήταν 146g καλά.
είναι ακόμα υγρό αλλά έχασε τώρα 46g.
Αν είναι στεγνό μπορεί να πάρει 75g κάνει 60g ξηρή σκόνη
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Τι συμβαίνει με εσάς; Μου στέλνεις τις φωτογραφίες σου μέσω DM και μετά δημοσιεύεις όλες τις φωτογραφίες εδώ ξανά... Και τώρα; Δεν καταλαβαίνω. Η ερώτηση ήταν αν μπορεί κάποιος να μου πει τι πήγε στραβά εδώ, γιατί έκανα τα πάντα ως συνήθως, εκτός από το ότι αντικατέστησα το βενζόλιο με DCM και περιέργως δεν καθιζάνει κανένα προϊόν. Η διαδικασία είναι η ίδια που περιγράφεται σχεδόν σε κάθε δεύτερο θέμα εδώ και επίσης η ίδια που μου περιγράψατε, εκτός από τον διαλύτη.
Έχεις κάτι χρήσιμο να συνεισφέρεις ή απλά προσπαθείς να επιδείξεις ότι δεν είχες κανένα πρόβλημα; Έχουμε ήδη συζητήσει το ίδιο πράγμα μέσω DM, αλλά μέχρι στιγμής δεν μπόρεσες να εντοπίσεις κάποιο λάθος στην προσέγγισή μου... Οπότε, αναρωτιέμαι τι προσπαθείς να επικοινωνήσεις εδώ.

Τώρα, πίσω στο θέμα... Σκέφτηκα ξανά και συνειδητοποίησα ότι ο διαλύτης και η μεθυλαμίνη μου ήταν και τα δύο πολύ κρύα, προερχόμενα κατευθείαν από το ψυγείο όταν τα ανακάτεψα μαζί. Δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να είναι αυτός ο λόγος, γιατί το όλο πράγμα το ζέστανε για 2,5 ώρες στους 38°C με ανάδευση, και ακόμα και κατά την προσπάθεια shake and bake, δημιουργήθηκε αρκετή θερμότητα στην αντίδραση. Για την επόμενη προσπάθειά μου, θα βεβαιωθώ ότι το διάλυμα 2b4m/DCM και η μεθυλαμίνη μου είναι τουλάχιστον σε θερμοκρασία δωματίου πριν τα αναμείξω.
Διαφορετικά, θα πρέπει να προσπαθήσω ξανά με διαφορετικό διαλύτη την επόμενη φορά.
Έχει κανείς άλλος καμιά ιδέα; Απλά δεν μπορώ να το καταλάβω... Εκτός από την αντικατάσταση του βενζολίου με DCM, δεν έκανα τίποτα διαφορετικό από το συνηθισμένο και τίποτα διαφορετικό από αυτό που περιγράφεται σε πολλά σημεία αυτού του φόρουμ.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Πολλοί άνθρωποι προωθούν τις μεθόδους σύνθεσής τους στο PD και προσφέρουν υπηρεσίες επί πληρωμή. Δεν δημιουργούν δικά τους νήματα, αλλά δημοσιεύουν σε νήματα άλλων ανθρώπων.
Σε δύσκολες καταστάσεις με συνθέσεις, μπορείτε να επικοινωνήσετε με ειδικούς του φόρουμ με ιδιωτικά μηνύματα δωρεάν. Και εμείς θα προσπαθήσουμε να σας βοηθήσουμε.
Σας έστειλα ένα μήνυμα.

Είναι απαραίτητο να κατανοήσετε βήμα προς βήμα τις ενέργειές σας και να κάνετε διορθώσεις.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Δείξτε μου και άλλους ανθρώπους εικόνα και πείτε τι κάνετε βήμα προς βήμα. bro πώς κάποιος να βοηθήσει u αν dont δείτε τη δουλειά σας ??
Ναι, σου δείχνω ότι είναι δυνατόν να φτιάξω καθαρή σκόνη. Χρησιμοποιώ τα ίδια βήματα όπως στο βίντεο με το βενζόλιο και το nmp. Δεν το έκανα με dcm αλλά νομίζω ότι είναι παρόμοιος τρόπος.
Έχω φτιάξει 3 φορές μόνο στη ζωή μου mmc. Χρησιμοποιώ 4-μεθυλενοπροπυφαινόνη και βρώμιο και τα βήματα που έχεις στο βίντεο.
Έχετε επίσης βίντεο με οξικό αιθυλεστέρα και nmp μόνο.
 
Top