Σύνθεση 5-MeO-τρυπταμίνης από τη μελατονίνη

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Κάποιος θα πρέπει να κάνει αυτό το επιπλέον βήμα και να προσθέσει μια διμεθυλίωση πριν ή αντί της οξίνισης για

5-meo-dmt....(;)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Στο πρώτο βήμα, η υδρόλυση της ακετυλομάδας (Ν-αποπροστασία) μπορεί να γίνει τόσο με οξύ είτε με βάση (την οποία θα προτιμούσα), αλλά μάλλον δεν εννοούσατε αυτό με την οξίνιση και δίνει την πρωτοταγή αμίνη (R-NH2) μεξάμη που μπορεί να διαλυθεί περαιτέρω (το διμεθύλιο είναι απλώς μια δημοφιλής επιλογή μεταξύ πολλών) και με προπαρασκευαστική κοινή λογική η εύκολη μέθοδος απομόνωσης και καθαρισμού της Ν,Ν-διαλκυλο-5-ΜΕΟ-τριπταμίνης είναι με το σχηματισμό του υδροχλωρικού άλατος με HCl, επομένως λαμβάνουμε μια σταθερή λευκή (στην περίπτωση του υδροχλωρικού άλατος της μεξαμίνης) στερεή ουσία αντί για το καφετί στερεό που καλύτερα να αποθηκεύετε στην κατάψυξη freebase.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Εννοούσα 5-meo-dmt, και αυτή ήταν η φυσική μου σκέψη επειδή είναι καπνίσιμη σε αυτή τη μορφή και είναι μια φυσική μορφή, που εμφανίζεται στα φυτά και στο έκκριμα των φρύνων του ποταμού Κολοράντο. vit παρασκευάζεται επίσης εύκολα μέσω διμεθυλίωσης εάν η μονοαμίνη την τελική θέση του τμήματος αιθανίου. Έχει πολλές αποδεδειγμένες ευεργετικές επιδράσεις που δεν έχουν αποδειχθεί στη διαλκυλική ποικιλία και 30 mg δοσολογία για μια πρωτοποριακή εμπειρία
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
όλα αυτά τα υλικά είναι νόμιμα διαθέσιμα για να τα αγοράσω. ive διάβασα τα σχόλια και είδα ότι δεν είναι ενεργό και είναι πρόδρομος για άλλες χημικές ουσίες 5meo. Θα είναι εύκολο να φτιάξετε 5 meo mipt, είναι η μόνη χημική ουσία που με ενδιαφέρει στις τρυπταμίνες. dipt θα λειτουργούσε επίσης.
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Λοιπόν, η μελατονίνη είναι διαθέσιμη σε μεγάλες ποσότητες σε σχετικά χαμηλή τιμή και η μελαμίνη είναι εύκολο να ληφθεί από αυτήν σε αξιοπρεπείς αποδόσεις, η 5-MeO-trypamine πωλείται επίσης από κάποιους εδώ σε αυτό το φόρουμ (ελέγξτε τις καταχωρήσεις). Από το εμπόριο η μεξαμίνη (5-MeO-τρυπαμίνη) είναι καλύτερη, δεδομένου ότι μπορεί να αναμένεται να έχει μεγαλύτερη καθαρότητα. Η αντίδραση αλκυλίωσης γίνεται συμβατικά με φορμαλδεΰδη και STAB (τριακετοξυβοροϋδρίτης Na), οι αποδόσεις είναι καλύτερες αν χρησιμοποιήσετε ένωση προσθήκης δισουλφίτη φορμαλδεΰδης αλλά και απλή, καθώς και NaBH4 αντί για STAB. Το 1,2-διχλωροαιθάνιο φαίνεται να είναι ο διαλύτης της επιλογής για τον ένα ή τον άλλο λόγο. Στην υγειά μας!
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Τα συμμετρικά προϊόντα είναι ευκολότερο να παρασκευαστούν, όπως η DMT, η DET, η DPT και η DIPT που έχει περίεργες επιδράσεις στη διισοπροπυλική τρυπταμίνη (χωρίς 5MeO) οι επιδράσεις είναι 100% ακουστικές. Το 5MeO-MIPT είναι δροσερό αλλά πιο δύσκολο να παρασκευαστεί επίσης από τη μεξάμη.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι πραγματικά νέος σε όλα αυτά και έχω διαβάσει εκτενώς για τις χημικές ουσίες που μπορώ να παρασκευάσω μέσω της νόμιμης οδού. Η 5-μεο-τρυπταμίνη είναι η μόνη πρόδρομη ουσία που μπορώ να φτιάξω επειδή όλα τα αντιδραστήρια και οι χημικές ουσίες που απαιτούνται για αυτό είναι νόμιμα στη χώρα μου και αρκετά φθηνά εκτός από τη μελατονίνη. Για τα υπόλοιπα χημικά χρειάζομαι τουλάχιστον 1 παράνομη πρόδρομη ουσία. Έτσι επιλέγω το 5-meo προς το παρόν. Έχω μια ερώτηση - Έχω κάνει βασική εκχύλιση DMT από MHRB ξέρω ότι αυτό είναι πολύ εύκολο σε σύγκριση με τη σύνθεση των χημικών που συζητούνται εδώ, αλλά είμαι καλός ακόλουθος οδηγιών. Πιστεύετε ότι ως εντελώς αρχάριος μπορώ να ακολουθήσω τις οδηγίες και να συνθέσω 5 meo mipt ή τουλάχιστον οποιοδήποτε από τα χημικά εκτός από το mipt. ? αυτό βασίζεται καθαρά στην περιέργειά μου και δεν έχω καμία πρόθεση να επεκτείνω την κλίμακα και να πουλήσω. Και πραγματικά δεν θέλω να αγοράσω γκρίζα νόμιμα χημικά από το εξωτερικό. αν και δεν έχουμε καμία ανάλογη πράξη εξακολουθώ να μην θέλω να διακινδυνεύσω να παραγγείλω πρόδρομη ουσία τρυπταμίνης. σε 100 $ μπορώ να πάρω όλα τα χημικά που αναφέρονται σε αυτή τη θέση. και άλλα 100 $ για τα γυάλινα σκεύη im καλό να πάει. τι προτείνετε;
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
εννοείτε ότι μπορώ να παρασκευάσω DMT,DET,DPT με πρόδρομη ουσία τρυπταμίνης και είναι ευκολότερο από 5-meo-mipt από πρόδρομη ουσία τρυπταμίνης; συγγνώμη για την ηλίθια ερώτηση είμαι νέος εδώ και προσπαθώ να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα με όλες τις χημικές ορολογίες.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Από τη μελατονίνη μπορείτε να πάρετε 5MeODMT, 5MeODET και só on. Για τις απλές όπως η DMT, η DET και só on ξεκινάτε από την τρυπταμίνη.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
θα ήταν εύκολο να παρασκευαστεί mipt από τρυπταμίνη; Αν ακολουθήσω σωστά τις οδηγίες; Ή μήπως είναι πιο περίπλοκο από τις οδηγίες που δίνονται;
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Καλή ερώτηση, η αλκυλίωση του αζώτου πραγματοποιείται μέσω του προσωρινού σχηματισμού μιας ιμίνης (διπλά συνδεδεμένος άνθρακας με άζωτο) η οποία ανάγεται από το STAB το οποίο είναι το πιο εκλεκτικό για αναγωγές ιμίνης. Αν θέλετε και οι δύο υποκαταστάτες του αζώτου να είναι πανομοιότυποι είναι πολύ πιο απλό με την προσθήκη στοιχειομετρικής ποσότητας π.χ. φορμαλδεΰδης για το μεθύλιο. Για το mipt πρέπει να επεξεργαστείτε την τρυπταμίνη (με ή χωρίς MeO στο 5) υποθέτω πρώτα με ακετόνη και μετά να αναγάγετε σε RHN-iPr την ιμίνη ακολουθούμενη από επεξεργασία με φορμαλδεΰδη και αναγωγή. Τα αλκυλαλογονίδια είναι περιβόητα για το σχηματισμό του άλατος αλογόνου τεταρτοταγούς αμμωνίου, οπότε αποκλείεται το MeI. Ένας άλλος παράγοντας είναι το θειικό διμεθύλιο, αλλά αυτό είναι σοβαρά επικίνδυνο. Ακετονική ιμίνη και στη συνέχεια αναγωγή ακολουθούμενη από κατεργασία με Me2SO4 όπως το βλέπω εγώ.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Μπορεί επίσης να είναι πιθανό η υδρόλυση της μελατονίνης να είναι απλούστερη και πιο αποδοτική από την αποκαρβοξυλίωση της τρυπτοφάνης. Υπάρχει επίσης ένα χάσμα στην τιμή... όσον αφορά την τρυπτοφάνη θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η LD (racêmic) είναι εξίσου καλή με την οπτικά καθαρή L-Trp μόνο και μόνο στην περίπτωση που είναι φθηνότερη. Έχω δει μελατονίνη σούπερ προσιτή μέχρι και σε ποσότητες κιλού, αν αγοράσεις όπως το τέταρτο του κιλού ή περισσότερο ... 15-25γρ θα το εκτιμούσα επίσης. Έχω περίπου 5γρ και πρέπει να την υδρολύσω, είχα επιτυχία με μεθανολικό ΚΟΗ.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Εκτιμώ πραγματικά τη λεπτομερή απάντησή σας. Ive checked a thread where the user has succesfully made mipt. Πρέπει να το δοκιμάσω; Είμαι εντελώς αρχάριος, αλλά μπορώ να ακολουθήσω καλά τις οδηγίες. Τι σκέφτεστε για τη σύνθεση της τρυπταμίνης και στη συνέχεια του mipt από έναν εντελώς αρχάριο;
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
στη χώρα μου κοστίζει 200$ για ένα κιλό μελατονίνης. αλλά με 20$ μπορώ να πάρω 100G μελατονίνης. οι υπόλοιπες χημικές ουσίες είναι κάτω από 10$.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
επίσης im καθόλου δεν ψάχνει να επεκτείνει και να πουλήσει αυτό. αυτό είναι καθαρά με βάση την περιέργειά μου να δοκιμάσω να φτιάξω αυτή την ουσία και μόνο για προσωπική κατανάλωση. έτσι ακόμα και αν έχω 2G από κάθε χημική ουσία im περισσότερο από ευτυχισμένος! χαχα χα!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Χαίρομαι που δεν σκέφτεστε το οικονομικό όφελος όταν κάνετε Χημεία. Το συναίσθημα που νιώθεις όταν παίρνεις κάτι που έφτιαξες μόνος σου ή πήρες από κάποιον που νόμιζες ότι είναι η παρασκευαστική σκοτεινή τέχνη. Αυτή τη στιγμή απολαμβάνω κάποιο D-amp από έναν φίλο που έγινε χημικός μηχανικός από την πρότασή μου. Η τιμή σας για τη μελατονίνη είναι πολύ καλή, μακάρι να μπορούσα να την αποκτήσω σε τόσο χαμηλή τιμή, αλλά και πάλι έχω μόνο ένα μικρό μέρος του πρώην εργαστηρίου μου και πρέπει να αγοραστούν κάποια κρίσιμα στοιχεία που λείπουν. Δούλεψα με τρυπταμίνη τόσο στο εργαστήριο στο σπίτι μου όσο και σε ακαδημαϊκό περιβάλλον και σας συνιστώ να κάνετε τουλάχιστον δύο συμμετρικά προϊόντα dimehyjl και diisopropyl, τότε μπορεί να ξέρετε τον τρόπο σας για να κάνετε mipt. Καθώς η μελατονίνη σας είναι τόσο προσιτή δεν βλέπω κανένα νόημα να εξασκηθείτε με μη υποκατεστημένη τρυπταμίνη. Να είστε προσεκτικοί με την κατανάλωση ή την τυχαία αλληλεπίδραση με τα 5MeO είναι ισχυρά και προτιμάται να λαμβάνονται πρόθυμα σε μια κατάλληλη στιγμή. Έκανα την υδρόλυση της μελατονίνης και κάποιο ατύχημα με οδήγησε στην ανακάλυψη ενός ωραίου τρόπου να την καθαρίσω καλά, αλλά αυτό το σημειωματάριο έχει χαθεί.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
ανυπομονώ να ξεκινήσω το ταξίδι. τα χημικά είναι φθηνά εδώ, αλλά δεν έχω εμπειρία στην αγορά τους, οπότε πρέπει να ερευνήσω πολύ πριν αγοράσω. Σίγουρα θα δοκιμάσω πρώτα τις πιο εύκολες ουσίες που αναφέρατε. Ναι, αυτά τα 5 meo είναι ενεργά σε mg. θα είμαι σίγουρος ότι θα είμαι προσεκτικός. ευχαριστώ για τη βοήθεια. :D
 

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 6, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Μεγάλη σύνθεση :)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Βρίσκομαι ουσιαστικά στην ίδια κατάσταση με τον OP μόνο που iv δοκίμασε την κετονική κατάλυση oof τρυπτοφάνη σε τρυπταμίνη χρησιμοποιώντας κυκλοεξανόνη.
Iv προσπάθησα τρεις φορές σύμφωνα με τη βιβλιογραφία του ροδίου και δύο από τις φορές η τρυπτοφάνη δεν διαλύθηκε καν, όλα έγιναν απλά σκούρα (ο διαλύτης) καφέ και η γλίτσα (που υποθέτω ότι ήταν μη μετατρεπόμενη τρυπτοφάνη) ήταν κίτρινη.
Στη δεύτερη εκτέλεση σκέφτηκα ότι γάμα το και πρόσθεσα πολύ περισσότερη κυκλοεξανόνη και διαλύθηκε η τρυπτοφάνη.
Στη συνέχεια το ανακάτεψα με DCM ή χλωριούχο μεθυλένιο και τώρα πρέπει να αγοράσω λίγη μαγειρική σόδα ή διττανθρακική σόδα για να το πλύνω.
Στη συνέχεια θα παρατηρήσω τι θα συμβεί - ίσως χρειαστεί να το βάλω στην κατάψυξη για να συντριβεί η τρυπταμίνη - αν όντως υπάρχει κάποια εκεί μέσα!
Όσον αφορά την κίτρινη γλίτσα, έκανα το ίδιο. Την εκχυλίζω με DCM και στη συνέχεια θα την πλύνω - αυτό που με αποθαρρύνει είναι ότι δεν έπαψε ποτέ να είναι σκόνη στον πυθμένα της φιάλης. Απελευθέρωσε ένα φορτίο φυσαλίδων, αλλά αυτό το κάνει όταν παλινδρομεί ούτως ή άλλως🤣
θα έλεγα - επίσης ως εντελώς αρχάριος, αυτή είναι μια αρκετά δύσκολη αντίδραση για να την πετύχεις σωστά.
iv δοκίμασε επίσης τη μέθοδο μετατροπής της μέντας ή του δυόσμου χωρίς επιτυχία.
Tbh, τώρα σκέφτομαι απλά να χρησιμοποιήσω την κυκλοεξανόνη για μια άλλη αντίδραση με μια συγκεκριμένη ουσία που εξάγεται και παρασκευάζεται από πιπέρι. Με εξέπληξε το πόσο εύκολο φαίνεται.
Μακάρι κάποιος να έγραφε σωστά τις συνθέσεις (εκτός αν είμαι μόνο εγώ).
Πρέπει να μελετήσω λίγο περισσότερο το TLC - έχω τις πλάκες πυριτίας και τα μικροσκοπικά γυάλινα σωληνάκια γι' αυτό.
Νομίζω ότι το YouTube χρειάζεται για να καθαρίσω το εκχύλισμα μαύρου πιπεριού, που έχω, σε πιπερίνη και στη συνέχεια σε πιπεριδίνη.
Από εκεί και πέρα, ΓΝΩΡΙΖΩ ότι η κυκλοεξανόνη μπορεί να είναι εξαιρετικά χρήσιμη για την παραγωγή PCC.
και πάλι, δεν ψάχνω να επεκτείνω ή να πουλήσω - αυτές οι μέρες έχουν περάσει προ πολλού. Έκανα το τέντωμα μου για την πώληση και τώρα μένω στον εαυτό μου.
Σκέφτομαι ότι ακόμη και αν μπορώ να μετατρέψω ένα γραμμάριο τρυπτοφάνης σε τρυπταμίνη - για μένα, αξίζει τον κόπο.
Έχω ουσιαστικά δώσει στον εαυτό μου ένα χρόνο για να παράγω DMT, DET, DPT αντί να εξάγω απλά το φλοιό της ρίζας, αν μπορώ να το καταλάβω θα μπορούσα να φτιάξω αρκετή DMT για τον εαυτό μου για μια ζωή...🤷‍♂️🤔👍
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Μπορεί να μην έχετε παρατηρήσει ότι η κυκλοεξανόνη είναι ένα καρβονύλιο και σε άνυδρες συνθήκες έτοιμη να αντιδράσει με την αμίνη για να σχηματίσει την κυκλοεξυλ ιμίνη, μπορεί απλώς να είναι λιγότερο εφαρμόσιμη στη συγκεκριμένη περίπτωση. Είχα διαβάσει tihkal για χρόνια πριν καταλάβω ότι το χλωριούχο οξαλύλιο μπορεί να αντιδράσει με δύο μοριακά ισοδύναμα ινδόλης και να χαλάσει οριστικά την εν λόγω παρτίδα. Ήξερα ως γεγονός ότι οι τρυπταμίνες χρειάζονται περισσότερη εμπειρία και προσεκτικές λεπτομέρειες για την επεξεργασία, όπως η θερμοκρασία του εργαστηρίου, η υγρασία του περιβάλλοντος και το αδρανές αέριο. Είναι αλήθεια ότι το LAH είναι ξεπερασμένο και θα πρέπει να πάρει κανείς πράγματα όπως το Red-Al για την ασφαλή αναγωγή των ινδολ-3-υλ-γλυοξυλαμιδίων σε τρυπταμίνες χωρίς κίνδυνο πυρκαγιάς.
 
Top