Σύνθεση Alpha-PVP (κλίμακα 1-10kg). Πλήρες εκπαιδευτικό βίντεο.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
θα έπρεπε να έχει λειτουργήσει
ποιο είναι το αποτέλεσμα;
 

spaggydee

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 27, 2022
Messages
12
Reaction score
18
Points
3
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Η ζωή μπήκε στη μέση μαζί με μερικά πειράματα που κατανάλωναν το χρόνο μου.


Είχα μια χούφτα λίγες επιτυχημένες συνθέσεις που είχαν χαμηλές αποδόσεις και έχω μια χούφτα συνθέσεις που δεν απέδωσαν τίποτα. Έχω αποθηκεύσει όλα τα "μητρικά ποτά" τόσο από επιτυχημένες όσο και από ανεπιτυχείς προσπάθειες.

Τώρα έχω περίπου 2 γαλόνια αυτού του μητρικού υγρού, το μεγαλύτερο μέρος του είναι πιθανώς νερό και αλάτι νατρίου και μόλυνση ανθρακικού άλατος.

Καμία συμβουλή για τη μείωση ή/και την εξαγωγή του προβλεπόμενου προϊόντος;
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Πόση μεθυλαμίνη θα χρησιμοποιούσε κανείς για 1 κιλό bk ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Τα 262 g είναι το απόλυτο ελάχιστο, ρεαλιστικά 280 g - 300 g.
Δηλαδή 700 g - 750 g 40% διαλύματος MeNH2 σε νερό, δείτε τη σύνθεση 4-MMC που χρησιμοποιεί EtOAc για την επεξεργασία/κρυστάλλωση, καθώς δεν θα λειτουργήσει όπως περιγράφεται εδώ για το νερό.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Βέβαια. πήγαινα μετά την πρώτη ανάρτηση στο νήμα που δεν αναφέρει αλκάλιο. Το καλύτερο αλκάλιο θα ήταν το ανθρακικό καίσιο, αλλά το ανθρακικό κάλιο είναι γνωστό ότι λειτουργεί επίσης, προσωπικά δεν θα χρησιμοποιούσα MeNH2 σε νερό ούτως ή άλλως, αν και μια ορισμένη ποσότητα νερού δεν βλάπτει, που παίρνει πραγματικά πολύ. Θα χρησιμοποιούσα 1,2 ισοδύναμα. MeNH2.HCl και Τριαιθυλαμίνη για να ελευθερώσω τη μεθυλαμίνη από το άλας και να απομακρύνω το σχηματιζόμενο HBr.

Δεν είμαι επίσης σίγουρος για το πόσο δραστική είναι η προκύπτουσα ένωση, έχω την αίσθηση ότι η πυροβαλερόνη μπορεί να είναι ανώτερη. Οποιαδήποτε γνήσια γνώση σχετικά με αυτό το ερώτημα θα εκτιμηθεί.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
γιατί χρειάζεστε το ανθρακικό καίσιο; )))))))))
το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να δεσμεύσετε το υδροβρωμικό οξύ ώστε να μην αντιδράσει με τη μεθυλαμίνη...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Το σέσιον δεν είναι απαραίτητο αλλά προτιμάται, βλ. το συνημμένο άρθρο.
 

Attachments

  • DMBJKRIZ3t.pdf
    131.6 KB · Views: 774

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
μιλάμε για αμινοκετόνη, στο δίπλωμα ευρεσιτεχνίας απλώς για αμίνη. Νιώθετε τη διαφορά;
η αντίδραση πηγαίνει καλά ούτως ή άλλως, μόνο αλκάλιο μπορεί να προστεθεί για να σωθεί η πρωτογενής αμίνη. το αλκάλιο θα απελευθερώσει μόνο την πρωτογενή αμίνη από το υπόλοιπο οξύ
ναι, ξέχασες ότι οι αμινοκετόνες σε έντονα αλκαλικό περιβάλλον είναι επιρρεπείς στο σχηματισμό πιπεραζινών, κατ' αναλογία με τη μεφεδρόνη.
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Υποκατάσταση Sn2 σε μια βρωμοκετόνη, σίγουρα. Για ποια πατέντα μιλάτε; Δεν ανέφερα καμία πατέντα.
Η όλη σούπα είναι έντονα αλκαλική σε κάθε περίπτωση, η υποκατάσταση δεν θα λειτουργούσε με το άλας μιας αμίνης. Για την απομάκρυνση του σχηματιζόμενου HBr μπορεί να χρησιμοποιηθεί τριαιθυλαμίνη, επίσης για τη μετατροπή του MeNH2.HCl στη βάση χωρίς να δημιουργηθεί νερό.

Δεν γνωρίζω για το σχηματισμό της πιπεραζίνης, θα μπορούσατε να μου υποδείξετε κάπου που αναφέρεται αυτό, κάποιες παραπομπές θα ήταν πολύ καλές.

Θα μπορούσε κανείς να σκεφτεί να προσθέσει μια μικρή ποσότητα NaI για να καταλύσει το Sn2 όταν το κάνει σε πρωτικούς διαλύτες ή παρουσία νερού.

Ένα ενδιαφέρον ερώτημα είναι βέβαια αν και αν ναι σε ποια ποσότητα γίνεται ο σχηματισμός της υδροξυιμίνης και αν όχι μια απλή θέρμανση των οργανικών προϊόντων σε κατάλληλο διαλύτη θα αναδιατάξει αυτή την ιμίνη στην επιθυμητή αμινοκετόνη.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
κατ' αναλογία με την αντίδραση με τη μεφεδρόνη, τα αλκάλια καταλύουν το σχηματισμό των πιπεραζινών. δεν υπάρχει χρόνος για αναζήτηση, μια πρόχειρη αναζήτηση δείχνει την αντίδραση συμπύκνωσης της α-αμινοκετόνης σε πιπεραζίνη σε μια έντονα αλκαλική αντίδραση (ναι, δεν είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεστε, αλλά συν ή πλην είναι παρόμοιο).
Ναι, σωστά, δεν είναι πατέντα, δεν το πρόσεξα. Σε κάθε περίπτωση, αν εγκαταστήσετε τη σύνθεση, ενημερώστε με για τα αποτελέσματα
 

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Ευχαριστώ όλους θα προσπαθήσω να συνθέσω πυρρολιδίνη απευθείας από l-προλίνη και ανθρακικό χαλκό Έχω απλά αυτό το βαρέλι 55gal του 40% που βρίσκεται γύρω μια μέρα θα βρει μια καλή χρήση
 

VamonosPest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
20
Reaction score
25
Points
3
Είναι δυνατή η χρήση ξυλενίου αντί οξικού αιθυλεστέρα;
 

Undercoverfedboy

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με αυτή τη διαδικασία. Στο βίντεο τα βήματα 13 και 15 παραλείπονται; Προσθέτετε υδροξείδιο του νατρίου στο διάλυμα και σε ποια ποσότητα; Προσπάθησα τη διαδικασία χθες το βράδυ και το νερό έπεσε στον πυθμένα. Οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί πολύ! Επεξεργασία: το βήμα της αλογόνωσης είναι το ζητούμενο.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Πόσο εύκολο θα ήταν αυτό για το domaine με ελάχιστο έως καθόλου backgrounf στη χημεία; Επίσης, ποιος θα ήταν ο προϋπολογισμός για την προμήθεια όλου του υλικού;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Αν το εννοείτε σοβαρά, τότε γράψτε σε εμένα ή σε κάποιον άλλο ειδικό στον προσωπικό τομέα και θα σας τα πούμε όλα. Η σύνθεση της α-pvp είναι μία από τις απλούστερες.
 

fuctupkornfan

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
1
Σίγουρα φαίνεται να είναι η φθηνότερη επιλογή και δεδομένου του πόσο δύσκολο είναι να βρεθεί αυτό το προϊόν. Μπορεί να είναι και η ευκολότερη. Είμαι απλά περίεργος για το ποιες νομικές συναινέσεις θα μπορούσαν να δοθούν για την prrsonal χρήση του;
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
το στάδιο της βρωμινοποίησης παράγει πραγματικό βρώμιο ως παραπροϊόν;
 

Shehry

Don't buy from me
Member
Joined
May 22, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας σεβαστά μέλη, έχω μια ερώτηση λόγω των μικρών μου γνώσεων χημείας. παρακαλούμε ανατρέξτε στο στάδιο 2. Αμινοποίηση, σημείο 9, Μετά την απόσταξη του οξικού αιθυλεστέρα προστίθεται ακετόνη και στη συνέχεια προστίθεται HCl για την κρυστάλλωση του άλατος pvp.HCl. Η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάποια μη αντιδρώσα Πυρρολιδίνη σε αυτό το στάδιο, θα αντιδράσει και αυτή με το HCl και θα μετατραπεί σε υδατοδιαλυτό άλας ως Pyrrolidine.HCl. Ως εκ τούτου, θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να απαλλαγούμε από αυτό το επικίνδυνο και ανεπιθύμητο χημικό. Γιατί το μίγμα αντίδρασης δεν πλένεται με νερό μετά την πλήρη ανάμιξη της πυρρολιδίνης και πριν από την απόσταξη του οξικού αιθυλεστέρα για να απαλλαγούμε από τυχόν μη αντιδρώσα πυρρολιδίνη. Είμαι βέβαιος ότι η ανησυχία μου θα είναι λανθασμένη, αλλά πώς...; παρακαλώ διδάξτε με για την ικανοποίησή μου. Εύχομαι καλή τύχη σε όλους.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Σε αυτή τη σύνθεση θεωρείται ότι το υπόλειμμα πυρρολιδίνης θα εξατμιστεί κατά την απόσταξη με οξικό αιθυλεστέρα. Εάν δεν αποσταχθεί, μπορεί να πλυθεί με νερό.
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
MONKEY DUST - MDPV

Είναι το ίδιο με το a-PVP;

Ποια είναι η διαφορά κατά την προσπάθεια σύνθεσης του MDPV;...
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
Μου έχουν πει να φτιάξω:
MDPHP/MDPV

Είναι η ίδια διαδικασία με την παρασκευή a-pvp

Αλλά χρησιμοποιήστε αυτό το αντιδραστήριο:
CAS No. 63740-98-7
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ είναι ποια χημική ουσία αντικαθίσταται στη διαδικασία??????

Ποιο από τα δύο: Βαλεροφαινόνη (CAS 1009-14-9) ή 2-βρωμοβαλεροφαινόνη.
Αντικαθίσταται με:
1-(Benzo[d][1,3]dioxol-5-yl)pentan-1-one

Για να φτιάξετε τη σκόνη πιθήκου ?????
 

Ukspice

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 5, 2022
Messages
29
Reaction score
8
Points
3
@William Dampier

Χρειάζεστε βοήθεια με μετρήσεις

Αντί να χρησιμοποιείτε :Valerophenone
Θα αγοράσω υγρό : 2-Bromovalerophenone

Αν θέλω να χρησιμοποιήσω 1 λίτρο

2-Bromovalerophenone


Ποια είναι η ποσότητα αντιδραστηρίων που θα χρειαστώ ανά 1 λίτρο:


-Υδροβρωμικό οξύ (HBr) 48%;?

-υπεροξείδιο του υδρογόνου (H2O2) 35%;

-Πυρρολιδίνη (CAS 123-75-1);;;;;

-Οξικός αιθυλεστέρας;???

-Ανθρακικό νάτριο (Na2CO3) 20% aq διάλυμα;;;;;

-Διεθυλαιθέρας (Et2O) ????

-EtOH 50 ???

-Διβενζοϋλο-D- τρυγικό οξύ ??

-Διχλωρομεθάνιο (CH2Cl2) 830 ml,

-Ηεξάνιο ????

Υδροχλωρικό οξύ conc. 35% (HCl);.??

ΘΑ ΒΟΗΘΟΎΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΑΝ ΜΠΟΡΟΎΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΏΣΕΤΕ ΜΕΤΡΉΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΉΣΗ 1 ΛΊΤΡΟΥ 2-ΒΡΩΜΊΟΥ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ?????

Έτσι ώστε να μπορώ να υπολογίσω το κόστος ανά αντίδραση, επίσης είναι η εκτίμηση της απόδοσης περίπου 20% απώλεια
1 λίτρο = 800g a-pvp;
 
Top