Σύνθεση αμφεταμίνης μέσω αναγωγής οξίμης P2P

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Γεια σας, υπέροχη γραφή!
Έτσι manny σεβασμό για u παιδιά φέρνοντας αυτό επάνω / πάρτε το χρόνο να μοιραστείτε μαζί μας!
Αλλά 1 πράγμα με προβληματίζει.
Αυτό το φόρουμ με δίδαξε ότι η αμφεταμίνη πρέπει να είναι λευκή, άλλα χρώματα είναι (ελαττωματικά) που σχετίζονται με τη σύνθεση, πρόδρομες ουσίες/ υπολείμματα δηλητηρίων...
Ξέρω ότι είναι σύνηθες να υπάρχει μια μικρή αλλαγή χρώματος στο τελικό προϊόν, αλλά το τελικό σας προϊόν είναι απλά πλήρες κίτρινο/πορτοκαλί χρώμα ?
Τι συμβαίνει με αυτό;
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Γεια σου, alterego!
Ναι, ότι το γεγονός ότι η καθαρή αμφεταμίνη έχει λευκό χρώμα.
Το κίτρινο χρώμα της αμφεταμίνης οφείλεται συγκεκριμένα στην οξείδωσή της.
Για παράδειγμα, κατά την εξάτμιση του διαλύτη κατά τον βρασμό της και κατά την αποθήκευση με έκθεση στον αέρα.
Επιπλέον, το κίτρινο χρώμα μπορεί να αποδοθεί σε προσμίξεις αλάτων σιδήρου και θειικού νατρίου.
Σε μελλοντική έρευνα, θα το μελετήσουμε περαιτέρω και θα δημοσιεύσουμε νέα ερευνητικά δεδομένα.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Το βίντεο που αναφέρετε αφορά την αναγωγή με βορειοϋδρίτη νατρίου; Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με αυτή τη σύνθεση.... μπορείτε να με βοηθήσετε; Έχω πετύχει μία φορά και όλες οι υπόλοιπες ήταν αποτυχίες. Το έχω κάνει αρκετές φορές όπου μπορώ σίγουρα να απαντήσω λεπτομερώς τι κάνω, οπότε πιθανόν να μπορείτε να βοηθήσετε πολύ γρήγορα... ευχαριστώ...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
2070 g Μεθυλαμίνη.HCl
1280 g NaOH
5000 ml Μεθυλική αλκοόλη

Αλκοόλ σε μια κανάτα των 10 λίτρων με καπάκι που κλείνει καλά, όλο το Methylamine.HCl στην κανάτα, ανακινήστε και περιμένετε λίγο μέχρι να διαλυθεί το μεγαλύτερο μέρος, στη συνέχεια βάλτε την κανάτα σε ένα μεγάλο κουβά με παγωμένο νερό και προσθέστε το NaOH σε μερίδες. Ανακινήστε και περιμένετε μέχρι να φύγει και πάλι η πίεση στην κανάτα και στη συνέχεια προσθέστε την επόμενη μερίδα. Όταν προστεθούν όλα και φύγει η πίεση, φιλτράρετε μέσα από ένα μεγάλο φίλτρο καφέ για να αφαιρέσετε το αλάτι. Ξεπλύνετε το αλάτι στο φίλτρο με λίγη ακόμη μεθανόλη. Όσο πιο κρύο τόσο λιγότερο βρωμάει αλλά θα βρωμάει.
Αυτό δίνει ένα περίπου 20% διάλυμα μεθυλαμίνης σε μεθανόλη (κατά βάρος, είναι πάντα κατά βάρος).
Αυτό το διάλυμα περιέχει επιπλέον και νερό, περίπου 580 ml για την ακρίβεια, αν θέλετε να απαλλαγείτε από το νερό θα πρέπει να στεγνώσετε το μείγμα με ένα μείγμα KOH και CaO (ασβέστης) - 2 kg από αυτό θα πρέπει να κάνουν.
Εναλλακτικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί μεθοξείδιο του νατρίου αντί για NaOH, αυτό θα παράγει άνυδρη μεθυλαμίνη σε μεθανόλη απευθείας.
Με τη μέθοδο αυτή είναι δυνατό να επιτευχθεί ποσοστό έως και 30%, αλλά δεν συνιστάται. Το 20% είναι μια χαρά.
 
Top