Question Καλύτερος τρόπος για την ανακρυστάλλωση κρυστάλλων P2NP

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για την ανακρυστάλλωση κρυστάλλων P2NP για την καθαρότητα; Ποιος διαλύτης πρέπει να χρησιμοποιηθεί;

Υπάρχουν άλλες λεπτομέρειες που πρέπει να γνωρίζετε;
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
δυσκολεύομαι να απαλλαγώ από όλα τα ίχνη ενεργού άνθρακα από τους κρυστάλλους P2NP ακόμη και με διήθηση υπό κενό με χρήση ακετόνης ή/και του διαλύτη στον οποίο διαλύθηκε.

μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να απομακρύνω πλήρως κάθε ίχνος ενεργού άνθρακα από τους κρυστάλλους P2NP;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Θα το δοκιμάσω. Τι κροκιδωτικό θα συνιστούσατε;
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
δοκίμασα το κροκιδωτικό. πρώτα διέλυσα το P2NP σε μεθανόλη, στη συνέχεια πρόσθεσα το κροκιδωτικό σε ποσότητα ίση με την ποσότητα του P2NP που είχα. το ανακάτεψα για 1 ώρα στους 120C περίπου, στη συνέχεια το έχυσα γρήγορα σε ένα ποτήρι ζέσεως και το έβαλα στην κατάψυξη. αφού το έβγαλα την επόμενη μέρα ήταν ένα διαυγές σκούρο πρασινωπό διάλυμα χωρίς τίποτα να έχει κρυσταλλωθεί, αλλά υπήρχε ένα μικροσκοπικό μαύρο ίζημα στον πυθμένα. (χρησιμοποίησα μια μικροσκοπική ποσότητα P2NP περίπου 100mg).

νομίζω ότι θα πρέπει να παραλείψω το βήμα του άνθρακα αν δεν μπορέσω να αφαιρέσω όλα τα ίχνη του.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ο σκοπός του κροκιδωτικού είναι να συσσωματώσει τα σωματίδια ώστε να μπορείτε να τα φιλτράρετε.
Επίσης, πρέπει να χρησιμοποιείτε ενεργό άνθρακα σε τεμάχια, όχι σε σκόνη.
Αλλά έχετε δίκιο, καλύτερα να ξεκινήσετε από την αρχή.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ναι, συγγνώμη, ξέχασα να πω ότι φιλτράρισα το διάλυμα μετά την έκχυση από τη φιάλη βρασμού και πριν το βάλω στην κατάψυξη.

Δεν ήξερα ότι ο ενεργός άνθρακας έπρεπε να είναι σε κομμάτια.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Συγγνώμη για την άγνοιά μου, γιατί θέλετε να ανακρυσταλλώσετε τους κρυστάλλους P2NP; τόσο χαμηλή καθαρότητα έχουν οι δικοί σας; Έχω μιλήσει με έναν Κινέζο προμηθευτή στο Alibaba, ο οποίος προσφέρει καθαρότητα 99%.
Νομίζω ότι κάνατε μόνος σας τη χημική σύνθεση του P2NP.
Σας ευχαριστώ!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
όχι, απλώς συνιστάται να το κάνετε αν πρόκειται να συνεχίσετε να κάνετε σύνθεση αμφεταμίνης με αυτό, επειδή η απόδοση της αμφεταμίνης εξαρτάται προφανώς σε μεγάλο βαθμό από την καθαρότητα των κρυστάλλων P2NP, οπότε συνιστάται η ανακρυστάλλωση.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
ΕΝΕΡΓΌΣ ΆΝΘΡΑΚΑΣ ΣΕ P2NP???? Εγώ φτιάχνω το δικό μου με Nitro Benz GAA και Cyclo πώς παίρνετε ενεργό άνθρακα από αυτό; Συγγνώμη, απλά είμαι περίεργος.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
χρησιμοποιείται μόνο για τον καθαρισμό του P2NP, όχι για τη σύνθεσή του.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
επίσης, μπορεί κάποιος να μου συστήσει πώς να απαλλαγώ από τους λεκέδες ενεργού άνθρακα στο εσωτερικό του χωνιού buchner; Δοκίμασα υδροξείδιο του νατρίου και το διάλυμα καθαρισμού που βρήκα στο BB που αποτελείται από υδροξείδιο του νατρίου και αιθυλική αλκοόλη, αλλά τίποτα δεν λειτουργεί
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Έχετε τέτοιες μικρές μεταλλικές μπάλες, περίπου 50 τεμάχια, οι οποίες χρησιμοποιούνται επίσης για καράφες κρασιού; Έτσι επιτυγχάνετε έναν μηχανικό καθαρισμό με τριβή, σε περίπτωση που η βούρτσα δεν είναι αρκετή.
Και παίρνεις 35% HCL συν αιθανόλη, αναλογία 1:3 και δίνεις όλο το χρόνο να δράσει, μέχρι στιγμής έχω διαλύσει τα πάντα.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ναι, αλλά οι λεκέδες βρίσκονται στα τοιχώματα μεταξύ της πλάκας φίλτρου και του κάτω προσαρμογέα σωλήνα, οπότε δεν υπάρχει τρόπος να τους φτάσω φυσικά. δεν έχω χρησιμοποιήσει το διάλυμα hcl πριν, οπότε ευχαριστώ γι' αυτό. θα το δοκιμάσω και θα δω.
 
Top