Ισομερισμός της κανναβιδιόλης (CBD) σε ψυχοδραστικά κανναβινοειδή

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
GqYXjsEBI7


Μαγείρευα CBD και κατά λάθος πρόσθεσα NAoh στο μείγμα, νομίζω ότι η ισομερίωση σταμάτησε. Σχηματίστηκαν 2 στρώματα, μπορεί κάποιος να μου πει τι σχηματίστηκε; Είναι ένας καλός τρόπος για την εξαγωγή εκχυλίσματος THC;

Χρησιμοποιώ μεθανόλη και HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, σε ποιο στάδιο έχετε προσθέσει NaOH;

Η απάντηση μπορεί να δοθεί από την ανάλυση HPLC.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Μετά από 2 ώρες ισομερισμού, σχηματίστηκε ένα έλαιο αλλά έχει δυσάρεστη οσμή και δεν ξέρω πώς να το καθαρίσω.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Κατά την προσθήκη του Naoh, οι δύο φάσεις διαχωρίστηκαν και νομίζω ότι η αντίδραση σταμάτησε. Προσπάθησα να το πλύνω με πολλούς τρόπους, αλλά δεν μπορώ να απαλλαγώ από αυτή την άσχημη μυρωδιά.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Τι είναι καλύτερο το οξικό οξύ ή το υδροχλωρικό οξύ; Έχω αφήσει ένα λάδι με μια αηδιαστική μυρωδιά που κάνω για να το καθαρίσω ή να εξαγάγω το καθαρό cbd loas από μεθανόλη
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Όταν προσθέτετε νερό κορεσμένο σε NAOH για να εξουδετερώσετε το οξύ, δεν μπορώ να το εξαλείψω όλο, και αν προσθέσω πολύ νερό η ανώτερη φάση γίνεται μαύρη. Πώς μπορώ να κάνω την εκχύλιση; Πώς μπορώ να εξαλείψω τη μυρωδιά του οξέος; Δοκίμασα να το καθαρίσω με αποσταγμένο νερό αλλά δεν λειτούργησε.

Χρειάζομαι βοήθεια με αυτό παρακαλώ

Ποιο PH πρέπει να αφήσω το THC; Μπορώ να χρησιμοποιήσω βουτάνιο ή τολουόλιο για τον καθαρισμό της THC;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Οι μέθοδοι που χρησιμοποιούν καταλυτικές ποσότητες οξέων έχουν καθιερωθεί καλύτερα από ό,τι σε αυτό το θέμα. Με pTSA 10% mol σε DCM (δέλτα-8) ή με HCl 0,05% σε αιθανόλη (δέλτα-9)
 
Top