Αλλαγές στους κανόνες του φόρουμ

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Νομίζω ότι η επωνυμία "μην αγοράζετε από εμένα" είναι περιττή και αποθαρρυντική. Όποιος αγοράζει σε αυτόν τον ιστότοπο θα πρέπει να έχει διαβάσει τους κανόνες και αυτοί αναφέρουν αρκετά ξεκάθαρα ότι οι πωλητές και οι κατασκευαστές είναι οι εγκεκριμένοι πωλητές, οπότε όποιος δεν εμφανίζει μια πινακίδα που υποδεικνύει ένα από αυτά δεν έχει την έγκριση του ιστότοπου να πουλήσει.
Αισθάνομαι σαν να μου έδωσαν το καπέλο του βλάκα και να κάθισα στη γωνία προληπτικά.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Υποτιμάτε την ευπιστία και την ανοησία των ανθρώπων. Θέλουμε να προστατεύσουμε αυτούς τους ανθρώπους από κάθε είδους απάτη εδώ.
 
View previous replies…

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Έχεις δίκιο, φίλε. Από τη στιγμή που έγινε παράνομο να προχωράς και να σκοτώνεις ενοχλητικούς ανθρώπους... όλα πήραν την κατιούσα. 😠
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Κανένα πρόβλημα με το μήνυμα, αλλά η διατύπωση είναι σίγουρα άτυχη, για τους λογικούς ανθρώπους* αυτό μπορεί να ακούγεται κάπως ατιμωτικό. Επίσης όλη η εμπειρία δείχνει ότι τέτοια πράγματα δεν αποτρέπουν κανέναν με κακές προθέσεις αλλά τείνουν να εκνευρίζουν τους έντιμους.

*οι λογικοί άνθρωποι είναι η μισή Ασία και όλη η Πολωνία ;)
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Μου αρέσει το γεγονός ότι σας δίνεται μια κατάσταση τίτλου μην αγοράζετε από εμένα, καθιστά σαφές ποιοι είναι οι πωλητές & οι κατασκευαστές. Οποιαδήποτε συναλλαγή γίνεται με ένα άτομο που έχει το μην αγοράζετε από εμένα, είναι σαφώς με δική σας ευθύνη και εμπιστοσύνη.

Εκτός αυτού, κοιτάζω πέρα από αυτό, πόσο καιρό ένα άτομο έχει το λογαριασμό του. Είναι κάτοικος ή μέλος, και μετά τι δραστηριότητα έχει εδώ. Η ανοιχτή φύση των προφίλ εδώ για να δείτε αυτές τις πληροφορίες, μπορεί να βοηθήσει στην εμπιστοσύνη ενός ατόμου. Ο τρόπος που το βλέπω εγώ είναι ότι είμαστε όλοι φιλικοί ξένοι ως επί το πλείστον.

Στη συνέχεια, υπάρχει η πτυχή της χημείας, άνθρωποι με ελάχιστη έως καθόλου εμπειρία θα ταπεινώνονταν εντελώς σε άλλες τοποθεσίες. Μόνο και μόνο επειδή έκαναν ερωτήσεις πέρα από τις δυνατότητές τους, εδώ είναι πολύ πιο επιεικής και αφορά την ασφάλεια, την εκπαίδευση και όχι τον εξοστρακισμό ενός ατόμου που κάνει ερωτήσεις.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Το πιο σημαντικό είναι όλα τα μέλη να παραμένουν ασφαλή, κάτι για το οποίο νομίζω ότι οι διαχειριστές προσπαθούν να κάνουν ό,τι καλύτερο μπορούν.
Και ένα άλλο πράγμα όλα τα συνθετικά εδώ είναι διαθέσιμα αλλού, αλλά αυτό που κάνει αυτό το μέρος μοναδικό είναι ότι παίρνετε τις συμβουλές από μέσα για το πώς να τα κάνετε καλύτερα αγοράζουν ανθρώπους που έχουν εμπειρία να τα κάνουν
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Επίσης, η δυνατότητα απόκτησης των απαραίτητων χημικών ουσιών ακριβώς στο φόρουμ είναι μεγάλη :)
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Είναι πάντα ένα στοίχημα :) Είμαι ευτυχής που έχω καλούς προμηθευτές για τις πρόδρομες ουσίες μου και μπορώ να φανταστώ ότι είναι μια ταλαιπωρία για κάποιον που μόλις ξεκινάει..πολλές δοκιμές και απογοητεύσεις :D
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Πολύ αληθινό αυτό το φόρουμ είναι το δώρο του θεού αγωνιζόμουν για 4 χρόνια δεσμεύοντας έναν προμηθευτή precusor, καθώς ενδιαφερόμουν πολύ για την παράνομη χημεία, και το καλύτερο μέρος είναι ότι αυτή η κατάσταση θα μειώσει τον αριθμό των απάτης, μου αρέσει το μεγαλοπρεπές μοντέλο κήπου vendit
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Πραγματικά είναι!

Τι είναι αυτό για το μεγαλοπρεπές μοντέλο αυτόματου πωλητή κήπου; Τι είναι αυτό το μέρος;
 

Wario

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2023
Messages
43
Reaction score
32
Points
18
Είναι πλήρως βασισμένο στην εμπιστοσύνη δεν υπάρχει escrow it's a psychedelic dw forum they are the New seller trusted seller ans superstar if i remenber well, the signal must be validated by an administrator befor you get access to the forum
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Αυτό είναι ενδιαφέρον :) Έχετε κάποιο σύνδεσμο για μένα;

Το να βασίζεται πλήρως στην εμπιστοσύνη μου ακούγεται πολύ ψυχοναυτικό. :D
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Όσον αφορά το σημείο 4, τη διάλυση των ομάδων:
Αναγνωρίζω ότι το περιεχόμενο των ομάδων πρέπει να είναι προσβάσιμο από όλα τα μέλη. Επίσης οτιδήποτε δημοσιεύεται σε ένα BB όπως αυτό είναι δημόσιο. μόνιμα και ιδιοκτησία κανενός, κάθε φορά που οι ιδιοκτήτες των board ξεχνούν αυτό και αρχίζουν να πιστεύουν ότι τους ανήκει το περιεχόμενο που δημοσιεύουν οι χρήστες είναι η αρχή του τέλους. Μπορείτε να το παρακολουθήσετε αυτό να εκτυλίσσεται για το reddit μόλις τώρα.

Έτσι και το περιεχόμενο των ομάδων δεν θα πρέπει να είναι κρυφό, τα προνόμια δημοσίευσης θα πρέπει να παραμείνουν περιορισμένα στα μέλη της ομάδας, υπάρχουν πολλοί καλοί λόγοι γι' αυτό και είναι αρκετά προφανείς, πρόκειται για την ποιότητα της συζήτησης και τη δυνατότητα εστίασης σε συγκεκριμένες πτυχές όπως η καθαρότητα του προϊόντος έναντι του βραχυπρόθεσμου κέρδους. Ή στο κέρδος έναντι οποιουδήποτε άλλου, γιατί όχι.

thx
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Γεια σας.
Γιατί εξαφανίστηκε η κατάσταση του κατασκευαστή μου;
Την έλαβα και έφυγα για διακοπές για επαγγελματικούς λόγους,
κατά την άφιξή μου η κατάστασή μου δεν βρέθηκε. Σας έστειλα όλες τις φωτογραφίες του εργαστηρίου
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Γιατί χρειάζεστε την κατάσταση του κατασκευαστή στο φόρουμ μας;
 
View previous replies…

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Είμαι κατασκευαστής, είναι πολύ απλό.
Εάν υπάρχουν σοβαρές προτάσεις, τότε είμαστε έτοιμοι να συνεργαστούμε και να προμηθεύσουμε πρόδρομες ουσίες και να εκπαιδεύσουμε ανθρώπους με αμοιβαία επωφελείς όρους. Όλους αυτούς τους μήνες έλαβα όχι σοβαρές επιστολές σε προσωπικά μηνύματα στα οποία οι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν τι θέλουν.
Σας απέδειξα ότι είμαι ο κατασκευαστής σχεδόν όλων των ουσιών που χρησιμοποιούνται εμπορικά.
Ως συνηθισμένος χρήστης, ένα άτομο δεν αξίζει τη δέουσα προσοχή από τους άλλους. Ο κατασκευαστής είναι ένα άλλο επίπεδο.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σου, Χανκ. Οι κανόνες άλλαξαν, όπως μπορείτε να δείτε. Τώρα, πρέπει να έχετε διαφημίσεις με τις παρασκευασμένες ουσίες σας στο BB Market ή στο BB Listing για να αποκτήσετε αυτό το καθεστώς. Δεν σας περιορίζουμε να δημοσιεύετε τα προϊόντα σας χύμα.

Αν θέλετε να το πάρετε πίσω, παρακαλώ, δημοσιεύστε αγγελίες με τα προϊόντα σας στην αγορά.
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
με αυτόν τον τρόπο χάνετε εξαιρετικούς χημικούς που βγάζουν χρήματα από την εκπαίδευση ανθρώπων και την πώληση αντιδραστηρίων, από ό, τι συμπέρανα, τώρα ο κατασκευαστής αναγκάζεται να πουλάει εδώ στο φόρουμ για τα φάρμακα. Πολλοί παραγωγοί το κάνουν από πάθος όχι για κέρδος και προβλήματα με το νόμο πουλώντας σε κάποιο πρεζόνι που είναι 18 ετών. Μετά πάει στην αστυνομία και ξεκινάει έρευνα. Αν αυτή είναι η πολιτική δεν θα γίνει ποτέ ένα φόρουμ για ανθρώπους με πάθος μόνο για cpunows και εμπόρους που δεν γνωρίζονται καθόλου μεταξύ τους για τη χημεία και θέλουν να γίνεις σαν τον pablo escobar hahahah
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Γεια σας ομάδα BB :)

Σκεφτόμουν πολύ την απόφαση να αφαιρέσουμε ομάδες από το φόρουμ.

Καταλαβαίνω πόσο σημαντικό είναι να μετριάσουμε καλύτερα το εμπορικό τμήμα του φόρουμ και επομένως να απαγορεύσουμε τις εμπορικές ομάδες.
Τι γίνεται όμως με τις τοπικές ομάδες ή τις απλές κοινοτικές ομάδες;

Δεν θα ήταν προς όφελος της κοινότητας να διατηρηθούν αυτές, καθώς είναι συχνά ένα μέρος όπου οι νέοι χρήστες μπορούν εύκολα να βρουν επαφές στη χώρα τους ή στον τομέα της ειδικότητάς τους.
Θεωρώ ότι η διατήρηση των κοινοτικών ομάδων + τοπικών ομάδων και μάλλον η εισαγωγή ενός συντονιστή που θα μπορεί να παρακολουθεί στενά τις δραστηριότητες στις ομάδες θα ωφελούσε το φόρουμ περισσότερο από την απλή απαγόρευση όλων των ομάδων :)

Greets,

Gordon
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο εμφανίστηκαν οι μπάντες. Σκεφτήκαμε το ίδιο πράγμα.
Υπάρχει όμως το πρόβλημα ότι δεν είμαστε σε θέση να τις μετριάσουμε ποιοτικά. Θα προτιμούσαμε να ανοίξουμε μια ξεχωριστή ενότητα στο φόρουμ για κάθε γλωσσική ομάδα/χώρα.
Αλλά για να γίνει αυτό, θα πρέπει να βρεθεί κάποιος που να είναι ικανός να συντονίζει το τμήμα. Αγοράστε διαφήμιση, προωθήστε το φόρουμ στην τοπική αγορά. Αφοσιωθείτε πλήρως σε αυτή τη δουλειά. Αυτή η δραστηριότητα δεν πρέπει να είναι χόμπι, πρέπει να είναι η κύρια ενασχόληση.

Εάν είστε έτοιμοι να το κάνετε, στείλτε τη στρατηγική ανάπτυξής σας και θα συζητήσουμε τους όρους συνεργασίας.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Χαίρομαι που ακούω ότι είστε ανοιχτοί να συζητήσετε τέτοια πράγματα.

Νομίζω ότι είναι καλύτερο να συζητήσουμε περαιτέρω τα πάντα στα DMs :)

Καλή σας μέρα!
 
Top