Πλήρης σύνθεση της ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης (Α-έλαιο) από P2P (κλίμακα 10L)

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
αυτό το κείμενο είναι σκουπίδι.πρώτον η θερμοκρασία με το φορμαμίδιο είναι πολύ χαμηλή 140-150 ακούγεται περίπου σωστό αν χρησιμοποιείτε φορμικό αμμώνιο αλλά το φορμαμίδιο χρειάζεται υψηλότερη θερμοκρασία αν θυμάμαι καλά και δεύτερον η Ν-φορμαϋλαμφεταμίνη είναι στερεά μάζα όχι υγρό και γιατί να προσπαθήσετε να την εξάγετε από το μίγμα της αντίδρασης εντελώς άχρηστο βήμα μόνο βλάπτει τις αποδόσεις σας τρίτον η υδρόλυση σας είναι λάθος χρησιμοποιείτε 11l hcl αυτό είναι τρελό ακόμα και αν είχατε 11 κιλά Ν-φορμαϋλαμφεταμίνης η ποσότητα θα ήταν κοντά 2,5 λίτρα hcl όχι 11l το 1:1 με βάση τη μοριακή μάζα όχι με βάση τον όγκο.γιατί τα κάνεις όλα τόσο περίπλοκα Leuckart είναι απλή υδρόλυση με παλινδρόμηση και μετά βασικοποίηση και μετά απόσταξη με ατμό όλα στο ίδιο δοχείο οπότε δεν χρειάζονται εκχυλίσεις ή διαλύτες αμφιβάλλω πολύ ότι έχεις κάνει ποτέ αυτή την αντίδραση και αν έχεις κάνει οι αποδόσεις σου είναι κοντά στο μηδέν αν το κάνεις όπως λες.εντάξει καλά Χριστούγεννα σε όλους πάω για ύπνο είμαι μεθυσμένος σαν την κόλαση
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Αν τρέχατε ένα leuckart στα 140 150 με φορμικό αμμωνιακό άλας θα διασπαστεί μόνο σε φορμαμίδιο ούτως ή άλλως
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Συμφωνώ απόλυτα. Ορισμένοι Ρώσοι χημικοί κάνουν το Leuckart με φορμικό αμμώνιο ακόμη και σε χαμηλή θερμοκρασία
120 C. Εγώ κάνω το δικό μου στους 140-150 C με φορμικό αμμώνιο. Με το φορμαμίδιο, η θερμοκρασία είναι περίπου 155-165 C. Ακόμη και αν το φορμικό οξύ φρενάρει το φορμαμίδιο, υπάρχει διαφορετική θερμοκρασία και μηχανισμός με αυτά τα δύο αντιδραστήρια.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Η n-φορμυλαμφεταμίνη είναι ένα ελαφρώς κίτρινο ελαιώδες υγρό
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Έχω πληροφορίες που μου λένε το ίδιο, ότι η Ν-φορμυλαμφεταμίνη είναι ανοιχτό κίτρινο έλαιο.
Δεν ξέρω γιατί ο Leuckart μου έχει αποτύχει με 4-5 προσπάθειες. Και η φορμυλαμίνη μου είναι σκούρο καφέ,
σχεδόν μαύρο λάδι με μικροσκοπικά σωματίδια στο εσωτερικό του, ακόμη και αν το πλύνω με καθαρό νερό. Μήπως έκαψα τη μάζα της αντίδρασής μου ή κάτι τέτοιο; Θερμαίνω το διαυγές κίτρινο P2P μου με φορμικό αμμώνιο πρώτα στους 100 C (1-2 ώρες), με χλιαρό νερό μέσα στο συμπυκνωτή για να διώξω το νερό από το μίγμα αντίδρασης. Στη συνέχεια αυξάνω σταδιακά τη θερμοκρασία στους 140-160 C, (16 ώρες) με πολύ κρύο νερό μέσα στον συμπυκνωτή μου. Μπορεί κάποιος να μου πει τι δεν πάει καλά εδώ. Χρησιμοποιώ 5 μοριακά ισοδύναμα φορμικού οξέος. Τώρα έκανα την έκτη μου προσπάθεια επίσης με το δικό μου φτιαγμένο P2P, που είχε επεξεργαστεί σε πολύ διαυγές κίτρινο λάδι για πρώτη φορά. Έχω κάνει την υδρόλυση τώρα με μίγμα διαλύματος KOH/αιθανόλης/νερού (2 ώρες). Τώρα πήρα καλή ποσότητα ελαίου που επιπλέει, και εκχυλίστηκα σε ξυλόλιο (3 φορές). Το ξέπλυνα πολλές φορές με καθαρό νερό. Τώρα το έχω σε ξυλόλιο. Αν κάτι πάει στραβά και με αυτό, είναι ότι το παράγωγο φορμύλιο μου ήταν πάλι σχεδόν μαύρο; Να το κάψω ή... τι;

Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, είμαι πραγματικά χαρούμενος και ευγνώμων για αυτό! Ειρήνη!
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ξέρω ότι πρέπει να πάρω αντλία στη συσκευή μου, για να κάνω αποστάξεις υπό κενό. Πρέπει να ρωτήσω, λειτουργούν οι κανονικές απλές αποστάξεις με το Α-Ελαιο; Αν η απόσταξη με ατμό θα λειτουργήσει, όπως λένε πολλοί, θα λειτουργήσει όπως βάζω το λάδι μου με περίσσεια νερού και θερμαίνω στους 100 C;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Ο @ChingShih αντιδρά σε ιδιωτικό μήνυμα προς εμένα. Το μοιράζομαι μαζί σας ;-)
ChingShih λένε
Κάνω τη διαδρομή φορμαμίδιο + μυρμηκικό οξύ 85%.
Αλλά όταν θερμαίνεται η αντίδραση leuckart θερμαίνεται άμεσα στους 160 βαθμούς Κελσίου
Δεν μένει στους 100 βαθμούς, όπως έγραψες.
έτσι δεν ξέρω αν οι άνθρωποι πρώτα απόσταξη του νερού και στη συνέχεια να κάνει την παλινδρόμηση ή όχι
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Απάντηση:

γεια σας ξέρω φίλε μου αλλά πρέπει να το πάρετε στους 100°c όχι πιο πάνω την πρώτη ώρα
αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να απαλλαγείς από τα υπολείμματα νερού
Επειδή το σημείο βρασμού του νερού είναι οι 100°c.
και το σημείο βρασμού του μυρμηκικού 85% είναι 108°c.
μετά από 1 ώρα χρησιμοποιήστε παλινδρόμηση
 
Last edited:

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Είναι αυτή η εικόνα μετά από εσωτερική απόσταξη με ατμό;
Έκανες απόσταξη του p2p σου για απόδοση 70% , ή το χρησιμοποίησες κατευθείαν από το bmk ;
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
@btcboss2022

Γεια σας

τι είδους εξοπλισμό μπορείτε να προτείνετε/χρησιμοποιήσετε κατά την απόσταξη του πετρελαίου;

Ευχαριστώ
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Εξαρτάται από την ποσότητα προς απόσταξη, τον τύπο απόσταξης που χρειάζεστε, το προϊόν...
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Οι εξωγήινοι φίλοι μου από τον Άρη φτιάχνουν επίσης καλό λάδι. Το μηχάνημα μοιάζει σχεδόν το ίδιο, αλλά υπάρχει διαδίκτυο, και ασφαλές πρόγραμμα περιήγησης, και βλέπουν ανθρώπινο πορνό όλη τη νύχτα είναι αηδιαστικό.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Έκανα τον τρόπο Naoh αναρωτιόμουν αν είναι δυνατόν να αποστάξω το λάδι αμέσως μετά από 2-3 ώρες παλινδρόμησης, μετά το σημείο 2 ?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Απόσταξη με ατμό ναι.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
ευχαριστώ για την απάντηση, μπορώ να φτιάξω μεγαλύτερη ποσότητα μείγματος φορμαμιδίου και μυρμηκικού οξέος και να το αποθηκεύσω;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
τι ακριβώς εννοείτε;
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
NAtBrjKpn3

:) Ευχαριστώ Maestro δεν το κατάλαβα στην αρχή, τώρα το καταλαβαίνω. :)
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Ωραίο κείμενο, μπορείτε να μου πείτε παρακαλώ πώς να προετοιμάσω το διάλυμα 65% NaOH γιατί κάτι κάνω λάθος
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
H2O(1L)+NaOH(650gr) τεχνικά δεν είναι με αυτόν τον τρόπο, αλλά θα λειτουργεί ούτως ή άλλως ;-)
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Όπως λέτε δεν είναι τόσο πολύ σωστή. Καθώς αυτό που ετοιμάζετε θεωρείται ότι είναι ένα διάλυμα 39%.
Τέτοιες συγκεντρώσεις είναι πάντα κατά βάρος π.χ. 40% NaOH σημαίνει ότι 1000 γραμμάρια διαλύματος περιέχουν 400 γραμμάρια NaOH και 600 γραμμάρια νερό. Αλλά στην Ινδία ένα 100% διάλυμα είναι 1/1 κατά βάρος NaOH/νερό, μερικές φορές. Το διεθνές πρότυπο είναι όπως είπαμε.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ξέρω ότι ξέρω είναι ακριβώς αυτό που διευκρίνισα και προσπαθώ μόνο να το κάνω απλό επειδή θα λειτουργήσει ούτως ή άλλως.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση, φαίνεται πολύ διαφορετικό τώρα. Πλύνατε μόνο το p2p;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ναι, διάλυμα διττανθρακικού άλατος.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Διαλύω πάντα 1,5 kg σε περίπου 45 λίτρα
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Συγγνώμη
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Το τελευταίο αποτέλεσμα μετατρέπεται σε κρυστάλλινο ?
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Το έκανα αυτό με τον τρόπο του NaOH. Ξεκίνησα με 600gr 5449 και το μετέτρεψα με τον φωσφορικό τρόπο. Πήρα 375ml p2p στη συνέχεια πήρα 430ml N-φορμύλιο αλλά κατέληξα με 225ml ενός πολύ ωραίου διαυγούς βασικού ελαίου μετά την απόσταξη νομίζω ότι η απόδοση είναι πολύ χαμηλή. έχετε κάποια ιδέα που θα μπορούσα να έχω χάσει κάποια απόδοση;
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
182
Reaction score
21
Points
18
το θέμα λέει προαιρετική απόσταξη, υπάρχει πρόβλημα αν δεν ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες;
 
Top