Νεκρή πτώση ή ταχυδρομική παράδοση;

The best sales method?

  • Dead drops are convenient and safe for the seller

  • Dead drops are convenient and safe for the buyer

  • Postal delivery are convenient and safe for the seller

  • Postal delivery are convenient and safe for the buyer


Results are only viewable after voting.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Ποιο είναι πιο βολικό και ασφαλέστερο για τον πωλητή και για τον αγοραστή;
Δώστε δύο απαντήσεις (από τη σκοπιά του πωλητή και από τη σκοπιά του αγοραστή)
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Νομίζω ότι αυτή η ερώτηση είναι λανθασμένη.
Η ταχυδρομική παράδοση είναι "βολική" αλλά λιγότερο ασφαλής.
Οι νεκρές πτώσεις είναι "ασφαλείς" αλλά όχι βολικές.
Και για τα δύο μέρη.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Δεν ξέρω... Έχω εμπειρία και με τα δύο και κατά την ταπεινή μου γνώμη οι νεκρές σταγόνες είναι ασφαλείς και βολικές και η ταχυδρομική παράδοση είναι άβολη, χρονοβόρα και μη ασφαλής.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Οι νεκρές σταγόνες είναι ασφαλείς και βολικές αν ζείτε στη μέση όλων των πελατών σας. Όταν είστε έστω και λίγο απομακρυσμένοι, το να πείσετε τους ανθρώπους να οδηγήσουν αποστάσεις για να κρύψουν πράγματα σε μέρη που δεν γνωρίζουν, είναι ταραχώδες. Επίσης, το να οδηγήσετε μεγάλες αποστάσεις για να βρείτε πράγματα που έχουν αφεθεί εκεί, είναι μια τεράστια ταλαιπωρία.
Η πλησιέστερη "λογική προσδοκία για παράδοση" είναι περίπου 10 μίλια μακριά.
Δεν είναι ασφαλές να οδηγείς με εμπορεύματα για μεγάλες αποστάσεις, δεν είναι καλό να οδηγείς μέχρι κάτι, να ρίχνεις μια ματιά και να φεύγεις πάλι.
Μ' αρέσει η ιδέα των παραδόσεων, απλά δεν μπορώ να δω πώς είναι εφικτές οπουδήποτε κοντά μου.
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Εννοούμε... αυτός ο τύπος το είπε καλύτερα. Οι νεκρές σταγόνες είναι κακές, οι ταχυδρομικές υπηρεσίες είναι πιο δροσερές και πιο πεταχτές.
 

curious

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Επίσης, θυμηθείτε πώς πιάστηκε ο Ρόμπερτ Χάνσεν. Να πετάει απόρρητα απόρρητα έγγραφα. Δεν είναι ότι κάποιος μπορεί να περιμένει να εμφανιστείς... Κανένα σημαντικό πλεονέκτημα σε σχέση με την ταχυδρομική υπηρεσία ΙΜΟ. Απλά περισσότερη οδήγηση με πράγματα που πιθανόν δεν θέλεις να έχεις μαζί σου.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Ο αγαπητός Χάιζενμπεργκ έχει δίκιο. Η Deaddrop ταιριάζει απόλυτα τόσο στον αγοραστή όσο και στον πωλητή. Ωστόσο, πολλοί φίλοι των φίλων μου πιάστηκαν να χρησιμοποιούν το ταχυδρομικό σύστημα. Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι άλλο θέλετε να μάθετε.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Δεν είμαι καθόλου κατά των νεκρών πτώσεων. Θα προτιμούσα να τις έχω. Αλλά απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο διαθέσιμο πουθενά εδώ
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Με το εδώ, πού εννοείτε;
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Αγροτικό Ηνωμένο Βασίλειο
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Στη συνέχεια, προβλέψτε να έρθουν, αφού τα προϊόντα βρίσκονται στα χέρια σας. Εργαστείτε χύμα.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Δεν είμαι πωλητής, δεν είναι το παιχνίδι μου.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Έτσι, δημοσίευσα χθες στο Ερωτήσεις σχετικά με την παράδοση dead drop στην Ισπανία. Ένα σωρό προβολές και μηδέν απαντήσεις.

Λοιπόν, πού συμβαίνουν οι νεκρές σταγόνες; Ποιες χώρες κάνουν χρήση αυτής της μεθόδου;
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
ΚΑΜΙΑ ΧΩΡΑ δεν το χρησιμοποιεί επειδή είναι αναξιόπιστος αδελφός του. Να είστε ρεαλιστές, ο HEISENBERG διαφημίζει αυτή τη μέθοδο μόνο και μόνο επειδή είναι οραματιστής. Βλέπει δυνατότητες, αλλά αυτές οι δυνατότητες δεν σημαίνουν τίποτα σε σύγκριση με την τρέχουσα μέθοδο αποστολής, οι ταχυδρομικές υπηρεσίες είναι πολύ βολικές για να χρησιμοποιήσετε οτιδήποτε άλλο.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
χαχα, είσαι πραγματικά σίγουρος ότι καμία χώρα δεν το χρησιμοποιεί, τότε πωλητές στην ανατολική Ευρώπη δεν υπήρξαν ποτέ.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Αυτό ακριβώς εννοώ - πιστεύω ότι οι νεκρές σταγόνες έχουν συζητηθεί στο παρελθόν ως διαδεδομένες σε μέρη όπως η Πολωνία και η Σερβία - αλλά δεν ξέρω πού επεκτείνεται αυτό...
Εννοώ ότι μου αρέσει η ιδέα, και το να κάνεις το drop είναι πιο επικίνδυνο για τον πωλητή και λιγότερο επικίνδυνο για τον πελάτη νομίζω, αλλά το δίκτυο των droppers πρέπει να είναι στη θέση του...
Θέλω να πω ότι ευχαρίστως θα έκανα drop για ανθρώπους σε αυτή την περιοχή, αλλά πώς φτάνει το προϊόν σε μένα, υπάρχουν αρκετοί αγοραστές; Επειδή δεν θέλω να είμαι μέρος του δικτύου εφοδιασμού, θέλω απλώς να είμαι logistics για την παράδοση του τελευταίου μιλίου χαχα
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Νεκρές σταγόνες είναι για παράδειγμα η απόκρυψη των φαρμάκων κάτω από ένα δέντρο, μέσα σε μια σακούλα που μοιάζει με σκουπίδια; Αυτό μοιάζει με πολλή δουλειά.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Αλλά αν έχετε ένα δάσος κοντά, για τους ανθρώπους που ζουν σε αγροτικές περιοχές που φαίνεται τέλειο, πολύ εύκολο να βρείτε μέρη για να κρύψετε τα φάρμακα, δεν χρειάζεται πολλή δουλειά.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Απλώς δεν υπάρχουν αρκετοί πελάτες στις αγροτικές περιοχές...
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Είναι ωραίο να κατασκευάζεις σε μια αγροτική περιοχή, αν και έχεις το πρόβλημα της διανομής και φυσικά της έλλειψης πελατών...
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Δεν έχω πολλές επιλογές, δεν υπάρχει αγορά για αυτό που θέλω να παράγω στην τοποθεσία μου. Έτσι, αν θέλω να βγάλω κάποια μετρητά από αυτό θα πρέπει να το πουλήσω W.W., το οποίο προφανώς δεν μπορώ να πετάξω, οπότε, η ταχυδρομική υπηρεσία να πάει.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Τώρα ακούστε με προσεκτικά, αν δεν έχετε μια οργανωμένη και επαγγελματική ομάδα, δεν μπορείτε ούτε να ονειρεύεστε τη διεθνή αποστολή φαρμάκων.
 
View previous replies…

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Ναι, καταλαβαίνω τι εννοείτε. Δεν μπορώ να πω τίποτα με βεβαιότητα, επειδή δεν μοιράζεστε τη χώρα σας. τότε πρέπει να χρησιμοποιήσετε τη δική σας δημιουργικότητα. τέλος, για παράδειγμα, αν μεταφέρετε ναρκωτικά στο εσωτερικό της χώρας, αυτό δεν αποτελεί μεγάλο πρόβλημα, μπορείτε ακόμη και να βρείτε κάτι για τον εαυτό σας από βίντεο στο youtube, όπως η απόκρυψη σε ένα μπουκάλι νερού. μείνετε ασφαλείς My FreshMeat.
 

Passliem

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2023
Messages
26
Reaction score
27
Points
3
Θα ήθελα επίσης να πω ότι τα dropoffs χρησιμοποιούνται ήδη κυρίως για διεθνείς αποστολές ναρκωτικών (αυτοκίνητα που διασχίζουν τα σύνορα, υποβρύχια στον ωκεανό, ανεμόπτερα κ.λπ.), αλλά θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει και εδώ μια ομάδα(προαιρετικά).
 
Top